Willem II – Amsterdam 1:4 (kon.) | Den Haag – Utrecht 5:0 (kon.) | Groningen – Excelsior 1:0 (kon.)
Graafschap – Alkmaar 1:1 (kon.) | Heracles – Breda 1:0 (kon.)
FC Groningen
1:0 (0:0)
SBV Excelsior
cz Sobota 06.04.2019, 19:45 • Euroborg (Groningen) • Holandská Eredivisie • 29. kolo

On-line přenos je u konce. Děkujeme vám za pozornost a přejeme hezký zbytek sobotního večera. (21:51:03)

A jak se výsledek 1:0 promítl do tabulky? Groningen navázal kontakt s první sedmičkou, zatímco u Excelsioru se prohloubily starosti se záchranou.

V utkáních Groningenu moc gólů nepadá a přesně to se potvrdilo při souboji s Excelsiorem, který předtím venku neskóroval třikrát v řadě. A gól rotterdamský klub nedal ani tentokrát. Přestože dlouho držel bezbrankový stav, v 70. minutě inkasoval z kopačky Gladona. Groningen se tak musel smířit s těsnou porážkou, ta byla už jeho šestou v řadě.

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 3:4. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 14:13.

90+4

90+3
    A přeci jen tu šance na pojistku byla. Doan svedl v pokutovém území souboj s van der Meerem, po němž obránce Excelsioru upadl rukou na míč. Domácí se samozřejmě dožadovali penalty, ale píšťalka sudího Baxe zůstala nemá.

90+2
    Domácí tým si chtěl náskok pojistit, jenomže při tom zapomněl na pravidlo o ofsajdu.

90
    Stav 1:0 bude Groningen bránit ještě čtyři minuty.

89
    První roh ubráněn, hosté však dostali šanci na reparát. Bruinsovu rozehrávku na kratší vzdálenost vystřídal centr na van der Meera. Střídající hráč neměl dostatek prostoru pro přesné zakončení.

87
    Rozehrát ho nešel nikdo jiný než Doan. Centr japonského fotbalisty hosté odvrátili a z následného brejku budou kopat roh také oni.

86
    A jeho svěřenci ho poslouchají. Právě získali roh.

85
    Udržet balon co nejdále od své branky. Tak zní pokyn trenéra Groningenu pro závěrečné minuty.

84
    Střídání v týmu FC Groningen: ze hřiště odchází Kaj Sierhuis, přichází Tommie Van de Looi.

83
    Střídání v týmu SBV Excelsior: ze hřiště odchází Mounir El Hamdaoui, přichází Marcus Edwards.

82
    V tuto chvíli to tak nevypadá, protože balon opět drží Groningen. A to v okolí středového kruhu.

81
    Do závěrečného hvizdu zbývá deset minut. To je ještě dostatek času na vyrovnání. Stihnout to však hosté?

79
    Ano. Jako nebojácný muž se ukázal Memišević (Groningen), ale projít středem hřiště bylo nad jeho síly. Hledat bude muset jiný způsob.

78
    Domácí si hlídají náskok přihrávkami na vlastní polovině. Dostanou odvahu vyrazit také dopředu?