B. Bystrica – Nitra 6:2 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
6:2 (3:1, 2:1, 1:0) Stav série: 4:1
HK Nitra
Utorok 16.04.2019, 18:00 • Zimný štadión Banská Bystrica • Tipos Extraliga play-off • Finále

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Prajem vám príjemný večer a vítam vás pri sledovaní on-line prenosu z piateho finálového zápasu Kaufland play-off Tipsport ligy medzi HC 05 iClinic Banská Bystrica a HK Nitra. V poradí piate stretnutie sa bude hrať na banskobystrickom zimnom štadióne, zápas začne o 18:00.

PRVÝ MEČBAL PRE BARANOV OSTAL NEVYUŽITÝ
    Zatiaľ čo tretie stretnutie prinieslo poriadnu gólovú prestrelku, štvrtý zápas na nitrianskom ľade mal oveľa pokojnejší priebeh. V úvodnej dvadsaťminútovke sme napokon nevideli gól a zápas putoval do druhej tretiny. V nej mohol v priebehu 31. minúty poslať hostí do vedenia Higgs, ale nepremenil nariadené trestné strieľanie. Šance sa chopili domáci Nitrania, keď v závere druhej časti otvoril skóre Čaládi. Aj keď Banská Bystrica v tretej tretine hrala až trikrát v oslabení, v priebehu 50. minúty dokázal Zigo vyrovnať na 1:1. Zápas putoval až do predĺženia, v ktorom sme gól nevideli, a tak prišli na rad samostatné nájazdy. Úspešnejší boli domáci, rozhodujúci úder zasadil v piatej sérii McCormack, na ktorého už Lunter nedokázal odpovedať. Nitra teda unikla hrobárovi z lopaty a o predĺženie série sa bude usilovať na bystrickom ľade, kde domáci barani budú chcieť už s určitosťou oslavovať zisk majstrovského hetriku.

V play-off je zatiaľ najproduktívnejším nitrianskym hráčom Samuel Buček, ktorý má na konte 13 bodov. Najproduktívnejším Bystričanom je Éric Faille s 15 bodmi.

Srdečne vás pozývam k sledovaniu on-line prenosu a prajem pekný športový zážitok.

Úvodné zostavy:

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Williams (Lisutin) – Marshall, Mihálik, Southorn, K. Sloboda, Ďatelinka (A), Nemčík, Biro – Selleck, Faille (A), Asselin – Lunter, Higgs, Bartánus – Šoltés, Šťastný, Lamper – Matoušek, Češík, Koper – Surový (C)

HK Nitra: Šimboch (Hanuljak) – Mezei (C), McCormack, Korím, Morrison, Rais, Versteeg, A. Sloboda – Fominych, Slovák (A), Hrušík – Scheidl, Šiška, Kerbashian – Buček, Bortňák (A), Lantoši – Pätoprstý, Čaládi, Hvizdoš – Štefanka

Rozhodca: Baluška, Stano – Výleta, Šefčík.

Na ľad nastupujú oba celky. Banskobystričania odohrajú stretnutie v červených dresoch a Nitrania v bielych. Čaká nás štátna hymna SR.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:10
    Bystričania sa v úvode tretiny dostali do útočného pásma, ale Marshall bol Scheidlom vytlačený preč.

00:32
    Na záver prvého striedania Kerbashian iba jemne nahodil puk smerom na brankára Williamsa a oba tímy striedajú.

01:03
    Bartánus šikovne prenechal puk na pravom kruhu, kde bol pripravený Jordon Southorn. Jeho strelecké zakončenie smerovalo na Šimbocha. Následne bola bránka posunutá.

01:28
    Šoltés krížnou prihrávkou posunul puk na modrú čiaru Martinovi Nemčíkovi, ktorý prudko vypálil, ale priestor bránky netrafil.

02:02
    Šimboch si musel dávať veľký pozor. Nepríjemný odraz puku od mantinelu po nahodení od jedného z Banskobystričanov sa odrážal ku konštrukcii bránky, ale nitriansky gólman si s tým napokon poradil.

