FC Ural – Zenit 0:1 (kon.) | Arsenal Tula – CSKA Moskva 2:0 (kon.) | Lok. Moskva – Samara 2:2 (kon.)
Kazaň – Groznyj 1:0 (kon.)
Lokomotiv Moskva
2:2 (1:1)
FC Krídla Sovietov Samara
cz Sobota 02.03.2019, 14:30 • Stadion Lokomotiv, Moskva • Ruská Premier Liga • 18. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

FK Lokomotiv Moskva

Lokomotiv Moskva je na pátém místě tabulky. Z posledních pěti utkání jen dvakrát dokázal zvítězit. Tým drží poslední postupové místo do kvalifikace Evropské ligy. To by chtěli udržet, a proto musí v následujícím utkání porazit Samaru. Prosadí se ruský snajpr Fedor Smolov?

FK Křídla Sovětů Samara

Samara je momentálně třináctá, což znamená účast v baráži o udržení se v Premier Liga. Tu ovšem hráči nechtějí hrát, ztrácí tři body na dvanácté Dynamo Moskva a Arsenal Tula. K dispozici pro 18. kolo ruské nejvyšší soutěže by měli být všichni hráči až na zraněného obránce Vladimira Poluyakhtova. Jejich soupeřem bude FK Lokomotiv Moskva.

Vzájemné zápasy

19.08.18 PL Samara Lok. Moskva 0 : 1
    21.09.17 POH Samara Lok. Moskva 3 : 2 (2 : 2)
    05.03.17 PL Samara Lok. Moskva 0 : 3
    27.10.16 POH Samara Lok. Moskva 1 : 3
    21.08.16 PL Lok. Moskva Samara 0 : 0

FK Lokomotiv Moskva: Guilherme – Ignatěv, S. Kvěrkvelija, Höwedes, Lysov – Igor Denisov (C), Barinov – Farfán, Al. Mirančuk, An. Mirančuk – Éder.
    Náhradníci: Kočenkov, Medveděv – Michalik, Lapšov, Idowu, Smolov, Žemaletdinov, Tugarev.

FK Křídla Sovětů Samara: Ryžikov – Šiškin, Čičerin, Burlak (C), Rogel, Polujachtov – Samedov, Anton, Ananidze – Šejdajev, Kanunnikov. .
    Náhradníci: Konjuchov – Kiseljov, Samardžić, Timofejev, Tkačuk, Vučićević, P. Jakovlev, Zotov, Zinkov.

Rozhodčí: V. Bezborodov – M. Gavrilin, D. Bereznev.

1

2
    Lokomotiv rozjíždí první akci.

3
    Rohový kop vyboxoval Ryžikov.

4
    Střela jednoho z hráčů hostů končí mimo branku.

4
    A i roh na druhé straně nepřinesl nic nebezpečného.

5
    Dobrá akce domácích, Farfán jen o kousek minul branku.

7
    Hráči v bílých dresech, které mají domácí, drží míč.

9
    Farfán si párkrát vyměnil míč s Barinovem, ale to je tak vše co domácí předvedli.

11
    Domácí se stále snaží najít skulinu proti dobře vystupující obraně soupeře.

12
    Centr ze standardky mířil do vápna, kde ho obránce odehrál na roh.

16
    Volný přímý kop z dobré vzdálenosti pro Lokomotiv.

18
    Ovšem i ten nic nepřinesl. Zatím je hra vyrovnaná.

19
    Samara právě vstřelila branku!
    Hosté se z ničeho nic dostali před branku soupeře, z pravé strany přihrával pod sebe Samedov a míč uklidil do branky JANO ANANIDZE!
    19. Džano ANANIDZE - 0:1

21
    To je celkem šok pro domácí hráče, nicméně jsme teprve v polovině prvního poločasu. Uvidíme jak na vedoucí gól odpoví hráči Lokomotivu.

23
    Lokomotiv právě vstřelil branku!
    Centr z pravé strany od Ignatěva trefil z první ANTON MIRANČUK a upravuje skóre dnešního zápasu na 1:1.
    23. Anton MIRANČUK - 1:1

25
    Standardní situace domácích končí v autu. Bude následovat odkop od branky.

27
    Je tu další volný přímý kop pro domácí, téměř z totožné pozice jako před okamžikem.

27
    A i tento byl ubráněn.

28
    Dlouhý nákop brankáře Guilherma skončil na hlavičkách stoperů.

29
    Kanunnikov v obrovské šanci nastřelil jen domácího brankáře.

31
    Rohový kop hostů odkopl první obránce.

32
    Centr ze standardky vyboxoval Ryžikov.

34
    Domácí úplně přestali hrát a naopak hráči Samary mají více ze hry.

36
    Dlouhý míč po pravé straně od Ignatěva končí v autu. Odkopávat bude Guilherme.

38
    Míč je za čarou, vhazovat budou domácí.

40
    Čičerin se projevil proti pravidlům, a tak skončila útočná akce hostů.

41
    Hosté kombinují rychlými a krátkými přihrávkami.

43
    Samedov si navedl míč do středu hřiště, přihrál, ale následný centr byl příliš dlouhý.

45
    Farfánův centr byl zblokovaný na rohový kop.

45+1
    A bude to ještě jeden roh. Tentokrát z druhé strany.

45+1
    I ten se podařilo odehrát do bezpečí. První poločas skončil.

První poločas nám nabídl dvě branky. Do vedení šli hosté po trefě Ananidzeho, vzápětí však dokázal srovnat Anton Mirančuk. Více akcí nám první poločas nenabídl a hrálo se spíše opatrněji.

