Petra Kvitová
Petra Kvitová (2)
1
3 6 2
cz Sobota 23.02.2019, 16:10 • Centrální kurt, Dubaj (SAE) • WTA Dubaj - Dubai Duty Free Tennis Championships (tvrdý povrch) • Finále

S konstatováním, že Belinda Bencicová porazila Petru Kvitovou poprvé v kariéře a vyhrála turnaj WTA v Dubaji, kde porazila čtyři hráčky ze světové dvacítky, se s Vámi loučí a hezkou sobotu přeje Tomáš Lysý. (18:01:34)

Sledovali jsme zápas tří odlišných setů. V prvním byla lepší Belinda Bencicová, která vzala Petře Kvitové dvě podání, naopak Kvitová zvládla za stavu 1:4 sebrat Švýcarce jen jedno podání a ta tak vyhrála 6:3.

Ve druhém setu byla naopak výrazně lepší česká tenistka. Petra vedla totiž již 4:0 a Bencicová vyhrála první gem až za tohoto stavu. Za stavu 5:1 sebrala Petra Kvitová své soupeřce další podání a vyhrála jednoznačně 6:1.

Třetí set se začal lámat za stavu 1:1. Petra Kvitová měla podání, ale prohrávala v něm již 0:40 a smazala pouze první brejkbol. Další zlom přišel při vedení Bencicové 4:2, kdy opět sebrala své soupeřce podání. Vedla 5:2 a šla podávat na vítězství v turnaji. Petra se ještě držela, měla dva brejkboly, ale dvěma auty je nevyužila a poté získala dvě výhody Belinda, která už zvládla utkání dopodávat do vítězného konce.

Konec zápasu
    2:1; 6:2 - Belinda Bencicová

6:2
    Zvládla to švýcarská tenistka! Belinda Bencicová má za sebou fantastický turnaj, Petra dala míček o maličko do autu a je rozhodnuto. Belinda poráží Petru Kvitovou poprvé v kariéře a bere si cenný titul!

A-40
    Jenže další forhend Petry Kvitové na základní čáru šel o kousek do autu a je tady další mečbol Belindy Bencicové.

40-40
    Ten ještě není využit. Nejprve Bencicové pomohla páska, podruhé už ne.

A-40
    Belinda Bencicová posadila míček přesně na čáru, podání ven z kurtu, a po hodině a 36 minutách má švýcarská tenistka mečbol.

40-40
    Také druhý return ale bohužel pro Petru Kvitovou a české tenisové fanoušky skončil v autu.

30-40
    První brejk nevyšel české tenistce dle představ, return míří do autu.

15-40
    Forhend do protipohybu Belindy Bencicové a Petra Kvitová má dva brejkboly!

15-30
    Rychlý return Petry Kvitové a také dobrý. Bencicová ho ještě zvládla vytáhnout, ale na následující forhend soupeřky už neměla nárok.

15-15
    Nyní si zaběhala také Belinda Bencicová, kterou česká tenistka prakticky po celou výměnu držela v defenzívě.

15-0
    Petra Kvitová výborně doběhla míček, který se otřel o pásku a vybrala ho. Poté zkusila zahrát lob, ale neúspěšně.

5:2
    Belinda Bencicová jde podávat na vítězství.

5:2
    Jenže vzápětí vystřeluje míček daleko do autu, daleko do základní čáru. Petra ztrácí druhé podání v rozhodující sadě a Belinda Bencicová jde servírovat na vítězství v dubajském turnaji.