Washington – Carolina 4:1 (kon.) | Columbus – NY Islanders 4:0 (kon.) | Montreal – Florida 6:1 (kon.)
Ottawa – Buffalo 4:0 (kon.) | Edmonton – LA Kings 8:4 (kon.) | Vancouver – Anaheim 4:5 (kon.)
Arizona – Chicago 1:0 (kon.)
Ottawa Senators
4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Buffalo Sabres
cz Streda 27.03.2019, 00:30 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek noci. (03:09:33)

Dnešní utkání sledovalo 12 074 diváků.

Zápas je u konce, Ottawa poráží na domácím ledě Buffalo 4:0, které tak pokračuje v bídných výkonech na konci sezóny. Ottawa nakročila k vítězství už v první třetině. Nejprve se prosadil Anthony Duclair pohotovou bekhendovou dorážkou a jedenáct sekund před koncem první části přidal důležitý druhý gól Brian Gibbons. Klíčovou třetinou byla ta druhá, i když v ní Ottawa neskórovala. Dokázala ale ustát tlak Buffala, které bylo ve druhé části lepší. Domácí několikrát podržel brankář Anderson. Ve třetí třetině pak Ottawa přidala další dvě branky v rychlém sledu. Nejprve využil přesilovku Rudolfs Balcers a ani ne o dvě minuty později přidal pojistku po nádherné kombinační akci Magnus Pääjärvi.

59:22
    Domácí ještě mohli sami skórovat, ale Hutton dokázal betonem vyrazit dobrou šanci Pageaua z blízka.

58:57
    Hlavně už jde o čisté konto pro Andersona. Jeho spoluhráči zatím odvádí dobrou práci.

58:35
    Ottawa už kontroluje závěr zápasu, nepouští Buffalo do svého obranného pásma.

57:28
    Ke střele se dostal Casey Nelson, ale nebyl přesný.

57:05
    Anderson betonem vyrazil dělovku od modré čáry. Buffalo ale drží dál útočné pásmo.

56:20
    Hutton včasným výjezdem z brankoviště překazil šanci Ottawy a také přesně rozehrál.

55:34
    Anderon chce za každou cenu udržet nulu. Nyní předvedl zákrok dokonce svou maskou, která bude potřebovat drobnou opravu.

54:56
    Anderson předvedl další přesný zákrok a na řadě je reklamní pauza.

54:37
    Johan Larsson z obranného pásma zavezl kotouč až do toho útočného a z levé strany nahodil puk před branku. Jeho nabídka se ale neujala.

52:57
    Skinner chtěl vystřelit z mezikruží, ale sjela s k němu hned čtveřice hráčů Ottawy a nic mu nepovolila.

51:40
    Mikkel Bödker mohl ještě navýšil náskok Ottawy, ale stejně jako při své první velké šanci v zápase ani netrefil branku.

Petr Sumbal

Góly a asistencie: 18. Duclair (O. Lindberg, Chabot), 20. Gibbons (Jaroš), 46. Balcers (B. Ryan, Chabot), 48. Pääjärvi (Wolanin, Gibbons)

Ottawa Senators: C. Anderson (A. Nilsson) – DeMelo, Chabot, Harpur, Wolanin, Jaroš (A), Borowiecki – Veronneau, Pageau, B. Tkachuk – Bödker, Tierney, Duclair – B. Ryan (A), White (A), Balcers – Pääjärvi, O. Lindberg, Gibbons.
    Buffalo Sabres: C. Hutton (Ullmark) – Ristolainen, Pilut, Montour, Dahlin, C. Nelson, Scandella – A. Nylander, Eichel (C), Sheary – S. Reinhart, Rodrigues, Skinner – Pominville (A), Sobotka, T. Thompson – Okposo (A), Jo. Larsson, Girgensons.

Rozhodca: Furlatt, Chmielewski – Shewchyk, Sericolo

Diváci: 12 074