Eindhoven – Graafschap 2:1 (kon.) | Willem II – Zwolle 2:0 (kon.) | Heerenveen – Groningen 1:1 (kon.)
Utrecht – Arnhem 0:0 (kon.)
PSV Eindhoven
2:1 (0:1)
BV De Graafschap
cz Nedeľa 14.04.2019, 12:15 • Philips Stadion, Eindhoven • Holandská Eredivisie • 30. kolo

Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 10:1. Střely mimo: 11:3. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 10:25. (14:12:19)

PSV dokázal ve druhém poločase otočit skóre, když drtivou převahu zúročil nejprve z penalty v 65. minutě Bergwijn a osm minut později i ze hry rozhodujícím gólem De Jong. Hosté snad o přestávce mohli doufat v senzaci, ale druhých 45 minut si museli připadat jako ve svěráku a na první výhru nad Eindhovenem od roku 2008 musejí dál čekat.
    Eindhoven se bodově znovu dotáhl na Ajax, naopak klub z Doetinchemu zůstává na barážové příčce a jeho ztráta na záchranu narostla 4 kola před koncem na tři body.

90+5

90+5
    Po faulu na Rosaria domácí dlouze otáleli s rozehráním, nakonec se přes Sadílka dostal míč ke Gakpovi a jeho zblokovaný centr vynesl domácím roh půl minuty před vypršením nastaveného času.

90+3
    Vše se nastěhovalo do vápna PSV, avšak Burgzorgova nepřesná hlavička zády k bráně nemohla vítězství favorita zkomplikovat.

90+3
    Žlutou kartu dostává Luuk de Jong (PSV Eindhoven).

90+2
    Čerstvý Gakpo si přehodil míč na pravačku a hezky odcentroval, hosté odvracejí z malého vápna.

90+1
    Rozhodčí Lindhout přidá k zápasu pět nastavených minut.

90
    Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Steven Bergwijn, přichází Cody Mathès Gakpo.

89
    Následnému rohu se PSV ubránil, na hřišti leží ošetřovaný jeden z fotbalistů v modrobílém, kteří už nemohou střídat.
    88. Zoetův zákrok zabránil vlastnímu gólu

88
    Eindhoven teď málem nechal vlastním gólem hosty vyrovnat. El Jebliho průnik po levé čáře chtěl odhlavičkovat Viergever a málem poslal míč pod víko vlastní brány. Celý zápas prakticky nezaměstnaný Zoet vyškrábl klíčovým zákrokem zpod břevna.

87
    Všichni už se domnívali, že se míč odražený od Bergwijna dokutálí do zámezí, jenže biliardový úder dal balonu nečekanou rotaci a akce pokračovala centrem na De Jonga, který byl dobře pokryt.

86
    Dnešní utkání sleduje 34 500 diváků.

85
    Hosté se ještě pokoušejí se zápasem něco udělat, ale útočný faul Serrarense jim zrovna nepomohl.