Columbus – Tampa Bay 3:1 (kon.) | St. Louis – Winnipeg 3:6 (kon.) | Vegas – San Jose 6:3 (kon.)
Columbus Blue Jackets
3:1 (0:0, 2:0, 1:1) Stav série: 3:0
Tampa Bay Lightning
cz Pondelok 15.04.2019, 01:10 • Nationwide Arena, Columbus • Play-off NHL • Štvrťfinále V. konferencie

To je z mé strany již vše, příště na počtenou! (03:46:49)

3. Matt Duchene (CBJ) 1+0

Je dobojováno! Blue Jackets nepřestávají udivovat hokejovou veřejnost a po dvou venkovních výhrách dokázali udolat favorizovanou Tampu i před vlastním publikem! Na branky Duchenea a Bjorkstranda ze druhé třetiny sice dokázal odpovědět Ondřej Palát, překonat skvěle chytajícího Sergeje Bobrovského podruhé se už ale hostům nepodařilo a minutu před koncem poslal kotouč do prázdné branky Lightning Cam Atkinson.

59:28
    Riley Nash (CBJ) nakonec vyfasoval dvouminutový trest za nesportovní chování a Stamkos (TBL) dvě minuty za hrubost.

59:28
    Riley Nash a Nick Foligno teď poblíž střídaček trochu poškádlili frustrované hráče Lightning, což rozčertilo Stevena Stamkose, nakonec z toho ale byla jen výměna ostrých slov, nikoliv úderů pěstmi.

59:21
    Bobrovskij si vychutnal Pointovu střelu z mezikruží a ukryl kotouč v lapačce.
    59:00 Cam ATKINSON - 3:1

59:00
    Columbus právě vstřelil branku!
    Tento risk ale Tampě nevyšel, rovnou minutu před koncem třetí třetiny domácí trefují prázdnou branku a jdou do vedení 3:1! Po Panarinově pasu se o to střelou z dálky postaral CAM ATKINSON. Asistence: Artěmij Panarin a Scott Harrington.

58:36
    Až teď Andrej Vasilevskij ujíždí na střídačku a Bolts to zkusí v šesti!

57:46
    Columbuské přečíslení střelou z levého kruhu zakončil Texier, Vasilevskij ale reflexivním zákrokem udržel Tampu ve hře!

57:11
    Domácí dvakrát v krátkém časovém sledu vyhodili puk na zakázané uvolnění, do konce třetí třetiny už zbývá odehrát jen necelé tři minuty.

56:57
    Brandon Dubinsky to ve středním pásmu schytal od obrovitého Coburna a s bolestivou grimasou v obličeji odjel na střídačku, zdá se ale, že bude v pořádku.

56:35
    Tyler Johnson nabral rychlost na levém křídle a dostal se až na kruh, odkud vypálil, na Bobrovského si ale nepřišel.

55:58
    Protiútok Duboise s Bjorkstrandem neměl dlouhého trvání, svěřenci Jona Coopera už rychle zaváží puk zpět do útočné třetiny.

55:27
    Sergej Bobrovskij měl sice značně zakrytý výhled, ránu Erika Černáka od modré si ale přesto bez problémů pohlídal a přerušil hru.

54:29
    Riley Nash z ostrého úhlu přestřelil, další protiakci Tampy bleskurychle zakládá Brayden Point.

53:34
    Coburnovu střelu od modré zblokoval David Savard a na opačnou stranu už upaluje Josh Anderson.

52:58
    Po Girardiho ztrátě puku se v obrovské šanci ocitl Pierre-Luc Dubois, tváří v tvář Vasilevskému ale neuspěl!

52:13
    Lightning se momentálně musejí obejít bez Alexe Killorna, který smolně uklouzl u hrazení a špatně dopadl. Útočník s číslem 17 na dresu míří do kabiny...

51:28
    Po Dzingelově neúspěšné protiakci se vydali kupředu Bolts a vybojovali buly v útočném pásmu, k tomu ale dojde až po komerční přestávce.

50:41
    Právě Sergačjov nyní rozehrál puk přímo do vlastního gólmana, který musel dávat pořádný pozor, aby si touš nesrazil do sítě!

49:56
    Dean Kukan šikovně vyhodil kotouč tak, aby neskončil na zakázaném uvolnění, Michail Sergačjov tak musí hrát.

49:01
    Hra se teď neustále přelévá ze strany na stranu, tlak Tampy k velké radosti publika trochu polevil.

