Nitra – Trenčín 2:3 (po pr.) | Košice – Poprad 2:3 (kon.)
HK Nitra
2:3 (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1) Stav série: 0:1
HK DUKLA Trenčín
Pondelok 11.03.2019, 18:00Tipos Extraliga play-off • Štvrťfinále

Trenčínu vyšiel dokonalý obrat, keď prehrával v prvej tretine už 0:2, no zodpovedným tímovým výkonom sa postupne dostával do zápasu, podarilo sa mu streliť góly a napokon aj rozhodnúť v predĺžení. Nitra sa spočiatku javila ako lepší tím, no napokon jej to na víťazstvo nestačilo.

Trenčín sa ujíma vedenia v sérii 1:0. Druhý zápas je na programe už zajtra o 18:00 v Nitra Aréne. (20:53:18)

69:22
    Trenčín dal gól!
    Nádherná trenčianska akcia v závere predĺženia. Nitrianska obrana zabudla na MARTINA RÝGLA, ktorý si z pozície obrancu nakorčuľoval k ľavej tyčke a presne na to miesto dostal milimetrovú prihrávku od Ölveckého, ktorý na seba naviazal hráčov korčuľujúc po ľavom krídle.

Asistencia: Peter Ölvecký

68:11
    Versteeg strieľa, Valent len vyrážal pred seba, no Slovák sa k dorážke nedostal.

67:15
    Buček sa snažil vytvoriť si streleckú pozíciu, korčuľoval medzi kruhy, ale tam o puk prišiel.

65:52
    Kerbashian prihrával pred bránu, tam ale bola presila hráčov Dukly, ktorí puk upratali do bezpečia.

65:27
    Cebák našiel Krejčiho, ktorý strieľal, pred bránou boli Sojčík aj Radivojevič, táto situácia vyzerala dosť nebezpečne, ale gólom sa neskončila.

65:03
    Sledujeme boj o každý kúsok ľadu, všetko je otvorené. Dočkáme sa aj samostatných nájazdov?

64:00
    Nechýbal veľa, aby si Radivojevič obhodil Pupáka, tomu sa v poslednej chvíli podarilo vypichnúť mu puk.

63:30
    Trenčín je z najhoršieho vonku a môže pomýšľať na útočenie.

62:44
    McCormack vystrelil, Valent jeho strelu vytesnil lapačkou mimo troch žrdí.

62:13
    Majdan strieľa, Mezei sa puk snažil tečovať, ten končí v náručí Valenta.

61:34
    Majdan nabil McCormackovi, ten pálil z prvej príklepom. Pre bránou ešte clonil Buček, ale Dukla sa ubránila.

61:02
    Po vyhranom buly smeroval na Hanuljaka oblúčik z hokejky Bohunického. Nepríjemný moment pre nitrianskeho gólmana, ale poradil si.

60:56
    Puk končí na striedačke, vhodí sa v strednom pásme.

60:45
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Rýgl – 2 min., hákovanie).

60:28
    Nitra kombinuje v útočnom pásme, signalizované je vylúčenie na trenčainskej strane.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Víťaza po 60-tich minútach nepoznáme. Starosta vyrovnal dve a pol minúty pred koncom tretej tretiny a nás tak čaká 10-minútové predĺženie štyroch proti štyrom.

Daniela Mesíková

Góly a asistencie: 10. Kerbashian (Scheidl, Pupák), 17. Lantoši (Slovák) – 21. Bartovič (Cebák), 58. Starosta (Sojčík, Radivojevič), 70. Rýgl (Ölvecký)

HK Nitra: Hanuljak – Mezei, McCormack, Pupák, Morrison, Rais, Versteeg, Korím, Fominykh – Blackwater, Slovák, Lantoši – Scheidl, Kerbashian, Majdan – Buček, Bortňák, Rapáč – Hrušík, Čaládi, Pätoprstý
    HK DUKLA Trenčín: Valent – Rýgl, Starosta, Cebák, Krejči, Bokroš, Gula, Hudec, Bohunický – Radivojevič, Ölvecký, Sojčík – Bartovič, Sádecký, Hecl – Varga, Radjenovic, Švec – Mikula, Dlouhý, Hlinka

Rozhodca: Novák, Štefík – Tvrdoň, Výleta