Columbus – Tampa Bay 3:1 (kon.) | St. Louis – Winnipeg 3:6 (kon.) | Vegas – San Jose 6:3 (kon.)
St. Louis Blues
3:6 (1:0, 0:3, 2:3) Stav série: 2:1
Winnipeg Jets
cz Pondelok 15.04.2019, 01:30 • Enterprise Center, St. Louis • Play-off NHL • Štvrťfinále Z. konferencie

1. Kyle Connor (WPG) 2+0
    2. Dustin Byfuglien (WPG) 1+1
    3. David Perron (STL) 1+0 (04:20:42)

Statistiky: Střely na bránu: 29-29; Zablokované střely: 17-12; Vhazování: 53%-47%; Hity: 21-18; Přesilové hry: 2/5-1/5; Trestné minuty: 14-14.

Winnipeg si s chutí zastřílel na ledě St. Louis a velké sebevědomí do dalšího zápasu série mu může dodat fakt, že v prostřední části otočil utkání třemi góly v řadě. Na výhře Jets se podílel dvěma góly Kyle Connor. Winnipeg konečně ukázal svou ofenzivní sílu a dokázal snížit stav série na 2:1. Konečný výsledek dnešního klání. St. Louis Blues 3 Winnipeg Jets 6.

59:43
    Kevin Hayes byl sedmnáct sekund před koncem vyloučen za hákování, tento trest už ale nic neřeší.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

57:27
    Alex Pietrangelo byl vyloučen na dvě minuty a Winnipeg může utkání v klidu dohrát v přesilové hře. Kapitán Blues nakonec ještě dostal dvě minuty za hrubost, stejně jako na opačné straně Mark Scheifele.

56:56
    Blíží se samotný závěr utkání, o kterém už je s největší pravděpodobností rozhodnuto. Blues potřebují zázrak.

56:43
    Blake Wheeler vzápětí zkusil vypálit od hrazení, jeho střelecký pokus ale zasvištěl mimo bránu St. Louis.

56:29
    Ryan O'Reilly napřáhl na bodu levého kruhu k prudké ráně s příklepem, kterou Connor Hellebuyck vyrazil.

55:02
    Puk skončil v ochranné síti a hra byla přerušena. St. Louis prohrává na svém ledě s Winnipegem 3:6.
    54:44 Kyle CONNOR - 3:6

54:44
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    KYLE CONNOR si najel u pravé tyče na přihrávku Marka Scheifeleho zpoza brány a rychlou střelou zápěstím vymetl vzdálenější levý horní roh sítě! Jets vedou nyní 6:3. Asistence: Mark Scheifele.

54:23
    Dustin Byfuglien vystřelil na pravém křídle od modré čáry a jeho následný táhlý pokus minul domácí bránu.

54:01
    Ryan O'Reilly napřáhl na pravém křídle ke tvrdé ráně s příklepem, kterou brankář Jets dokázal vyrazit mimo.
    53:42 Alexander STEEN - 3:5

53:42
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    ALEXANDER STEEN se dostal k puku u pravé tyče brány a střelou zápěstím ho poslal po ledě o hůl Connora Hellebyucka do sítě! Opět je sníženo. Asistence: Alex Pietrangelo a Joel Edmundson.

53:10
    Connor Hellebuyck vyrazil střelu Alexe Pietrangela z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a hra byla přerušena, protože kotouč skončil mezi střídačkami.

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 20. Perron (Pietrangelo, Binnington), 42. Tarasenko (Dunn), 54. Steen (Pietrangelo, Edmundson) – 25. K. Hayes (Perreault, Morrissey), 28. Laine (Trouba, Little), 29. Connor (Wheeler, Laine), 45. B. Tanev (Copp, Byfuglien), 49. Byfuglien (Copp), 55. Connor (Scheifele)

St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Dunn, Pietrangelo (C), Bouwmeester, Parayko, Edmundson, Bortuzzo – B. Schenn, R. O'Reilly, Tarasenko (A) – Schwartz, Sundqvist, Perron – Maroon, Bozak, Thomas – Sanford, Barbašev, Steen (A).
    Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Morrissey, Trouba, Chiarot, Byfuglien (A), D. Kulikov, T. Myers – Connor, Scheifele (A), Wheeler (C) – Ehlers, Little, Laine – Perreault, K. Hayes, Roslovic – Copp, Lowry, B. Tanev.

Rozhodca: Francis Charron, Gord Dwyer. Čároví: Ryan Gibbons, Steve Miller

Diváci: 18486