48:03
    Matt Duchene číhal v předbrankovém prostoru, na puk ale po Jonesově nahození nedosáhl!

47:20
    Po nejisté rozehrávce tampského brankáře se ke kotouči dostal Pierre-Luc Dubois, zakončit se mu už ale nepodařilo.

46:47
    Protiútok Nashe a Jennera neměl dlouhého trvání, na opačnou stranu už opět vyráží Steven Stamkos.

46:02
    Adam Erne mohl vyrovnat, Bobrovskij mu ale brilantně zmenšil střelecký úhel a přerušil hru!

45:36
    Sergej Bobrovskij po Killornově nahození raději přerušil hru, hosté jsou teď jasně aktivnějším týmem.
    44:40 Ondřej PALÁT - 2:1

44:40
    Tampa právě vstřelila branku!
    Nyní už se ONDŘEJ PALÁT dočkal a Tampa snižuje na rozdíl jediného gólu! Erik Černák našel českého reprezentanta v předbrankovém prostoru a Palát nadvakrát propasíroval puk za Bobrovského. Asistence: Erik Černák a Tyler Johnson.

44:21
    Bolts začínají hrozit, Palátovu teč z bezprostřední blízkosti si ale Bobrovskij pohlídal!

43:32
    Artěmij Panarin se rozjel po levém křídle, vracející se Sergačjov ale rodáka z ruského Korkina nepustil ke střele.

42:43
    Proti dělovce Killorna z mezikruží teď Sergeje Bobrovského zachránila tyč!

42:09
    Mathieu Joseph na vrcholu kruhů přenechal kotouč poblíž stojícímu Paquetteovi, jehož následnou střelu ale Bobrovskij vyrazil.

41:27
    Po Kukanově rozehrávce se puku ve středním pásmu ujal Ondřej Palát, ani jemu se ale nepodařilo kloudně rozehrát.

40:43
    Artěmij Panarin se rozjel po pravé straně a z úrovně kruhů nakonec vypálil, jeho dělovku si ale Andrej Vasilevskij pohlídal.

40:01

Druhá třetina začala šancí Ondřeje Paláta, který si ale z nějakých pěti metrů na Sergeje Bobrovského nepřišel. To Blue Jackets dokázali rychle potrestat a díky trefám Duchenea a Bjosktranda jsou po 40 minutách hry blízko třetimu vítězství v sérii.

Další třetina začne přibližně ve 3:00.

40:00

39:51
    Braydon Coburn z vlastního pásma zakládá ještě jednu akci Bolts, do útočného pásma už se ale zřejmě dostat nestihne.

38:59
    To už neplatí, svěřenci Johna Tortorelly se zhruba minutu před druhou sirénou osvobozují.

38:13
    Brayden Point z ostrého úhlu na Bobrovského nevyzrál, tlak Bolts ale díky Johnsonovi ještě přetrvává.

37:29
    Po Gourdeově chybě v rozehrávce to od modré zkusil Cam Atkinson, jeho propagační střelu si ale Vasilevskij snadno pohlídal.

36:52
    Zach Werenski si pohlídal průnik Pointa po pravém křídle a poté vyhodil černou pryž až do útočné třetiny.

36:09
    Napadající Boone Jenner nenechal Sergačjova rozehrát, ruský zadák ale nakonec napodruhé dokázal vyhodit puk z pásma.

35:16
    Bobrovskij po nahození od levého hrazení přerušil hru, následná obligátní strkanice tentokrát tak dechberoucí nebyla.

34:19
    Dan Girardi dostal nabito na modrou, na střelu si ale netroufl a místo toho přenechal puk Killornovi.

33:25
    Michail Sergačjov byl u vyhozeného kotouče jako první, Columbusu tak bylo odpískáno zakázané uvolnění.

32:38
    Blue Jackets se vydali do rychlého protiútoku, který nakonec po Panarinově přihrávce zakončil Oliver Bjorkstrand, jeho střelu si však Vasilevskij bez potíží pohlídal.

31:43
    Na opačné straně to zkusil z vrcholu levého kruhu Zach Werenski, jeho dělovka ale trefila Andreje Vasilevského na solar.

30:51
    Sergačjevova střela od modré změnila trajektorii a puk nakonec zamířil mimo prostor mezi třemi tyčemi, dezorientovaný Bobrovskij si tak mohl oddechnout.

30:05
    Dzingel ve sprinterském souboji předčil Černáka a poté přenechal kotouč Andersonovi, jehož nahození si však Vasilevskij bez potíží pohlídal.