02:44
    Selleck si nerozumel s Faillem v útočnom pásme. Svoj tím však v útočnom pásme udržal Guillaume Asselin, ktorý nahadzoval od modrej čiary. Šimboch puk prikryl.

03:24
    Sloboda prenikal pomerne ľahko do útočného pásma. O puk však za bránkou prišiel a oba tímy odišli striedať, rozohrávať môže Morisson.

03:47
    Šikovne to vymyslel Korím, ktorý nahodil puk od modrej čiary a jeho zakončenie pekne tečoval aj Hrušík. Williams si pripísal úspešný zákrok.

04:23
    Šťastný naštartoval rýchly útok Banskej Bystrice a zakončoval spoza pravého kruhu. Jeho zakončenie bolo zblokované a uvidíme vhadzovanie po Šimbochovej ľavici.

04:49
    Asselin si v útočnom pásme nerozumel s Failleom a Banskobystričania sa k zakončeniu nedostali.

05:18
    Banská Bystrica bude hrať prvú presilovku v tomto stretnutí. Dve minúty za hákovanie dostáva Juraj Šiška.

05:39
    Slobodovo nastrelenie nemal spočiatku Šimboch pod kontrolou. Dorážať sa spoločne so Selleckom pokúšal aj Lunter. Nitriansky brankár napokon dokázal v krkolomnej situácii pokryť puk.

06:02
    Lunter pomohol v útočnom pásme Bartánusovi a Banskobystričania sa znovu usadili a rozbiehajú svoj kolotoč.

06:26
    Banská Bystrica dala gól!
    Barani využívajú prvú presilovú hru v stretnutí. Bartánus nabíjal Slobodovi na modrú čiaru, odkiaľ tento obranca pálil. ERIC SELLECK letiaci puk tečoval a usmernil do brány.
    Asistencie: Karol Sloboda, Marek Bartánus.

06:45
    Hostia ihneď po inkasovaní zvýšili obrátky. Williams si musel dať poriadne pozor na zakončenie Koríma, dorážať zblízka mohol Scheidl, ale nasmeroval to len priamo na bystrického gólmana.

07:07
    Nitra dala gól!
    Banská Bystrica bola vo vedení len 41 sekúnd. SAMUEL BUČEK vydoloval puk po súbojoch v medzikruží a okamžitou strelou švihom zavesil do Williamsovej bránky.
    Asistencie: Dalibor Bortňák, Mitch Versteeg.

07:41
    Fominych znemožnil rozohrávku baranom a zastavil puk pri mantineli. Domáci to skúšali cez Southorna, ale dopustili sa ofsajdu.

08:12
    Čaládi prenechal puk medzi kruhmi Hvizdošovi, ktorý poslal okamžitú strelu švihom, ktorú si gólman Williams našiel v lapačke.

08:14
    Nitra bude hrať presilovú hru v dĺžke štyroch minút. Trest 2+2 za nedovolenú hru vysokou hokejkou dostáva Marek Biro.

08:32
    Lantošiho zakončenie uniklo Williamsovi z dohľadu. Dorážať sa snažil z ťažkej pozície Samuel Buček, no z ľavého kruhu bránku prestrelil.

08:53
    Higgs vybojoval puk v obrannom pásme a posunul ho preč. Šimboch musel urýchlene rozohrať.

09:20
    Kerbashian vymyslel z pravého kruhu šikovnú priamu prihrávku medzi kruhy, kde korčuľoval Scheidl. Strelu tečoval mimo priestoru bránky.

09:42
    Lamper vybojoval puk pri vlastnej obrannej modrej čiare a poslal ho preč až na druhú stranu klziska.

10:05
    Nitranom nevyšiel prechod do útočného pásma. Slovákova prihrávka bola pre Lantošiho ťažko spracovateľná a napokon sa pískalo postavenie mimo hry.

10:32
    Morrisonovo nahodenie odskočilo od mantinelu na ochrannú sieť a vhadzovať sa bude v strednom pásme.

11:11
    Slovák musel prísť na pomoc svojim spoluhráčom, ktorí sa pasovali so Selleckom. Bystrický útočník im značne znepríjemňoval rozohrávku.

