Vegas – San Jose 1:2 (po pr.)
Vegas Golden Knights
1:2 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0, 0:1) Stav série: 3:3
San Jose Sharks
cz Pondelok 22.04.2019, 01:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • Play-off NHL • Štvrťfinále Z. konferencie

Tomáš Nosek (VGK) 0+0, 1 střela, čas na ledě 22:43
    Tomáš Hertl (SJS) 1+0, 2 střely, čas na ledě 30:06 (05:19:24)

1. Tomáš Hertl (SJS) 1+0
    2. Jonathan Marchessault (VGK) 1+0
    3. Martin Jones (SJS) 58 zák., 1 gól, 98,3%

Statistiky: Střely na bránu: 59-29; Zablokované střely: 30-34; Vhazování: 56%-44%; Hity: 80-39; Přesilové hry: 0/3-0/2; Trestné minuty: 4-6.

Hokejisté domácího Vegas sice předvedli dobrý výkon a dominovali téměř ve všech statistikách, jenže hokej se hraje na góly a ten rozhodující vstřelil ve druhém prodloužení během vlastního oslabení Tomáš Hertl. Série se tedy přesouvá naposledy do San Jose, kde o postupujícím týmu rozhodne rozhodující sedmý zápas. Výsledek. Vegas Golden Knights 1 San Jose Sharks 2.

91:17 Tomáš HERTL - 1:2

91:17
    San Jose právě vstřelilo branku!
    TOMÁŠ HERTL na ose ledové plochy vyrazil do protiútoku a krásnou střelou z vrcholu levého kruhu pro vhazování propálil Marca-Andrého Fleuryho! Dnešní utkání končí výhrou San Jose! Je rozhodnuto. Asistence: Marc-Édouard Vlasic.

90:46
    Dnešní utkání sleduje 18458 diváků.

90:46
    Barclay Goodrow dostal dvě minuty za sekání a tohle může být klíčový faul dnešního utkání i celé série.

89:19
    Martin Jones dnes v noci předvedl 58 zákroků, což je nový rekord organizace San Jose Sharks.

88:36
    Brent Burns vypálil na vrcholu pravého kruhu s příklepem a jeho tvrdá rána našla náruč Marca-Andrého Fleuryho, který dnes také nechce být překonán.

87:32
    Alex Tuch si najel na přihrávku zpoza brány a z obrovské blízkosti mohl skórovat, jenže střela mu nesedla a padající puk Martin Jones odpravil vyrážečkou do bezpečí! San Jose poté vyhodilo kotouč na zakázané uvolnění. Hra je přerušena.

87:03
    Alex Tuch mohl rozhodnout, jenže jeho střela z mezikruží těsně minula pravou tyč brány hostí!

86:19
    Vegas sice sbírá jednu střelu za druhou, jenže jsou slabé a míří pouze doprostřed brány Sharks. Další snadný zákrok v podání brankáře Martina Jonese.

85:39
    Golden Knights se pokusili rozhodnout střelou z pravého kruhu, jenže Martin Jones puk podržel.

85:10
    Golden Knights nedokázali přesně rozehrát a puk zamířil pod lapačku Martina Jonese, který ho snadno zmrazil.

84:41
    Brayden McNabb na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho pokus skončil v lapačce Martina Jonese.

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 32. Marchessault (Theodore, W. Karlsson) – 20. Couture (Meier), 92. Hertl (Vlasic)

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – Schmidt, Engelland (A), McNabb, Theodore, Merrill, C. Miller – Pacioretty, Stastny, Mark Stone – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith (A) – Nosek, Eakin, Tuch – Carrier, Bellemare (A), Reaves.
    San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – Vlasic, Burns, Dillon, E. Karlsson, J. Ryan, Braun – Meier, Couture (A), Pavelski (C) – E. Kane, Hertl, Nyquist – Sörensen, J. Thornton (A), Labanc – Donskoi, Goodrow, M. Karlsson.

Rozhodca: Jean Hebert, Steve Kozari. Čároví: Derek Amell, Andrew Smith

Diváci: 18458