29:18
    Domácí hokejisté i nadále drží puk v útočném pásmu, diváci v Nationwide Areně jsou na nohou.
    28:25 Oliver BJORKSTRAND - 2:0

28:25
    Tortorellova parta nakonec využívá přesilovku a zvyšuje své vedení! Alexandre Texier nabil na modrou čáru Sethu Jonesovi, který se ale neukvapil a posunul puk na pravý kruh, kde číhal úplně volný OLIVER BJORKSTRAND, jenž dělovkou nad vyrážečku překonal Vasilevského. Asistence: Seth Jones a Alexandre Texier.

27:26
    Po Ducheneově nahození do útočného pásma se k puku nikdo v modrém dresu nedostal a hosté se osvobodili.

26:50
    Ryan Callahan (TBL) vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění, domácí si tak po komerční přestávce zahrají svou druhou přesilovku.

26:14
    Dan Girardi pod tlakem vyhodil puk na zakázané uvolnění, hra se tak vrátí zpět před Vasilevského.

25:22
    Ruttova prudká přihrávka přeskočila Gourdeho hokejku, svěřenci Johna Tortorelly už zakládají další protiútok.

24:38
    Bobrovskij raději přerušil hru po projektilu Mathieua Josepha z pravého kruhu, vhazovat se bude po levici rodáka z Novokuzněcku.

24:09
    David Savard pod tlakem nedokázal rozehrát, načež mohli zahrozit hosté, Tyler Johnson se ale v předbrankovém prostoru k odraženému kotouči nedostal.

23:22
    Girardiho nahození z rohu před Bobrovským nečekaně změnilo směr, nikdo v bílém dresu ale nakonec na puk nedosáhl.

22:27
    Boone Jenner v rohu kluziště učebnicovým hitem uzemnil Černáka, k puku už se ale nedostal a Bolts mohou založit protiútok.
    21:44 Matt DUCHENE - 1:0

21:44
    Blue Jackets se dostávají do vedení! Domácí se usadili v útočném pásmu, kde se nakonec dostal ke střele Zach Werenski. Vasilevskij měl ale zakrytý výhled a nedokázal přerušit hru, načež se puk odrazil k volnému MATTU DUCHENEOVI a ten bekhendem pověsil kotouč pod břevno! Asistence: Cam Atkinson a Zach Werenski.

20:55
    Ofsajd a v něm Anthony Cirelli, vhazovat se bude ve středním pásmu.

20:31
    Ondřej Palát se z pravé strany šikovně prokousal až do mezikruží, tváří v tvář Bobrovskému ale neuspěl!

20:01

Další třetina začne přibližně ve 2:07.

V úvodní dvacetiminutovce žádná branka nepadla a také šancí bylo pomálu. O něco aktivnějším týmem byli domácí Blue Jackets, které žene kupředu hlasité publikum. Svěřenci Johna Tortorelly vedou na střely drtivě 12:3, recept na Andreje Vasilevského ale najít nedokázali.

20:00

19:29
    Andrej Vasilevskij přerušil hru po Clendeningově střele od modré, načež se strhla další hromadná šarvátka. Vypadá to, že tentokrát sudí Pochmara a McCauley vylučovat nebudou.

18:45
    Scott Harrington nahodil puk do útočné třetiny, tam se ale k černé pryži nikdo v modrém dresu nedostal a Vasilevskij nyní v poklidu vypomáhá svým spoluhráčům s rozehrávkou.

17:53
    Blue Jackets špatně načasovali střídání a byl z toho brejk pro Cirelliho, jehož dělovka orazítkovala tyč!

17:11
    Michail Sergačjov obětavě zblokoval Panarinovu střelu, pukem ale schytal do holeně a v bolestech se šourá na střídačku.

16:17
    Dalekonosný pas na rozjetého Cirelliho byl příliš prudký, puk doletěl až na zakázané uvolnění.

15:50
    Po hromadné strkanici se bude vylučovat, Ryan Dzingel (CBJ) a Ryan Callahan (TBL) vyfasovali dvě minuty za hrubost.

15:22
    Ryan Dzingel se v předbrankovém prostoru natahoval po kotouči, Vasilevskij jej ale do zakončení nepustil!

14:35
    Seth Jones si na útočné modré nedokázal zpracovat prudký pas, načež se puku ujal Palát a vyhodil ho do útočné třetiny.

13:37
    Nepovedená rozehrávka Blue Jackets skončila na zakázaném uvolnění, hra se tak vrátí zpět před Bobrovského.