11:50
    Lantošimu nevyšla prihrávka na modrú čiaru a Southorn mohol puk pohodlne usmerniť preč cez všetky čiary.

12:04
    Nitranom druhá časť presilovej hry vôbec nevychádza, nedarí sa im usadiť sa v útočnom pásme.

12:18
    Banská Bystrica sa však znovu bude brániť v oslabení. Jordon Southorn dostáva dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou.

12:35
    Nitrianska ďalšia presilovka sa však pomerne rýchlo končí. Dve minúty za podrazenie dostáva Kenney Morrison.

13:00
    McCormack sa snažil rozbehnúť Čaládiho. Banskobystričania veľmi dobre bránila svoju modrú čiaru a nechala hostí chybovať. Pískal sa ofsajd.

13:11
    Lantošiho prihrávka smerovala medzi kruhy, kde ju zastavil Ben Marshall. Ihneď pálil a bola z toho zblokovaná strela.

14:22
    Versteegovu prihrávku zachytil v strednom pásme Higgs, ale nedokázal rýchlo rozohrávať novú akciu.

14:59
    Sledujeme ďalšie vylúčenie. Zbytočný faul mimo hry uskutočnil Juraj Šiška, ktorý dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.

15:20
    Barani využívajú druhú presilovku v tomto zápase. Marshall nabíjal na pravý kruh ÉRICOVI FAILLEOVI, ktorý napriahol, Šťastný zaclonil a strela prenikla za Šimbochov chrbát.
    Asistencie: Benjamin Marshall, Brock Higgs.

16:06
    Levko Koper dokázal odolávať súbojom v obrannom pásme. O puk však rýchlo domáci prišli, na hokejky si ho prevzali nitrianski hokejisti.

16:36
    Hra sa v posledných minútach veľmi kúskuje. Tentokrát sme videli prerušenie kvôli postaveniu mimo hry.

17:02
    Sme svedkami ďalšieho vylúčenia. Po tretíkrát v zápase ide na trestnú lavicu sedieť Juraj Šiška. Dostáva dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou.

17:24
    Higgs s Failleom iba na chvíľu udržali puk v útočnom pásme. Prišiel tam potom Slovák a bezpečne ho vyhodil.

18:09
    Po strele od modrej čiary z hokejky Higgsa sa naskytla možnosť pre Šťastného, no nebola z toho úspešná dorážka.

18:33
    Aj vďaka Korímovi prežila Nitra úvodnú časť tohto oslabenia. Nitriansky obranca dokázal bezpečne vyhodiť puk.

18:52
    Domáci zvyšujú svoje vedenie v závere prvej tretiny. Tretíkrát využívajú barani presilovú hru. MÁRIO LUNTER prakticky zo záporného uhlu nahadzoval pred bránku, puk sa nešťastne odrazil od McCormacka a zaplachtil do bránky.
    Asistencie: Jordon Southorn, Karol Sloboda.

19:32
    V strednom pásme boli úspešnejší na buly hostia, ktorí nahodil puk do útočného pásma a už tam oň bojujú Pätoprstý s Čaládim.

19:56
    V závere tretiny získal buly v útočnom pásme Marek Bartánus po svojej strele. Šimboch bezpečne pokryl.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Úvodná časť hry bola veľmi plodná na góly. Banskobystričania využili tri svoje presilovky, ktoré im zabezpečil trikrát vylúčený Šiška. Za domácich sa presadili Selleck, Faille a Lunter a za hostí sa presadil Buček.
    Druhá tretina sa začne približne o 19:02.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:23
    Po súbojoch o puk pri mantineli získali puk na svoje hokejky domáci hokejisti, no len na chvíľu.

20:40
    Marshall si už líhal do Kerbashianovej prihrávky a urobil dobre. Nitrania nevyužili možnosť prečíslenia.

21:12
    Marek Bartánus si počkal na rozohrávku brankára Šimbocha a podarilo sa mu zachytiť puk na pravom kruhu. Jeho okamžité zakončenie smerovalo vedľa brány.

21:46
    Lunter si neobhodil brániacich protihráčov. Od modrej čiary potom nastreľoval Ďatelinka a smerovalo to vedľa bránky.

