Manchester City – Tottenham 1:0 (kon.) | Bournemouth – Fulham 0:1 (kon.) | Huddersfield Town – Watford 1:2 (kon.)
West Ham – Leicester 2:2 (kon.) | Wolverhampton – Brighton 0:0 (kon.) | Newcastle – Southampton 3:1 (kon.)
Newcastle United
3:1 (2:0)
Southampton FC
cz Sobota 20.04.2019, 18:30 • St James' Park, Newcastle upon Tyne • Anglická Premier League • 35. kolo

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek večera. (20:35:07)

Dnešní utkání sledovalo 52 191 diváků.

Poslední sobotní zápas anglické Premier League je za námi, Newcastle doma dokázal porazit Southampton 3:1 a zajistil si tak záchranu v nejvyšší soutěží, o kterou bude Southampton ještě muset bojovat. Hlavním hrdinou celého zápasu se stal Ayoze Pérez, který vstřelil všechny tři branky svého týmu. Dvakrát se prosadil v prvním poločase během pěti minut, nejprve po přihrávce Haydena krásnou ranou na zadní tyč a poté proměnil centr Rondóna. Hosté zápas zdramatizovali ve druhém poločase, kdy zlepšili svůj výkon, na 1:2 snížil přesnou ranou k tyči střídající Mario Lemina. Jenže vyrovnat se už Southamptonu nepovedlo, i proto že v zakončení se nedařilo Ingsovi ani Jošidovi. Newcastle naopak pojistil své vítězství, v 86. uzavřel svůj hattrick Ayoze Pérez, tentokrát tečoval hlavou pod břevno Ritchieho pokus.

90+6

90+5
    Newcastle zvládá závěr zápasu skvěle, dohrává se na jeho útočné polovině.

90+4
    Tento rohový kop na bližší tyči odvrátil José Salomón Rondón.

90+4
    Ani další rohový kop gólové oslavy hostů nepřinesl. Ale mají ještě jeden kop od rohového praporku.

90+3
    Matt Ritchie dobře zapracoval v obraně a poslal míč do zámezí. Další rohový kop pro Saints.

90+2
    A domácí poté přežili i další rohový kop hostů.
    90+2. Jošida spálil další velkou šanci.

90+2
    Po rohovém kopu hlavičkoval nebezpečně Maja Jošida, ale skvělý zákrok předvedl Martin Dúbravka.

90+1
    Hosté ještě vykřesali naději, budou kopat roh.

90+1
    Nastavovat se bude pět minut.

90
    Long poslal z pravé strany dobrý míč před branku, ovšem žádný z jeho spoluhráčů se do zakončení nedostal.

88
    Hosté už musí vrhnout úplně vše do útoku, pokud ještě chtějí z tohoto utkání vybojovat alespoň bod.
    86. Ayoze PÉREZ - 3:1

86
    Newcastle právě vstřelil branku!
    Newcastle navyšuje na 3:1 a zdá se, že je rozhodnuto! A znovu se prosazuje AYOZE PÉREZ, který tak dokončuje svůj hattrick! Rybičkou hlavičkoval Ritchie a jeho pokus hlavou pod břevno přizvedl právě Pérez. Asistence: Matt Ritchie.

86
    Před brankou Southamptonu vznikly velké zmatky, zakončovali Mohamed Diamé, Federico Fernández a nakonec ještě José Salomón Rondón. Hosté to ovšem všechno přežili.

Petr Sumbal

Góly: 27. Ayoze Pérez (Hayden), 31. Ayoze Pérez (Rondón), 86. Ayoze Pérez (Ritchie) – 59. Lemina (Armstrong)

Karty:   23. Ward-Prowse (SOT), 62. Romeu (SOT)

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 3:7. Rohy: 4:11. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 5:11.
    Newcastle United: Dúbravka – Manquillo, Schär (69. F. Fernández), Lascelles (C), P. Dummett, Ritchie – Ayoze Pérez, Ki Song-jung, Hayden (78. Diamé), Almirón (64. Atsu) – Rondón.
    Náhradníci: Darlow – Shelvey, Diamé, Muto, F. Fernández, Yedlin, Atsu.

Southampton FC: Gunn – Bednarek, Jošida, J. Stephens (46. Lemina) – Ward-Prowse, Romeu, P.-E. Höjbjerg (C), Bertrand – Sims (46. Armstrong), Ings (76. S. Long), Redmond.
    Náhradníci: Forster – S. Long, Ch. Austin, Armstrong, Lemina, Slattery, Ramsay.

Rozhodca: Taylor – Beswick, Nunn