B. Bystrica – Poprad 2:5 (kon.) | Košice – Lipt. Mikuláš 4:0 (kon.) | Zvolen – Žilina 8:3 (kon.)
Detva – Nitra 1:3 (kon.) | Miškovec – Budapešť 2:3 (po pr.) | Nové Zámky – Trenčín 0:3 (kon.)
DVTK Miškovec
2:3 (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)
MAC Budapešť
Utorok 26.02.2019, 17:30 • Ice rink Miskolc • Tipos Extraliga (SR) • 55. kolo

V predĺžení teda o víťazstve hostí rozhodol Langkow a zároveň sme spoznali prvú osemfinálovú dvojicu. Osemfinále play-off Tipsport ligy sa začne v piatok a proti sebe sa postavia práve DVTK Miškovec a MAC Újbuda. Ostatné zápasy sa dohrávajú, takže ešte si na dvojičky play-off musíme počkať.

V tejto chvíli ďakujem za pozornosť. (19:54:21)

60:50
    Budapešť dáva gól!
    MAC skóruje a definitívne rozuzluje tento zápas! Strely Bodoóa a Danseraua dokázal ešte gólman Adorján vytlačiť, no následnú dorážku od CHRISA LANGKOWA zblízka už nedokázal zneškodniť.

60:31
    Domáci sa natlačili do útočného pásma, no strelecky sa zatiaľ nepresadili.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Posledná dvadsaťminútovka priniesla dva góly. V 48. minúte skóroval Galanisz, no v 53. minúte vyrovnal Langkow a oba tímy teda získavajú po bode. Zároveň z tabuľky je jasné, že prvú osemfinálovú dvojicu bude tvoriť práve maďarské duo Miškovec – Budapešť (8. a 9. miesto) a je aj teda jasné, že vo štvrťfinále play-off Tipsport ligy uvidíme jeden maďarský celok. Zápas ešte však bude pokračovať v predĺžení, uvidíme, či príde rozuzlenie už tu.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:22
    Crawford to posielal spoza ľavého kruhu. Dorážať sa snažil Kulmala, ale neuspel.

58:40
    Hra sa presúva pred gólmana Bálizsa po odpískanom zakázanom uvoľnení.

58:17
    Terbócs nahodil do útočného pásma. Pri puku však bol prvý Vojtkó, ktorý ihneď otáča smer hry.

57:34
    Loiseau ešte chcel vyšperkovať akciu a posúval puk pred bránku Ritóovi, no ten už sa k zakončeniu nakoniec nedostal.

57:10
    Jared Brown si to namieril medzi kruhy, pripravoval si puk na strelu a napokon aj zakončil. Jeho pokus bol blokovaný.

56:32
    Langkow prenechal puk Bodóovi, ktorý bol v ideálnej pozícii na pravom kruhu. Zblízka však poslal puk mimo.

56:03
    Langkow prenikal po pravom krídle. V útočnom pásme už bol na mantinel narazený Milamom a o puk tiež prišiel.

55:10
    Veľkú šancu mal v tejto chvíli Balázs Somogyi, ktorý príklepom okamžite pálil po prihrávke, no trestuhodne zahodil túto možnosť.

54:44
    Po ľavom krídle prenikol tentoraz Miskolczi. Jeho prudká delovka z ľavého kruhu skončila v Bálizsovom náručí.

54:05
    János Vas zachytil prihrávku v strednom pásme, prenikol na ľavý kruh a príklepom pálil. Bálizs promptne zasiahol.

53:32
    MAC vyrovnáva a môže to byť ešte veľmi zaujímavé. Burt poslal od modrej čiary šikovnú prihrávku na CHRISA LANGKOWA, ktorý sa uvoľnil pred bránou a elegantne bekhendom poslal puk do brány.
    Asistencie: Cameron Burt, Scott Macaulay.

53:23
    Langkow nedovolil, aby prihrávka prenikla k Loiseauovi a okamžite otočil hru a smeroval dopredu.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 4. Magosi (Loiseau), 48. Galanisz (Láda, Crawford) – 21. Dansereau (Klempa), 53. Langkow (Burt, Macaulay), 60. Langkow

DVTK Miškovec: Adorján (Vay) – Crawford, Kiss, Szirányi, Vojtkó, Láda, Milam, Lövei – Pance, Vas, Kulmala – Harrison, Loiseau, Magosi – Miskolczi, Galanisz, Somogyi – Albert, Hajós, Ritó
    MAC Budapešť: Bálizs (Rajna) – Pozsgai, Macaulay, Negrin, Vokla, Burt, Garát, Bugár – Orban, Langkow, Bodó – Klempa, Brown, Dansereau – Pápa, Majoross, Terbócs – Odnoga, Kreisz, Szigeti

Rozhodca: Snášel, Kalina – Jobbágy, Šoltés

Diváci: 1 095