22:09
    Nitrania inkasujú po štvrtý krát. Brankár Šimboch sa naťahoval za pukom, no nestihol ho pokryť. Rýchly bol DÁVID ŠOLTÉS a prestrelil nitrianskeho brankára.
    Bez asistencie.

22:09
    Na strane Nitry sa mení brankársky post. Juraj Šimboch odchádza a na jeho miesto prichádza Miroslav Hanuljak.

22:38
    Nitra sa previnila zakázaným uvoľnením, hra bola prerušená a vhadzovať sa bude po pravici gólmana Hanuljaka.

22:53
    Ďalšie príležitosti pre banskobystrický hokejistov. Hanuljak najprv vystihol Selleckovu strelu a následne aj perfektne lapačkou vychytal Asselinovu dorážku.

23:24
    Lane Scheidl sa šikovne prebojoval do pásma a z pravého kruhu chcel ohroziť Williamsa. Jeho bekhendový pokus letel na plexisklo.

23:43
    Matúš Rais pálil spoza ľavého kruhu. Jeho zakončenie zblokoval Asselin a hra bola prerušená.

24:22
    Lantoši prišiel o puk na ľavom kruhu a získali ho okamžite na hokejky domáci hráči.

24:38
    Lukáš Hrušík si vypracoval zaujímavú streleckú pozíciu. Položil si najprv na ľad Ďatelinku a následne aj Nemčíka. Bekhendom pálil zblízka do Williamsových betónov.

25:02
    Pozornosť sa bude znovu sústrediť do obranného pásma Nitry. Hostia sa previnili zakázaným uvoľnením.

25:14
    Budeme sledovať nitriansku presilovku. Dve minúty za podrazenie dostáva Patrik Lamper.

25:25
    Strela Kenneyho Morrisona bola mierne zblokovaná Selleckom, ale aj napriek tomu letel puk na Williamsovu bránku. Gólman Bystrice si puk našiel v lapačke.

26:02
    Faille spolu s Mihálikom dokázali odtiahnuť hru a banskobystrický útočník napokon od mantinelu poslal puk preč cez všetky čiary.

26:38
    Mezeiova strela od modrej čiary bola nepríjemne tečovaná Češíkom a smerovala na zadné plexisklo.

27:10
    Kerbashianova prihrávka síce skončila na Scheidlovej hokejke. Banskobystričania sa však opäť dostali k puku a vyhodili ho. Pomaly sa končí aj Lamperov trest.

27:52
    Šťastný prenechal puk za ľavým kruhom Dávidovi Šoltésovi, ktorý preveril pozornosť Miroslava Hanuljaka. Strela bola ním vyrazená.

28:21
    Presilovú hru si zahrajú banskobystrickí barani. Dve minúty za držanie dostáva Graeme McCormack.

28:40
    Marshallovu delovku od modrej čiary sa snažil tečovať Šťastný, no neuspel do pred ním stojacej hradby tiel.

29:07
    Marshallovo ďalšie nastrelenie od modrej čiary smerovalo vedľa bránky, Bystrica ostáva v pásme.

29:21
    Domáci využívajú aj túto presilovú hru. Higgs presunul hru na ľavý kruh k Failleovi, ktorý dával na ľavý kruh GUILLAUMEOVI ASSELINOVI a ten strelou švihom prekonal rozhádzaného Hanuljaka.
    Asistencie: Éric Faille, Brock Higgs.

30:01
    Pätoprstý vyrazil dopredu po ľavom krídle a na chvíľu sa mu podarilo získať útočné pásmo. Okamžite však bol pri ňom Mihálilk a znepríjemňoval mu život.

30:39
    Šoltés v strednom pásme prišiel o puk. Získal ho Samuel Buček, ktorý vyrazil dopredu po pravom krídle a z kruhu vystrelil. Puk smeroval mimo.

31:01
    Strela Róberta Lantošiho bola nepríjemne schovaná za obrancu. Gólman Banskej Bystrice znemožnil dorážku, ihneď puk zachytil lapačkou.

