Trenčín – Nitra 5:3 (kon.) | Poprad – Košice 4:2 (kon.)
HC Dukla Jihlava
1:4 (1:3, 0:1, 0:0) Stav série: 0:1
Rytíři Kladno
cz Piatok 15.03.2019, 17:30 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Play-off Chance ligy (CZ) • Semifinále

59:48
    Za zákrok na Strnada u mantinelu dostává Harkabus nakonec 2+10 minut za vražení na hrazení. Jakkoliv to může vypadat zvláštně, že 12 sekund před koncem Harkabus dostává 10 minut navrch, klasifikace trestu je tak daná. Menší trest odsedí Půža.

56:07
    Poslední sekundy přesilovky Jihlavy. Anděl zavezl do pásma a pustil puk mezi kruhy. Navíc ho přitom hákoval Melka a teď už má Dukla tu nejposlednější šanci, jak ještě zdramatizovat zápas.

54:23
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Brendon Nash – 2 min., držení).

49:48
    Možnost pro Duklu na dramatizaci utkání. Kružík si u mantinelu počínal neobratně, dopustil se sekání a posílá se sám na trestnou lavici.

45:08
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Jakub Suchánek – 2 min., sekání).

35:35
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Jan Holý – 2 min., držení hole).

31:59
    Dukla má 7 sekund 5 na 3! Zajíc je vyloučen za nedovolené bránění a Jihlava má ideální šanci na restart utkání.

30:06
    Lakos u mantinelu naremploval natvrdo na mantinel pronikajícího Jiránka a Lakos míří za napadení na dvě minuty ven.

27:58
    Těžký moment pro Duklu! Suchánek u trestné lavice podstoupil tvrdý souboj s Lakosem, trestaným je domácí hráč a Kladno má 1:07 4 na 3!

27:02
    Oboustranné vyloučení. Jak Melka, tak Pohl si jdou za souboj u branky odpočinout na dvě minuty. Klasifikace přestupku je stejná: sekání. Hraje se 4 na 4.

24:20
    V době, kdy Pekr nasazoval k úniku na branku, tak odpískal čárový sudí hru v šesti. Myslím, že se jednalo o nedovolené zvýhodnění, Pekr totiž naskakoval z opačných vrátek oproti těžišti hry, čímž dal signál čárovému písknout. Trest odsedí Hrníčko a Kladno má první přesilovku.

18:38
    Plekanec sice nechtěl, ale je zodpovědný za svou hůl, tudíž i za zásah do obličeje Suchánka a jako první hráč tohoto utkání míří na horké místo pod domácí kotel.

Tomáš Kalas

Góly a asistencie: 13. Harkabus (Čachotský) – 1. Redlich, 6. T. Kaut (Kružík, Kubík), 20. Redlich, 29. J. Říha (Plekanec, Jágr)

HC Dukla Jihlava: Lundström (Honzík) – J. Pohl, Kajínek (A), Matějíček, Půža, J. Holý, Suchánek, Štebih – Pekr, Skořepa (C), Anděl – Dostálek, Čachotský, Harkabus – Bezúch, A. Zeman, Jiránek (A) – Hrníčko, M. Hlinka, Osmík.
    Rytíři Kladno: Cikánek (Brízgala) – Nash, Zajíc, Kehar, J. Říha, Lakos, Svedlund, Zelingr – Jágr (A), Plekanec, Melka – Redlich, Vampola (A), J. Strnad (C) – Jelínek, Machač, Zikmund – Kružík, T. Kaut, Kubík.

Rozhodca: Zubzanda, Grech – Tvrdík, Šimán

Diváci: 6 349