Winnipeg – Calgary 2:1 (kon.) | Tampa Bay – Washington 6:3 (kon.) | Carolina – Buffalo 4:2 (kon.)
Montreal – Chicago 0:2 (kon.) | Boston – Columbus 2:1 (po pr.) | Ottawa – Toronto 6:2 (kon.)
Minnesota – NY Rangers 5:2 (kon.) | Arizona – Edmonton 2:3 (po pr.) | San Jose – Nashville 2:4 (kon.)
Colorado – NJ Devils 3:0 (kon.) | Buffalo – St. Louis 4:3 (2:1 po s.n.) | Minnesota – NY Islanders 2:3 (po pr.)
Tampa Bay Lightning
6:3 (3:1, 0:1, 3:1)
Washington Capitals
cz Nedeľa 17.03.2019, 00:00 • Amalie Arena, Tampa • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (02:57:53)

Československá stopa v utkání:
    Erik Černák (TBL)
    1+0, 2 střely, čas na ledě 22:37
    Jan Rutta (TBL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 13:45
    Ondřej Palát (TBL) 0+1, 1 střela, čas na ledě 16:38
    Michal Kempný (WSH) 0+0, 3 střely, čas na ledě 18:14
    Jakub Vrána (WSH) 0+0, 3 střely, čas na ledě 12:10.

Tři hvězdy utkání:
    1. Alex Killorn (TBL) 3+0
    2. Erik Černák (TBL) 1+0
    3. Alexandr Ovečkin (WSH) 2+0.

Statistiky utkání:
    Střely na branku: 35 – 33 (16:9, 5:13, 14:11)
    Zablokované střely soupeře: 12 – 8
    Trestné minuty: 18 – 18
    Využité přesilové hry: 0/4 – 1/4
    Vyhraná vhazování: 65% – 35%
    Bodyčky: 33 – 23.

Je dobojováno! Souboj letošního suveréna s obhájci Stanley Cupu rozhodně nenudil. Tampa od poloviny první třetiny tahala za delší konec provazu. O svůj dvougólový náskok hned několikrát částečně přišla, ale Capitals se ani jednou na remízový stav nedotáhli. Ve třetí třetině k tomu bylo několikrát hodně blízko, ovšem Andrej Vasilevskij ve spolupráci se svou pravou tyčkou všechny šance zlikvidoval. Tampa se strachovala až do šedesáté minuty, kdy stihla dát dva další góly do prázdné branky. Killorn zkompletoval svůj první hattrick v životě a v poslední vteřině dal tečku za domácí výhrou Yanni Gourde.

59:59 Yanni GOURDE - 6:3

59:59
    Tampa právě vstřelila branku!
    A ještě jedna třešnička na domácí dort! Osm vteřin před koncem se vhazovalo v útočném pásmu Washington, který ještě odvolal gólmana. Z jednoho ze soubojů se však kotouč odrazil na druhý konec hřiště, kde ho dojel YANNI GOURDE a šest desetin vteřiny před vypršením času upravil stav na 6:3. Asistence: Adam Erne, Victor Hedman.

59:46
    Vasilevskij parádně zastavil Oshieho střelu z mezikruží. V přerušené hře se v jeho brankovišti do sebe pustili Wilson a Černák a vyfasovali desetiminutové osobní tresty.
    59:13 Alex KILLORN - 5:3

59:13
    Do prodloužení se dnes nepůjde! Hedmanův pokus o trefení prázdné branky skončil neúspěchem. Icing se ale nepískal a vedle tyče ležící puk dobruslil Kučerov. Po jeho snažení zleva vypálil ALEX KILLORN a trefil ze svého pohledu pravý horní roh. Devětadvacetiletý útočník slaví svůj první hattrick v kariéře! Asistence: Nikita Kučerov.

58:52
    Carlson se neprosadil kousek před brankovištěm, kde se snažil dorážet svou vlastní střelu. Pak chyběl na modré čáře a nemohl zabránit vyhození.

58:29
    Ovečkin se ocitl na modré čáře, odkud napřáhl k obávané střele golfákem. Tu na svém těle bolestivě zastavil Victor Hedman.

57:49
    Braden Holtby už opustil své brankoviště a odjel na střídačku. Capitals zahajují dlouhou přesilovku šesti proti pěti!

57:33
    Dobrou půlminutu udržela Tampa puk hodně daleko od své branky. Hedman nic nevymýšlel a nahodil puk k soupeřovým obráncům.

56:48
    Alexandr Ovečkin se pěkně prosmýkl mezi hráčem a pravým mantinelem. Zprava přihrál k zadní tyči na Vránu, který trefil bližší štangli!

56:35
    Ondřej Palát vyjel z trestné lavice přímo do protiútoku. Skvělým obranným zákrokem ho však odzbrojil John Carlson.

56:22

56:19
    Tradiční spolupráce mezi Carlsonem a Ovečkinem. Ten dostal pas od modré čáry do svého bydliště v levém kruhu, jenže tvrdou ranou branku minul.

Michal Břuchanský

Góly a asistencie: 9. T. Johnson (B. Point, Kučerov), 11. Killorn, 16. Killorn (Cirelli, Joseph), 43. Černák (Domingue, Palát), 60. Killorn (Kučerov), 60. Gourde (Erne, Hedman) – 13. Carlson (Kuzněcov), 28. Ovečkin (Oshie, Carlson), 53. Ovečkin (Orlov, Connolly)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Domingue) – Hedman (A), Černák, McDonagh (A), Sergačov, Coburn, Rutta – J. T. Miller, Stamkos (C), Palát – Kučerov, B. Point, T. Johnson – Joseph, Cirelli, Killorn – Gourde, Paquette, Erne.
    Washington Capitals: Holtby (Copley) – Carlson, Kempný, Niskanen, Orlov, Jensen, Orpik (A) – T. Wilson, Kuzněcov, Ovečkin (C) – Oshie, Bäckström (A), J. Vrána – Connolly, Eller, Hagelin – Boyd, Stephenson, Burakovsky.

Rozhodca: Pollock, Nicholson – Devorski, Amell

Diváci: 19 092