31:36
    Nitrania predsa len ešte v Banskej Bystrici nepovedali posledné slovo. Perfektnú prihrávku poslal Kerbashian od zadného mantinelu JURAJOVI ŠIŠKOVI, ktorý strieľal z prvej spred bránkoviska a Williams absolútne o puku nevedel.
    Asistencie: Kale Kerbashian, Lane Scheidl.

32:07
    Selleck srdnato bojoval o puk medzi kruhmi. Strelu sme potom videli v podaní Marshalla od modrej čiary, no smerovalo to vedľa brány.

32:41
    Matoušek sa pri zadnom mantineli zbavil obrancu a pokúšal sa hľadať spoluhráčov. Domáci sú stále nasťahovaní v pásme.

33:34
    Ivan Ďatelinka tvrdo vypálil od modrej čiary. Jeho delovka smerovala vedľa, a tak nemusel Hanuljak vytiahnuť žiaden zákrok.

34:01
    V útočnom pásme sa zdržal Pätoprstý a podarilo sa mu nazbierať sekundy pre spoluhráčov, ktorí šli prestriedať.

34:32
    Lantoši po pravom krídle neprešiel do útočného pásma cez obrancu Southorna. Dopredu už idú domáci.

35:01
    Videli sme nastrelenie spoza pravého kruhu od Nemčíka. Trajektória puku smerovala mimo bránky, no Hanuljak nemal situáciu pod kontrolou.

35:43
    Faille nastrelením puku od mantinelu hľadal medzi kruhmi Sellecka, ktorý sa puku dotkol, no nebolo z toho zakončenie na bránku.

36:13
    Morrison mohutne napriahol na modrej čiare a posielal tvrdý projektil. Strela smerovala mimo priestoru bránky.

37:08
    McCormack z pravej strany nemal veľmi voľného spoluhráča, a tak to skúsil priamou strelou. Williams si musel dať pozor.

37:38
    Matoušek zmazal zakázané uvoľnenie svojich spoluhráčov. O puk však potom v pásme celkom skoro prišiel.

37:57
    Nitra bude hrať v závere druhej dvadsaťminútovky presilovku. Dve minúty za napadnutie dostáva Tomáš Matoušek.

38:15
    Scheidl udržal puk v útočnom pásme, no nepodarilo sa mu prihrať Kerbashianovi. Hostia sa teda sami vyhodili z útočnej tretiny.

38:43
    Bartánus to teraz urobil veľmi dobre, získal puk v strednom pásme a prihral ho dozadu obrancom. Bezpečne to potom jeden z obrancov domácich vyhodil preč.

39:13
    Rais pálil po Mezieovej prihrávke od modrej čiary. Strela to bola poriadne prudká, ale aj veľmi nepresná.

39:28
    Hostia zahrali vysokou hokejkou a uvidíme vhadzovanie v obrannom pásme Nitry.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Prostredná časť hry bola opäť zaujímavá a priniesla tri presné zásahy. V 23. minúte sa presadil Šoltés a o sedem minút neskôr na neho nadviazal Asselin. Na 5:2 dokázal znížiť Šiška a odvtedy sa stav nezmenil.
    Tretia tretina sa začne približne o 19:59.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:22
    Nitrania v útočnom pásme zahrali vysokou hokejkou, ale potom sa puku dotkol Selleck, a tak sa hra neprerušovala.

40:38
    Bartánus dával krížnu prihrávku smerom na Luntera medzi kruhmi. Nepustil ju však Versteeg, i keď Banská Bystrica ešte ostáva v pásme.

41:24
    Hrušíkova prihrávka smerovala medzi kruhy na voľného Slováka, ktorý to však mal proti trojici brániacich hráčov veľmi ťažké.

41:58
    Šťastný preniesol hru na pravú stranu, odkiaľ pálil Dávid Šoltés. Jeho zakončenie Hanuljak betónom vytesnil na zadný mantinel.

42:32
    Matoušek zo stredného pásma iba nahodil puk do útočnej tretiny, kam nekorčuľovali jeho spoluhráči, keďže oba tímy striedali.

42:59
    Uvidíme banskobystrickú presilovku. Dve minúty za hákovanie dostáva Graeme McCormack.

