Žilina – Michalovce 4:1 (kon.)
MsHK Žilina
4:1 (2:1, 0:0, 2:0) Stav série: 3:2
HK DUKLA Ingema Michalovce
Utorok 19.03.2019, 17:30 • Tipsport Aréna, Žilina • Tipos Extraliga (SR) • 5. kolo
    59:57 Lukáš HVILA - 4:1

Zdroj: huste.tv

59:57
    Žilina dala gól!
    LUKÁŠ HVILA zo stredného pásma predsa len upratal puk do opustenej brány!

Asistencia: Petr Beránek.
    58:35 Vladislav Boiko (MIC)

58:35
    Vyhraté buly hostí, náprah od modrej, no Boiko nedokázal dostať skákajúci puk za chrbát Fučíka.
    57:46 Peter HÚŽEVKA - 3:1

57:46
    Vabank hostí potrestal PETER HÚŽEVKA. Skvostná robota pri mantineli od Hvilu, Rudolf Huna pristavil puk Húževkovi do jazdy, no a 42-ročný center už vedel, ako si poradiť s Trenčanom. Bekhendový blafák, je asi rozhodnuté.

Asistencie: Rudolf Huna, Lukáš Hvila.

53:18
    Osamotený Podešva ani nie z dvoch metrov neprestreľuje Trenčana! Center tretieho útoku to zahodil s veľkým prehľadom. Bohužiaľ pre Žilinu, našťastie pre Michalovce.
    43:56 Lukáš Toma (MIC), Tomáš Fučík (ZIL)

43:56
    Lukáš Toma s obrovskou tutovkou po prihrávke spoza brány, rana z prvej končí iba na Fučíkovi!
    42:38 Igor Safaraleev (MIC)

42:38
    Safaraleev znovu pri chuti, po stratení rukavice v strednom pásme sa zase dostal pred bránu. Ani natlačenie sprava či následná dorážka Cútta dostatočne Fučíka neprekvapili.

38:57
    Martin Bdžoch okamžite po buly atakoval protihráča do oblasti krku a hlavy. Je z toho menší dvojminútový trest a osobný trest v hodnote desiatich minút pre obrancu Dukly.

36:58
    Jemný háčik tam predsa len bol. Lukáš Hamráček si zaň odchádza odsedieť dve minúty.
    35:52 Lukáš Hvila (ZIL)

35:52
    Lukáš Hvila si už v oslabení položil Trenčana, puk mu však v rozhodujúcej chvíli skĺzol z čepele hokejky!

34:32
    Trochu zbytočné vylúčenie od Jiřího Kučného, ktorý sa bezdôvodne púšťal do Erika Piataka. Ten nejavil známky do zapojení sa do pästnej výmeny. Dve minúty pre českého beka.
    31:57 Tomáš Fučík (ZIL), Vladislav Gavrik (MIC)

31:57
    Tomáš Fučík nevychladol, na spoluprácu Gavrika s Safaraleeva vyzrel a neinkasoval! Michalovce mali obrovskú šancu vyrovnať.
    28:23 Adam Trenčan (MIC)

28:23
    Puk len tak lieta pred Trenčanom, ktorý svoj tím podržal dvomi výbornými zákrokmi!

20:00
    V samom závere je Lukáš Matejka vylúčený za hákovanie, svoj trest si začne odpykávať až po zmene strán.
    17:39 Rudolf HUNA - 2:1

17:39
    Čisto vyhrané vhadzovanie od Húževku pred vlastnou modrou, kolmica Matejku do útoku a RUDOLF HUNA strelou na lapačku prekvapuje Trenčana!

Asistencie: Lukáš Matejka, Peter Húževka.
    16:41 Emil BAGIN - 1:1

16:41
    Nádherná individuálna práca od EMILA BAGINA. Obranca domácich sa zmocnil puku na modrej čiare, kľučkou si položil dvoch protihráčov, obišiel i spoluhráča a pomedzi betóny prekonáva Trenčana!

Asistencia: Lukáš Dubeň.
    15:01 Rudolf Huna (ZIL), Adam Trenčan (MIC)

15:01
    Rudolf Huna pálil do protismeru pohybu Trenčana, ten stihol včas vymrštiť pravý betón!

13:09
    Nervozita sa dá krájať, Vladislav Gavrik si bude spytovať svedomie na trestnej lavici dve minúty za držanie hokejky.

10:20
    Súčasné vylúčenie:
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Lukáš Hvila – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Mário Róth – 2+2 min, hrubosť).
    10:20 Tomáš Fučík (ZIL), Nikita Dvurechenskii (MIC)

10:20
    Cútt nabil Dvurechenskiimu, Fučík s výborným zákrokom. Po prerušení hry sa strhla menšia šarvátka, po ktorej sa bude ešte vylučovať.

09:50
    Toto môže byť zlomový okamih celej série! Krošček Petra Beránka pri oslabovke, hostia budú hrať takmer dve minúty presilovku o dvoch hráčov.

09:42
    Michal Barta a ďalšie napadnutie v tomto zápase. Udialo sa to v útočnom pásme MsHK, tréneri Bartu rozhodne nepochvália.
    09:32 Vladislav Boiko (MIC)

09:32
    Zase Boiko, ten sa už rútil sám na Fučíka, no dvojica žilinských hokejistov ho podľa hlavných arbitrov odzbrojila čistým spôsobom. Bolo to minimálne na hrane.

04:57
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Rudolf Huna – 2 min., napadnutie).
    04:57 Ru. Huna (ZIL), Matej Giľák (MIC)

04:57
    Matej Giľák mohol na konci oslabenia navýšiť skóre na 2:0, avšak po brejku minul bránu Fučíka! Rudolf Huna ale úplne zbytočne dohral krídelníka Zempínčanov, putuje na lavicu hanby na dve minúty za napadnutie.

02:56
    Nedovolené bránenie od Michala Korenka po tlaku a zakončení Žiliny, sú z toho dve minúty.
    01:14 Jakub LINET - 0:1

01:14
    Dukla Michalovce dala gól!
    Iba 74 sekúnd stačilo hosťom na to, aby sa ujali vedenia! JAKUB LINET preletel cez tri pásma s pukom na hokejke, aby napokon jednoduchou strelou švihom prekvapil Fučíka v bráne MsHK!

Viktor Kalinács

Hľadáme spravodajcu pre tím HK DUKLA Ingema Michalovce. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 17. Bagin (Dubeň), 18. Ru. Huna (Matejka, Húževka), 58. Húževka (Ru. Huna, Hvila), 60. Hvila (Beránek) – 2. Linet

MsHK Žilina: Fučík (Mikoláš) – Matejka, Kučný, Hudec, Dubeň, Mendrej, Bagin, Piegl, Surán – Ru. Huna, Húževka, Jenčík – Milý, J. Ručkay, Barta – Beránek, Podešva, Hvila – Rehák, Surovka, Ondruš
    HK DUKLA Ingema Michalovce: Trenčan (Lamper) – Kolba, Bdžoch, Korenko, Novický, Linet, Valečko, Mesaroš, Banovský – Hamráček, Toma, Chalupa – Mašlonka, Piatak, Giľák – Róth, Cútt, Safaraleev – Gavrik, Boiko, Dvurechenskii

Rozhodca: Novák, Goga – Konc ml., Kollár – Kontšek

Diváci: 1 252