Winnipeg – Calgary 2:1 (kon.) | Tampa Bay – Washington 6:3 (kon.) | Carolina – Buffalo 4:2 (kon.)
Montreal – Chicago 0:2 (kon.) | Boston – Columbus 2:1 (po pr.) | Ottawa – Toronto 6:2 (kon.)
Minnesota – NY Rangers 5:2 (kon.) | Arizona – Edmonton 2:3 (po pr.) | San Jose – Nashville 2:4 (kon.)
Colorado – NJ Devils 3:0 (kon.) | Buffalo – St. Louis 4:3 (2:1 po s.n.) | Minnesota – NY Islanders 2:3 (po pr.)
Carolina Hurricanes
4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Buffalo Sabres
cz Nedeľa 17.03.2019, 00:00 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a dobrou noc. (02:42:53)

Petr Mrázek (CAR) zůstal celý zápas na střídačce.

Dnešní utkání sledovalo 15 171 diváků.

Zápas skončil, Carolina dokázala na domácím ledě v důležitém utkání porazit Buffalo 4:2 a dál úspěšně bojuje o play-off. Začátek utkání se Carolině nepovedl, prohrávala po rychlé brance Jeffa Skinera. Klid dodalo Carolině vyrovnání, které ještě v první části zápasu přinesl Lucas Wallmark. Druhá třetina pak výrazně přiblížila Hurricanes vítězství. Domácí tým nejprve poslal do vedení Andrej Svečnikova šťastnou trefou po nahození z úhlu pak náskok zvýšil Justin Williams . Ve třetí třetině si ke konci Buffalo začalo vytvářet tlak, ale nakonec samo inkasovalo, když se krásně po otočce trefil bekhendem Jordan Staal. V 59. minutě ještě dokázal snížit Rasmus Ristolainen, nic víc už ale hosté nestihli.

59:58
    Ještě jeden zákrok proti střele Eichela musel předvést Curtis McElhinney.

59:40
    Carolina ale Buffalo vůbec nepouští do pásma.

59:15
    Ullmark je už na střídačce a Buffalo to zkouší v šesti!
    58:59 Zemgus GIRGENSONS - 4:2

58:59
    Sabres právě vstřelili branku!
    Že by tu bylo ještě přeci jen drama? Hosté prohrávají minutu před koncem o dvě branky. ZEMGUS GIRGENSONS si najel od mantinelu do střelecké pozice na ose kluziště a odtud překonal Curtise McElhinneyho přesnou střelou k tyči. Asistence: Brandon Montour, Johan Larsson.

58:34
    Závěr utkání si v tuto chvíli Carolina hlídá, nepouští soupeře do pásma.

56:58
    Hosté to stále zkouší, do zajímavé příležitosti se dostal Conor Sheary, ale Curtis McElhinney ho vychytal a Brett Pesce potom odpálil puk do bezpečí.
    55:46 Jordan STAAL - 4:1

55:46
    Carolina právě vstřelila branku!
    Carolina si pojišťuje své vedení, už vede 4:1! Trefil se JORDAN STAAL, pro kterého to byl pětistý bod v NHL v kariéře. A gól stál opravdu za to. Staal se obtočil kolem své osy i okolo svého strážce a pak svižnou bekhendovou střelou překonal Ullmarka. Asistence: Micheal Ferland, Dougie Hamilton.

54:50
    Buffalo je v závěrečných minutách třetí třetiny aktivnější, ale Carolina se zatím dobře brání.

53:46
    Jordan Martinook se na chvíli dostal za obranu Buffala, ale z levé strany netrefil horní růžek branky Ullmarka, na který směřoval.

Petr Sumbal

Góly a asistencie: 14. Wallmark (Martinook, Pesce), 22. Svečnikov (T. Teräväinen, Aho), 38. Williams (Faulk, Niederreiter), 56. J. Staal (Ferland, D. Hamilton) – 3. Skinner (Hunwick, S. Reinhart), 59. Girgensons (Montour, Jo. Larsson)

Carolina Hurricanes: McElhinney (Mrázek) – D. Hamilton, Slavin, Faulk (A), Pesce, T. van Riemsdyk, H. Fleury – Williams (C), Aho, Niederreiter – T. Teräväinen, J. Staal (A), Svečnikov – Martinook, Wallmark, Ferland – B. McGinn, McKegg, Foegele.
    Buffalo Sabres: Ullmark (C. Hutton) – Ristolainen, Hunwick, Bogosian (A), Montour, C. Nelson, Dahlin – S. Reinhart, Eichel (C), Skinner – A. Nylander, Rodrigues, Sheary – Pominville, Mittelstadt, T. Thompson – Okposo (A), Jo. Larsson, Girgensons.

Rozhodca: Skilliter, Mclsaac – Murray, Racicot

Diváci: 15 171