Poprad – B. Bystrica 3:0 (kon.)
HK Poprad
3:0 (0:0, 1:0, 2:0) Stav série: 1:2
HC´ 05 Banská Bystrica
Streda 27.03.2019, 18:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga play-off • Semifinále

Zo začiatku tretej tretiny mali viac z hry Banskobystričania a snažili sa streliť vyrovnávajúci gól. Napokon však prišli dva popradské góly. V 54. minúte sa presadil Paločko a v 59. minúte zasadil úder aj Buzzeo. Séria pokračuje zajtra štvrtým zápasom, Poprad po dnešnom víťazstve znížil stav série na 1:2.

Ďakujeme za pozornosť. (20:25:57)

59:58
    Po prerušení hry sa ešte bude vhadzovať v obrannom pásme Popradu.

59:37
    V strednom pásme prišiel o puk Kundrík, Popradčania však zrejme už dokráčajú za víťazstvom.

58:45
    Na popradskom štadióne sa už bavia aj diváci, ktorí momentálne vytvárajú v hľadisku mexickú vlnu.

58:31
    Po buly v strednom pásme sa dopredu vysunul Martin Belluš, ktorý zakončil spoza pravého kruhu. Strela mierila priamo do bystrického gólmana.

58:17
    Poprad dal gól!
    Domáci hráči zrejme pečatia svoje dnešné víťazstvo. Hradbu tiel neprestrelil nikto z hráčov Bystrice a k puku v obrannom pásme sa dostal JUSTIN BUZZEO, ktorý to trafil takmer cez celé klzisko do odkrytej bránky.

57:51
    Po zakázanom uvoľnení domácich sa vhadzuje v obrannom pásme Popradu. Predtým je tu ešte oddychový čas pre hostí.

57:32
    Brankár Stephon Williams v týchto chvíľach už korčuľuje na striedačku a hostia začínajú svoju powerplay.

57:00
    Takáč napokon posunul puk Mlynarovičovi, ktorý sa dostal do zakončenia spoza pravého kruhu. Nasmeroval to však priamo do pozorného Williamsa.

Dnešné stretnutie sleduje 4 323 divákov, popradský štadión je opäť vypredaný.

55:48
    A obaja hráči sú napokon aj potrestaní. Alexander Miner a Jordon Southorn dostávajú 10-minútové tresty za nešportové správanie.

55:48
    Southorn si už asi tretíkrát v krátkom časovom slede niečo vysvetľuje s domácim Minerom, čiaroví rozhodcovia to teda musia rýchlo korigovať.

55:34
    Ťavoda si prebral puk v obrannom pásme a nahodil smerom dopredu, kde však nemal spoluhráčov.

54:57
    Za pravým kruhom mal viac priestoru Justin Buzzeo, ktorý sa dostal ku koncovke, no namieril to len priamo do Williamsa.

54:35
    V nebezpečnej situácii bol teraz aj Éric Faille, ktorý zakončoval spomedzi kruhov, no namieril to len priamo na Vošvrdu.

53:58
    Popradskí hokejisti zvyšujú vedenie v zápase. Fabian nabíjal na modrú čiaru Svitanovi, ktorý vyslal strelu na bránku. Z priestoru pred bránkoviskom ju za Williamsov chrbát tečoval MATÚŠ PALOČKO.
    Asistencia: Patrik Svitana.

53:23
    Tomáš Zigo sa pokúsil prekvapiť popradského gólmana. Zakončoval spoza ľavého kruhu a Vošvrda si dobre priestor pokryl lapačkou.

53:03
    Lunter bol pohotový v útočnom pásme, zachytil popradskú rozohrávku a zakončoval. Strela smerovala tesne vedľa bránky.