Buffalo – Dallas 0:2 (kon.) | Columbus – Boston 7:4 (kon.) | Pittsburgh – Washington 5:3 (kon.)
Montreal – Detroit 3:1 (kon.) | St. Louis – Arizona 1:3 (kon.) | Winnipeg – San Jose 4:5 (kon.)
Calgary – NJ Devils 9:4 (kon.) | Anaheim – Nashville 3:2 (kon.)
St. Louis Blues
1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Arizona Coyotes
cz Streda 13.03.2019, 01:00 • Enterprise Center, St. Louis • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (03:51:31)

Richard Pánik (ARI)
    1+0, 1 střela, čas na ledě 15:28.

1. Darcy Kuemper (ARI) 39 zák., 1 gól, 97,5%
    2. Vinnie Hinotroza (ARI) 1+0
    3. Jaden Schwartz (STL) 1+0.

Statistiky utkání:
    Střely na branku: 40 – 22 (12:5, 10:7, 18:10)
    Zablokované střely soupeře: 11 – 17
    Trestné minuty: 9 – 7
    Využité přesilové hry: 0/2 – 0/1
    Vyhraná vhazování: 57% – 43%
    Bodyčky: 21 – 23.

Je dobojováno! Arizona nějakých jednadvacet hodin po vysoké prohře v Chicagu zmobilizovala síly a velmi šťastným způsobem urvala v St. Louis vítězství 3:1! Zasloužený zisk dvou bodů to od Kojotů rozhodně nebyl, prakticky celý zápas jenom bránili, ale mohli se spolehnout na skvěle chytajícího Darcyho Kuempera, který přišel o čisté konto až minutu před koncem. Pro St. Louis je tato porážka o to krutější, že dva góly dostalo po zbytečných chybách v obranném pásmu. Trestuhodná byla hlavně ta před první inkasovanou brankou, kterou má na svědomí brankář Binnington. Nic to nemění na tom, že Arizona slaví velmi důležité vítězství a poprvé v sezóně se v Západní konferenci dostává na místa zaručující postup do play-off!

59:38 Oliver EKMAN-LARSSON - 1:3

59:38
    Arizona právě vstřelila branku!
    Prodloužení se konat nebude! Několik desítek vteřin trvající chaos před Kuemperovou brankou nepřinesl žádnou střelu. Maroonovu přihrávku navíc zachytil OLIVER EKMAN-LARSSON a z prostředku obranného pásma trefil prázdnou klec na druhé straně kluziště. Asistence: Darcy Kuemper.

59:06
    Binnington díky vyhraném buly opětovně pustil do hry šesté ho hráče a Blues se rychle usazují v útočném pásmu!

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.
    58:49 Jaden SCHWARTZ - 1:2

58:49
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Darcy Kuemper se čistého konta nedočká! Ryan O´Reilly vjel do útočného pásma a nechal puk JADENU SCHWARTZOVI, který vjel do levého kruhu a nenápadnou střelou k vzdálenější tyči výrazně zdramatizoval koncovku tohoto zápasu! Asistence: Ryan O´Reilly, Alex Pietrangelo.

58:18
    Jordan Binnington odjel na střídačku. St. Louis to ještě zkusí v přesilovce šest na čtyři!

58:05
    Hjalmarsson opět pomohl Arizoně, když zablokoval střelu Jadena Schwartze. Domácí přesto zůstávají v útočném pásmu.

57:36
    Důležité vyhrané vhazování pro Richardsona. Hlavně díky němu mohl Niklas Hjalmarsson bezpečně vyhodit přes všechny čáry.

57:24
    Nick Cousins zezadu na chvíli objal Steena a vysloužil si menší trest za držení. Blues mohou dát důležitou kontaktní branku v přesilové hře!

56:51
    Domácí se dobré dvě minuty nemohli usadit v útočném pásmu. Kvůli nepřesnosti v rozehrávce jim dokonce byl odpískán icing.

56:31
    Richardson vyhodil puk k Dunnovi, který si musel poradit s nepříjemným napadáním neúnavného Hinostrozy.

Michal Břuchanský

Góly a asistencie: 59. Schwartz (R. O'Reilly, Pietrangelo) – 22. Pánik, 41. Hinostroza (Richardson), 60. Ekman-Larsson (Kuemper)

St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Pietrangelo (C), Edmundson, Parayko, Bouwmeester, Bortuzzo, Dunn – Thomas, R. O'Reilly, B. Schenn – Maroon, Bozak, Schwartz (A) – Steen (A), Sundqvist, Sanford – Blais, Barbašev, MacEachern.
    Arizona Coyotes: Kuemper (Pickard) – Hjalmarsson (A), Ekman-Larsson (C), Demers, Goligoski, Ljubuškin, Oesterle – Hinostroza, Richardson (A), Grabner – Keller, Dvorak, Pánik – J. Archibald, Cousins, Crouse – Fischer, Kempe, Galchenyuk.

Rozhodca: Lambert, O´Rourke – Brisebois, Devorski

Diváci: 18 428