Braga – Porto 2:3 (kon.) | Chaves – Lisabon 1:3 (kon.) | Santa Clara – Guimarães 1:0 (kon.)
Benfica – Tondela 1:0 (kon.)
Benfica Lisabon
1:0 (0:0)
CD Tondela
cz Sobota 30.03.2019, 21:30 • Estádio do Sport Lisboa e Benfica • Primeira Liga • 27. kolo

S konstatováním, že Benfica Lisabon díky brance Harise Seferoviće z 84. minuty vítězí 1:0 a dostává se tak po pár hodinách zpět na čelo tabulky před FC Porto, se s Vámi loučí a hezký den přeje Tomáš Lysý. (23:33:31)

Červené karty: 0-0.

Zápas skončil a kouč hostí si ještě jde něco vyříkat se sudími, ale na výsledek to pochopitelně nebude mít žádný vliv. V prvním poločasu byla Benfica lepší, ale svůj tlak nedokázala přetavit v góly. Když už se dostal Rafa Silva do brankové příležitosti, zaskvěl se gólman Ramos.

Ve druhém poločasu se nejprve "trefil" Jhon Murillo, jenže jeho branka po individuální akci nebyla uznána kvůli maličkému ofsajdu. O tři minuty později se "radovali" i domácí, když Jonas sebral odražený míč a přes tři hráče se trefil k tyči, jenže... Odražený míč se k němu dostal po ruce spoluhráče Almeidy. Poté se vyznamenali gólmani, když každý na jedné straně vytěsnil gólovou střelu soupeře. Zápas už se blížil do bezbrankové remízy, která by Tondele pomohla k záchraně a Portu k čelu tabulky o dva body před Benfiku, ale to odmítl Haris Seferović. Rychlý kontr na tři doteky zakončil brankou, když hlavou uklidil centrovaný míč do sítě. Hosté ještě mohli v 94. minutě vyrovnat, jenže Patrick sám před brankářem poslal míč vysoko nad – 1:0.

90+4

90+4
    Mohlo být vyrovnáno! Joãozinho poslal z levé strany přesný centr do vápna, na který si mezi dvěma obránci naběhl Patrick, jenže z bezprostřední blízkosti neuklidil míč do sítě, nýbrž mířil tři metry nad branku. Zde asi platí, že útočník zavřel oči a napálil míč mezi tři tyče. S tím, že buď to vyjde nebo ne.

90+3
    Tři minuty nastaveného času jsou pryč a hráči Tondely se jen těžko dostávají před branku Vlachodimose.

90+2
    Patrick při souboji o centrovaný míč doslova chytil jednoho ze soupeřů pod krkem. Láskyplné obejmutí končí faulem hostí.

90+2
    A protože Ricardo Costa tak vehementně protestoval, aby byl Taarabt karetně potrestán, vidí žlutou kartu také.

90+1
    Adel Taarabt na půlící čáře hodně tvrdě zajel do Ricarda Costy a nemůže se žlutému kartonku také vůbec divit.

90
    Ve druhém poločasu budou nastaveny čtyři minuty.

90
    Třetí žlutá karta, třetí pro hosty. Za zbytečný faul si nyní prohlédl žlutý kartonek hodně zblízka David Bruno, asi jeden z nejlepších mužů hostí v dnešním špílu.

90
    Rozbíhá se poslední minuta základní hrací doby. Tipuji však, že budou nastaveny zhruba tři minuty.
    Obrovská radost domácích po gólu Harise Seferoviće

89
    Odisseas Vlachodimos samozřejmě s odkopem od branky nebude nikterak chvátat, což se vzápětí i potvrzuje.

88
    Ani statistika držení míče už není tak výrazně plynoucí pro domácí jako v prvním poločasu. O to více asi bude hosty mrzet ztracený bod v závěru.

88
    S ním si obrana Benfiky poradila na jedničku.

87
    Naprosto zbytečné stažení Delgada za půlkou. Hosté jsou tak znovu u míče a přijde zřejmě dlouhý centr do vápna.

86
    Nyní už to bude mít Tondela s vyrovnáním velice těžké. Dlužno říct, že za výkon zejména ve druhém poločasu si hosté bod zasloužili, ale na zásluhy se ve fotbale a ani ve sportu kolikrát nehraje.

85
    Domácí se radovali hodně déle, než bylo zdrávo. Divím se, že nyní nevytáhl Carlos Xistra žlutou kartu. Více jak minutu se nehrálo.