12:48
    Josephovo nahození z pravé strany bylo přizvednuto do ochranné sítě, vhazovat se bude v obranném pásmu Columbusu.

12:04
    Ryan Callahan na poslední chvíli zhatil přihrávku směřující na volného Duchenea, svěřenci Jona Coopera už zakládají další protiútok.

11:15
    Hra se nyní neustále stěhuje ze strany na stranu, ani jednomu týmu se nedaří dostat se k souvislé kombinaci.

10:21
    McDonaghovo nahození z levé strany Bobrovskij ukryl ve své náruči a přerušil hru, následovat bude komerční přestávka.

09:22
    Yanni Gourde to zkusil z pravého kruhu, jeho projektil ale trefil Sergeje Bobrovského do vyrážečky.

08:30
    Krátce po vypršení Killornova trestu našel Savard v mezikruží úplně volného Joshe Andersona, který ale svůj bekhendový blafák nedotáhl do gólového konce!

07:46
    Pro změnu z pravého kruhu to po Jonesově přihrávce zkusil Oliver Bjorkstrand, ani on si ale na Vasilevského nepřišel.

07:23
    Devatenáctiletý Alexandre Texier zůstal úplně volný na levém kruhu, jeho prudkou střelu ale Andrej Vasilevskij dokázal zastavit!

07:01
    Ryan Callahan, který se dostal do sestavy Bolts díky trestu pro Nikitu Kučerova, dokázal vyhodit puk přes všechny čáry.

06:13
    Alex Killorn (TBL) po přerušení hry zbytečně vjel do Bobrovského a po komerční přestávce usedne za katr za nedovolené bránění brankáři.

05:48
    Riley Nash z ostrého úhlu nezamířil přesně, ani následná protiakce Bolts ale příliš povedená nebyla – rozjetý J. T. Miller na letící puk nedosáhl.

05:04
    Hlasitým příznivcům Blue Jackets se vůbec nelíbí, že sudí odpískali zakázané uvolnění, vhazovat se bude po levé ruce Sergeje Bobrovského.

04:35
    Rozehrávající Adam Clendening neměl komu přihrát, a tak z vlastního pásma nahodil puk až na Vasilevského, který před dotírajícím Joshem Andersonem raději přerušil hru.

03:54
    Matt Duchene nedokázal vyhodit kotouč z pásma a černé pryže se posléze ujal Paquette, také on ale o puk rychle přišel.

03:10
    Po nepovedené rozehrávce Tampy se málem dostal ke střele z mezikruží Panarin, u puku byl ale nakonec dříve bránící Černák.

02:22
    Diváci se dožadují dvouminutového trestu pro Braydona Coburna, který hraničním zákrokem zastavil unikajícího Andersona, hra ale plyne dál.

01:43
    Jan Rutta si pohlídal Folignův průnik po levém křídle, domácí kapitán se nakonec zmohl jen na opatrné nahození od mantinelu.

01:03
    Ducheneova přihrávka na levém kruhu nikoho v modrém dresu nenašla, protiakci Bolts může v klidu založit J. T. Miller.

00:38
    Erik Černák nahodil puk do útočného pásma, tam ale Bolts nevydrželi dlouho a na opačnou stranu už vyráží Artěmij Panarin.

00:01

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, S. Jones, Nutivaara, D. Savard, Harrington, Kukan – Panarin, Dubois, Atkinson – Dzingel, Duchene, J. Anderson – Texier, N. Foligno, Bjorkstrand – Dubinsky, Jenner, Riley Nash.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Domingue) – Hedman, Girardi, McDonagh, Černák, Sergačjov, Rutta – Joseph, Stamkos, Gourde – Palát, B. Point, T. Johnson – Killorn, Cirelli, J. T. Miller – Erne, Paquette, Callahan.

Rozhodčí: Pochmara, McCauley – Amell, Smith.

TAMPA BAY LIGHTNING

Bolts se po dvou domácích porážkách dostali pod tlak a dnes v Nationwide Areně budou muset bezpodmínečně uspět, v opačném případě by měl Columbus k dispozici tři postupové mečboly. Ve třetím utkání série se ale Tampa bude muset obejít bez hvězdného Nikity Kučerova, který dostal stopku na jeden zápas za zákeřný zákrok na columbuského zadáka Markuse Nutivaaru. Sobotního tréninku se navíc nezúčastnil potlučený Victor Hedman, jehož start je nejistý.