43:22
    Bortňák nedokázal odstaviť od puku Failla a ihneď vrátil puk do rohu klziska.

43:32
    Banskobystričania budú mať dvojnásobnú početnú prevahu. 2+2 minúty dostáva za nedovolenú hru vysokou hokejkou Matúš Rais.

43:49
    Banskobystričania využívajú aj túto početnú prevahu. Lunter vymyslel výbornú prihrávku pred bránku, kde bol pripravený MAREK BARTÁNUS, ktorý doklepol puk zblízka za Hanuljaka.
    Asistencie: Mário Lunter, Jordon Southorn.

44:09
    Southornova strela od modrej čiary bola zblokovaná. Barani ešte ostávajú v útočnom pásme na nejaký čas.

44:36
    Brock Higgs manévroval s pukom na modrej čiare a rozhodne to neurobil najlepšie. Pískalo sa postavenie mimo hry.

45:16
    Aj kapitán Tomáš Surový už zasiahol do dnešného zápasu. Teraz vymyslel prihrávku Higgsovi, ktorý zakončoval, no mieril iba mimo.

45:35
    Bude z toho ďalšia presilovka o dvoch hráčov pre Banskú Bystricu. Samuel Buček dostáva dve minúty za seknutie.

46:01
    Lunter chcel krížnou prihrávkou obslúžiť Bartánusa, ktorý si čakal na prihrávku na ľavom kruhu. Po chvíli sa podarilo Nitranom oslobodiť sa.

46:30
    McCormack spoločne s Bortňákom dokázali získať cenné sekundy a potom poslať puk preč cez celé klzisko.

46:50
    Faille nabíjal Marshallovi na pravý kruh, odkiaľ bystrický obranca pálil, ale nenamieril to presne na bránku.

47:39
    Rais aj Buček sú už v tejto chvíli na ľade, nitrianski hráči teda prežili túto druhú presilovku o dvoch hráčov bez inkasovaného gólu.

48:24
    Kale Kerbashian sa vymanil spod defenzívneho zovretia. Prenikol po ľavom krídle do pásma a pokúsil sa prekvapiť Williamsa.

48:46
    Kale Kerbashian to teraz skúsil znovu individuálne. Prekorčuľoval dopredu po pravom krídle a mieril to pod brvno, no Williams bol absolútne pripravený.

49:16
    Banskobystrické hľadisko si rozhodne momentálny stav a aktuálnu situáciu naplno užíva, štadiónom sa hnali už aj mexické vlny.

50:16
    Koper smeroval za pukom do útočného pásma, získal ho a posunul ho dozadu na obrancov. Za tohto stavu jednoduchá hra baranov veľmi vyhovuje.

50:35
    Brankár Hanuljak si teraz musel dať pozor na Asselinovu koncovku po perfektnej Faillovej prihrávke. Zblízka bránky z toho bolo zakončenie do vyrážačky.

51:03
    Nemčík odtlačil od svojej bránky Koríma po tvrdej strele Morrisona od modrej čiary. Williams ukázal svoju lapačku a predviedol sa v plnej paráde.

51:24
    Presilovku si v tretej tretine zahrá aj Nitra. Jordon Southorn dostáva dve minúty za držanie hokejky.

Dnešné stretnutie sleduje 2 841 divákov.

51:56
    Samuel Buček sa pretláčal pred bránku a napokon si hostia vypýtali ďalší faul. Dve minúty za krosček dostáva Karol Sloboda.

52:34
    Morrison nabíjal za pravý kruh Raisovi, ktorý poslal na bránku tvrdý príklep. Strela smerovala iba na plexisklo a hostia sa sami vyhodili z pásma.

53:06
    Slovákova prihrávka smerovala pred bránku na Bučeka, ktorý sa dostal k zakončeniu. Ešte tam bol na dorážku aj Rais, no Williams si všetko postrážil.

53:37
    McCormackova krížna prihrávka našla Bučeka, ktorý sa však dostal až k mantinelu a jemu vzal puk z hokejky Faille.

