Toronto – Boston 3:2 (kon.) | Carolina – Washington 5:0 (kon.) | Dallas – Nashville 2:3 (kon.)
Colorado – Calgary 6:2 (kon.)
Carolina Hurricanes
5:0 (1:0, 2:0, 2:0) Stav série: 1:2
Washington Capitals
cz Utorok 16.04.2019, 01:00 • PNC Arena, Raleigh • Play-off NHL • Štvrťfinále V. konferencie

59:22
    Dougie Hamilton dostal dvě minuty za vysokou hůl a Carolina dohraje dnešní skvělý zápas v oslabení.

55:35
    Jakub Vrána dostal dvě minuty za vysokou hůl a Washington dohrává většinu zápasu ve čtyřech.
    55:35 Brock MCGINN - 5:0

55:35
    Carolina právě vstřelila branku!
    BROCK MCGINN si nyní najel v levém kruhu na nádhernou diagonální přihrávku Jordala Staala z pravého křídla a rychlou střelou zápěstím mezi betony Bradena Holtbyho zamířil pod horní tyč – Carolina vede vysoko 5:0! "That's Hockey Baby!" Asistence: Jordan Staal a Jordan Martinook.

53:01
    Brett Connolly byl vyloučen na dvě minuty za hrubost a Carolina si zahraje druhou přesilovou hru v řadě.
    49:47 Dougie HAMILTON - 4:0

49:47
    DOUGIE HAMILTON nyní napřáhl před vrcholem pravého kruhu ke tvrdé ráně s příklepem, která s přispěním teče jednoho z hostů zamířila ke vzdálenější levé tyči! Carolina využila přesilovou hru a skórovala počtvrté v řadě. Domácí vedou 4:0. Asistence: Jaccob Slavin a Warren Foegele.

48:19
    Lars Eller byl vyloučen na dvě minuty za hrubost a Trevor van Riemsdyk málem dostal stejný trest, jenže Petr Mrázek ho chytil za rameno a gestem mu sdělil, že to nemá zapotřebí. Carolina a velký týmový duch.

48:09
    Hokejisté Caroliny připravují po každém vítězném zápase děkovačku pro fanoušky a jsem moc zvědavý, co vymysleli dnes, protože zatím mílovými kroky míří za prvním vítězstvím v sérii.

45:31
    Haydn Fleury před vlastní bránou sestřelil krosčekem T.J. Oshieho a byl po zásluze vyloučen na dvě minuty.

41:22
    Nino Niederreiter vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění a Washington si zahraje přesilovou hru.

40:01
    Věřte tomu nebo ne, ale Capitals se během druhé třetiny dostali pouze k jedné střele na bránu, zatímco Hurricanes jich měli osmnáct!

37:46
    Dnešní utkání sleduje 18783 diváků.

35:38
    Warren Foegele byl vyloučen na dvě minuty za sekání, zatímco John Carlson na opačné straně za hrubost.
    35:38 Warren Foegele mohl zkompletovat hattrick, ale neuspěl!

35:38
    Warren Foegele se řítil sám na bránu a mohl zkompletovat hattrick, bekhendem ale Bradena Holtbyho mezi betony nepřekonal! Neskutečné!

35:15
    Alex Ovečkin se postaral o první střelu Capitals ve druhé třetině, Petr Mrázek ale jeho pokus z bodu pravého kruhu kryl a prostor dostává komerční přestávka! Carolina vede hladce 3:0.
    31:40 Dougie HAMILTON - 3:0

31:40
    DOUGIE HAMILTON si najel na vrcholu mezikruží na krátkou zpětnou přihrávku od Jordala Staala a nádhernou střelou zápěstím vymetl v přesilové hře vzdálenější levý horní roh brány! Cans vedou už 3:0! Asistence: Jordan Staal a Jaccob Slavin.

29:48
    Nicklas Bäckström dnes zatím nebodoval a navíc byl nyní vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

29:16
    V prvním zápase série vstřelil dva góly v řadě Andrej Svečnikov, dnes se prosadil dvakrát za sebou Warren Foegele a domácí poprvé vedou!
    26:09 Warren FOEGELE - 2:0

26:09
    Sebastian Aho si najel rychle v levém kruhu na nádhernou kolmou přihrávku a poté našel před bránou parádní přihrávkou volného WARRENA FOEGELEA, který na vzdálenější pravé tyči brány skóroval nad levým betonem přesouvajícího se Bradena Holtbyho! Hurricanes klepali na bránu tak dlouho, až ji prolomili a vedou o dva góly. Asistence: Sebastian Aho a Teuvo Teräväinen.

19:55
    Jordan Martinook u levé tyče nádherně vystřelil z otočky bekhendem, Braden Holtby ale puk fantasticky vyrazil levým betonem mimo bránu!

17:03
    Dmitrij Orlov byl vyloučen za nedovolené bránění poté, co fauloval Jordana Staala. Přesilová hra pro Cans.

11:46
    Jordan Staal byl vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění a Caps si zahrají přesilovou hru.

10:59
    Alex Ovečkin rychle poslal k ledu Andreje Svečnikova a bitka neměla dlouhého trvání. Komerční přestávka.

09:59
    Hurricanes otevřeli skóre a rychle mohli přidat druhý gól, Braden Holtby ale jich pokus z bodu levého kruhu pro vhazování senzačně vyrazil!
    09:43 Warren FOEGELE - 1:0

09:43
    Justin Faulk nahodil puk na pravém křídle od modré čáry před bránu, kde ho srazil mezi betony Bradena Holtbyho skvělou tečí WARREN FOEGELE! Carolina poprvé v sérii vede. 1:0 pro Cans. Asistence: Justin Faulk a Brock McGinn.

03:12
    Nicklas Bäckström se ocitl u levé tyče v první velké šanci, ani nadvakrát ale ležícího Petra Mrázka nepřekonal! Český sněhulák neroztál.

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 10. Foegele (Faulk, B. McGinn), 27. Foegele (Aho, T. Teräväinen), 32. D. Hamilton (J. Staal, Slavin), 50. D. Hamilton (Slavin, Foegele), 56. B. McGinn (J. Staal, Martinook)

Carolina Hurricanes: Mrázek (McElhinney) – Slavin, D. Hamilton, Pesce, Faulk (A), H. Fleury, T. van Riemsdyk – Niederreiter, Aho, T. Teräväinen – Svečnikov, J. Staal (A), Williams (C) – Ferland, Wallmark, Martinook – Foegele, McKegg, B. McGinn.
    Washington Capitals: Holtby (Copley) – Orlov, Niskanen, Carlson, Jensen, Orpik (A), Djoos – Ovečkin (C), Bäckström (A), T. Wilson – J. Vrána, Kuzněcov, Oshie – Hagelin, Eller, Connolly – Burakovsky, Dowd, Stephenson.

Rozhodca: Eric Furlatt, Dan O'Halloran. Čároví: Devin Berg, Scott Cherrey

Diváci: 18783