Druhý poločas začne přibližně v 15:33.

46

47
    Špatné zpracování domácího hráče, ale Lokomotiv stále udržel míč.

49
    Žlutá karta pro kapitána domácích Igora Denisova.

50
    Anton Mirančuk zůstává ležet po souboji na zemi.

51
    Už se zvedl a hra pokračuje.

52
    Éder dával pod sebe, ale tam nikdo nebyl.

53
    Hra je přerušena, na hřišti se začali hráči pošťuchovat.

55
    Nakonec to rozhodčí vyřešil třemi žlutými. Nejdříve pro Rogela ze Samary.

55
    Poté pro Antona Mirančuka.

55
    A nakonec žlutou za faul pro Kvěrkvelija.

56
    To byla rychlost, neuplynula ani minuta a Rogel vidí druhou žlutou, takže musí předčasně do sprch.

57
    Žlutá také pro domácího gólmana za nějaké zbytečné řeči.

59
    Tak hra se snad už uklidnila a uvidíme i fotbal, než další fauly a karty.

60
    Obrovská šance domácích. Farfán nedal další 100 % tutovku.

62
    První střídání na straně hostů. Dolů jde autor gólu Ananidze, na hřiště přichází Zotov.

63
    Střídají i domácí. Smolov jde hřiště, z něj odchází Lysov.

65
    Lokomotiv si vypracoval tlak, který proměnil v gól. Z levé strany centroval Farfán a na hlavičku si naskočil ANTON MIRANČUK, který střílí svůj druhý gól v dnešním zápase.
    65. Anton MIRANČUK - 2:1

67
    Smolov si špatně zpracoval míč a zazdil tím svoji šanci.

68
    Míč propadl vápnem až k Éderovi, kterému střelu zablokovali. K míči se dostal Farfán a jeho střelu vyrazil gólman Ryžikov.

69
    Tak to je neuvěřitelné! RAMIL ŠEJDAJEV přesprintoval téměř celé hřiště, utekl všem a překonal i brankáře Guilherma. Stav utkání: 2:2.
    69. Ramil ŠEJDAJEV - 2:2

71
    Dnes je to opravdu parádní fotbal, spousta šancí na obou stranách.

73
    Druhá žlutá karta pro kapitána Lokomotivu Igora Denisova, který stáhl unikajícího útočníka. No hráči se nám na obou stranách vyrovnají.

75
    Hra je stále neskutečně vyrovnaná.

77
    Éder vidí žlutou kartu za faul.

78
    Hosté rozehrávají odzadu, ale o míč přišli.

79
    Rychlá akce domácích, přihrávky na jeden dotek, ale střela neměla tu správnou razanci. Jednoduchý zákrok si připisuje Ryžikov.

81
    Zblokovanou střelu stačil zachytit na hrací ploše domácí gólman, zabránil tak rohovému kopu.

82
    Standardní situace pro hosty z dobré vzdálenosti.

84
    Farfán trefil jen zeď.

84
    Žlutá karta pro Alekseye Mirančuka.

85
    Hosté střídají. Anton odchází, přichází Timofejev.

87
    Samara je po delší době na půlce soupeře.

88
    Smolov padl ve vápně, ale rozhodčí mu ukazuje, že se jednalo o čistý zákrok.

89
    Vhazování pro hosty.

90
    Střídají hosté. Odchází Šejdajev, Přichází Zinkovskiy.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje pět minut.

90+2
    Smolov nestihl míč, a tak následuje odkop od brány.

90+3
    Tlak domácích končí překombinováním za čarou v autu.

90+5
    Hosté se snaží udržet remízu, domácí by rádi vstřelili gól.

90+5
    Vhazovat bude Samara.

90+5

Vhazování bylo to poslední co se stalo v dnešním napínavém zápase. Padly 4 góly, dva v prvním poločase a dva ve druhém. Viděli jsme také dvě červená karty a spousty žlutých. Zápas velice atraktivní a poutavý pro nestranného diváka. Nakonec je remíza zasloužená pro oba celky, které se opravdu snažili a na hřišti nechali vše. To je ode mě vše, děkuji za pozornost a na shledanou. (16:25:28)

David Kubík

Góly: 23. An. Mirančuk (Ignatěv), 65. An. Mirančuk (Farfán) – 19. Ananidze (Samedov), 69. Šejdajev

Karty:   49. Igor Denisov (LMO), 55. An. Mirančuk (LMO), 55. S. Kvěrkvelija (LMO), 57. Guilherme (LMO), 77. Éder (LMO), 84. Al. Mirančuk (LMO) – 55. Rogel (KSS)   73. Igor Denisov (LMO) – 56. Rogel (KSS)

Držení míče: 70 % : 30 %.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 4:2. Rohy: 10:4. Fauly: 14:15.
    Lokomotiv Moskva: Guilherme – Ignatěv, S. Kvěrkvelija, Höwedes, Lysov (63. Smolov) – Igor Denisov (C), Barinov – Farfán, Al. Mirančuk, An. Mirančuk – Éder.

FC Krídla Sovietov Samara: Ryžikov – Šiškin, Čičerin, Burlak (C), Rogel, Polujachtov – Samedov, Anton (85. Timofejev), Ananidze (62. Zotov) – Kanunnikov, Šejdajev (90. Zinkov).

Rozhodca: V. Bezborodov – M. Gavrilin, D. Bereznev