54:22
    Češík potiahol protiútok Banskej Bystrice, no skončil s pukom iba v rohu klziska. Získal pre tím aspoň útočné pásmo.

55:08
    Lunterova prihrávka neprenikla na Bartánusa, priestor si postrážil Štefanka.

55:46
    Lamperov odskočený puk zachytil Morrison, ktorý to nahadzoval smerom dopredu. Banskobystričania sa ocitli znovu pri puku.

56:22
    Šťastný zo stredného pásma iba nahadzoval puk za bránku, kde si puk prevzal Graeme McCormack.

56:38
    Róbert Lantoši predviedol ďalšie svoje typické sólo a zakončil to strelou z pravého kruhu. Priestor bránky nedokázal trafiť.

57:04
    Píska sa zakázané uvoľnenie na strane Banskej Bystrice. Hra sa sťahuje pred Williamsa.

57:18
    Asselin sa dostal do prečíslenia s Ďatelinkom. Zakončoval napokon sám, nastrelil spojnicu bránky. Hlavný rozhodca si to u videorozhodcu ešte šiel overiť.

57:56
    Nitrania rozohrávajú nový útok, ale už sa veľmi nikam nehrnú. Banskobystričania už len symbolicky bránia.

58:28
    Banskobystričania vyhodili puk von z obranného pásma smerom do útočnej tretiny.

58:41
    Lunterovi sa v útočnom pásme ukázal Bartánus, ktorý však stroskotal v zakončení a Hanuljaka neprekonal.

59:06
    Mihálik si nevypočítal odraz puku od mantinelu a trošku prekvapil Williamsa. Buček aktívne napádal puk a ešte sa o niečo pokúšal.

59:41
    Puk je za Hanuljakovou bránkou, Bystričania odrátavajú sekundy.

Banská Bystrica skompletizovala zlatý hetrik a stáva sa majstrom Tipsport ligy v sezóne 2018/19!

Vážení športoví priatelia, máme za sebou poslednú tretinu tejto tipsportligovej sezóny. V nej sa podarilo ešte zveľadiť náskok Banskej Bystrice, v 44. minúte sa presadil Bartánus. Potom sa stretnutie už viacmenej dohrávalo a banskobystrickí fanúšikovia si už užívali majstrovské oslavy. Právom, Banská Bystrica je po Košiciach druhým tímom, ktorému sa podarilo získať zlatý hetrik. Cesta Banskej Bystrice bola pomerne jednoznačná. Barani ovládli základnú časť, v štvrťfinále vyradili Detvu, v semifinále Poprad a v piatom finálovom zápase pokorili aj Nitru a zvíťazili 4:1 na zápasy.

Gratulujeme do Banskej Bystrice, vzdávame hold Nitre. V mene celej redakcie vám ďakujeme za priazeň počas celej sezóny Tipsport ligy 2018/19 a už teraz sa tešíme na ďalší ročník, v ktorom budú namiesto Žiliny pôsobiť Michalovce.

Ďakujeme za pozornosť. (20:33:30)

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 7. Selleck (K. Sloboda, Bartánus), 16. Faille (Marshall, Higgs), 19. Lunter (Southorn, Sloboda), 23. Šoltés, 30. Asselin (Faille, Higgs), 44. Bartánus (Lunter, Southorn) – 8. Buček (Bortňák, Versteeg), 32. Šiška (Kerbashian, Scheidl)

HC´ 05 Banská Bystrica: Williams (Lisutin) – Marshall, Mihálik, Southorn, K. Sloboda, Ďatelinka (A), Nemčík, Biro – Selleck, Faille (A), Asselin – Lunter, Higgs, Bartánus – Šoltés, Šťastný, Lamper – Matoušek, Češík, Koper – Surový (C)
    HK Nitra: Šimboch (23. Hanuljak) – Mezei (C), McCormack, Korím, Morrison, Rais, Versteeg, A. Sloboda – Fominych, Slovák (A), Hrušík – Scheidl, Šiška, Kerbashian – Buček, Bortňák (A), Lantoši – Pätoprstý, Čaládi, Hvizdoš – Štefanka

Rozhodca: Baluška, Stano – Výleta, Šefčík

Diváci: 2 841