Nitra – Trenčín 4:1 (kon.) | Košice – Poprad 1:2 (po pr.)
HC Košice
1:2 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1) Stav série: 0:2
HK Poprad
Utorok 12.03.2019, 18:00 • Steel Aréna, Košice • Tipos Extraliga play-off • Štvrťfinále

Druhý štvrťfinálový zápas medzi Košicami a Popradom je už minulosťou. Dnes sa viac darilo hosťom, ktorí zvíťazili pomerom 2:1 pp a zo stretnutia si tak odnášajú druhý bod do série. Tá sa sťahuje pod Tatry, zápasy v Poprade sú naplánované na piatok a sobotu tohto týždňa. Prevedie vás nimi môj kolega Lukáš Rastislav Ovšonka.

Pomer striel v dnešnom zápase: 37:39

Ja vám už ďakujem za pozornosť, odo mňa je to pre dnešok všetko. Pekný zvyšok večera praje Lukáš Pancurák. (20:42:22)

64:25
    Poprad dal gól!
    A je rozhodnuté. Popradčania sa presunuli pred Habalovu bránku a premenili svoju jedinú šancu počas tohto predĺženia. O bode pre svoj celok rozhodol JOONA ERVING. Asistencia: Arturs Salija.

63:25
    Ďalší krásny moment! Jakub Suja volil krátky švih, po strele zápästím mu Tomáš Vošvrda vystavil dokonalú stopku.

63:09
    Erving takticky pribrzdil a počkal si na to, ako budú reagovať jeho spoluhráči. Medzičasom to už ale na prihrávku nemal, a tak nebude šanca ani z tohto.

62:20
    Alexander Miner nabral rýchlosť, napokon ale zbytočne. Jeho spoluhráčom totiž prechod stredom poľa nevyšiel vôbec podľa predstáv.

61:16
    To všetko ale za predpokladu, že sa nerozhodne skôr. Pokúšal sa o to Spilar, no košický útočník bol výborne zatlačený do rohu klziska, odkiaľ strieľať nemohol.

60:10
    Narozdiel od základnej časti, teraz sa už predĺženie hrá vo formáte štyrtoch proti štyrom. Je to logické, predĺženie trvá o päť minút dlhšie.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Tri tretiny o víťazovi nerozhodli, nasledovať bude 10-minútové predĺženie.

Pomer striel po 3. tretine: 36:28

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:44
    Oddychový čas hostí.

59:20
    Záverečné sekundy riadnej hracej doby. Pred Vošvrdom je to teraz ako na strelnici.

58:50
    Mlynarovič hru upokojil, počkal na prestriedanie svojich spoluhráčov a následne odkorčuľoval na hráčsku lavicu aj on sám.

58:10
    Posledné dve minúty tretej tretiny.

57:40
    Lukášovi Paukovčekovi sa podarilo puk poslať stredom klziska do pásma Oceliarov, no ani Poprad teraz v útočení neexceloval. Oba celky to už zrejme budú chcieť hlavne ustáť v defenzíve.

56:57
    Košice boli v útočnom pásme, puk ale poslali len za Vošvrdovu bránku. Odtiaľ môže gól padnúť len veľmi ťažko.

55:36
    Košice dali gól!
    Tak sa na to pozrite. Zrejme si to hokejisti šetrili na absolútny záver riadnej hracej doby. Do pásma preniklo viacero Košičanov, no o gólovú bodku sa postaral ich kapitán – LADISLAV NAGY. Asistencie: Patrik Koch, Tomáš Slovák.

55:28
    Obrovský výbuch radosti na popradskej striedačke, Kamzíci sú veľmi blízko zisku druhého bodu do štvrťfinálovej série! Po buly hostia ostali v pásme, miernu pasivitu košického celku potrestal MARTIN BELLUŠ. Asistencia: Keni Karalahti.

Lukáš Pancurák

Góly a asistencie: 56. Nagy (Koch, Slovák) – 56. Belluš (Karalahti), 65. Erving (Salija)

HC Košice: Habal (Laco) – Slovák, Koch, Derluj, Šedivý, Čížek, Dudáš (A), Pulli – Sýkora, Brophey, Nagy (C) – Spilar (A), Suja, Petráš – Šerbatov, Ignatuškin, Haščák – Jokeľ, Klíma, Lušňák – Žitný
    HK Poprad: Vošvrda (Nechvátal) – Miner, Brejčák (A), Fabian (C), Petran, Erving, Salija, Karalahti, Paločko – Bondra, Mlynarovič, Svitana (A) – Takáč, Zagrapan, Buzzeo – Miller, Heizer, Abdul – Macík, Paukovček, Belluš

Rozhodca: Štefik, Stano – Rojík, Gajan