Washington – Carolina 3:4 (po pr.)
Washington Capitals
3:4 (2:0, 1:2, 0:1 - 0:0, 0:1) Stav série: 3:4
Carolina Hurricanes
cz Štvrtok 25.04.2019, 01:30 • Capital One Arena, Washington • Play-off NHL • Štvrťfinále V. konferencie

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a přeji hezké ráno. (05:50:15)

Dnešní utkání sledovalo 18 506 diváků.

Sedmé utkání prvního kola play-off je u konce a z postupu se nakonec překvapivě raduje outsider z Caroliny, který vyřadil obhájce Stanley Cupu Washington. V celé sérii se až dosud vždy z vítězství radovaly týmy, které hrály doma, až Carolina tohle pravidlo v sedmém duelu zvrátila a vyhrála 4:3. Zápas přitom začal mnohem lépe pro Washington, který po první třetině vedl po brankách Andrého Burakovského a Toma Wilsona vedl 2:0. Po druhé třetině už to bylo jen o gól. Na snížení Sebastiana Aha zareagoval Jevgenij Kuzněcov, ale hosty přiblížil na rozdíl jedné branky Teuvo Teräväinen. Ve třetí třetině pak dokázal už po třech minutách srovnat Jordan Staal, a protože další branka už nepadla, ke slovu se dostalo prodloužení. První dvaceti minut prodloužení nerozhodlo, nicméně jasně navrch měla Carolina, jenže Washington skvěle držel Holtby. I ve druhém prodloužení jako by měla Carolina více sil. Přežila oslabení a poté v 92. minutě utkání rozhodl o postupové euforii Hurricanes tečí Williamsovy střely Brock McGinn.

91:05 Brock MCGINN - 3:4

91:05
    Carolina právě vstřelila branku!
    Carolina postupuje do druhého kola play-off, obhájce trofeje Washington naopak končí. O rozhodující trefu se výrazně přičinil muž s přezdívkou Mr. Game 7 Justin Williams, jehož střelu z pravé strany tečoval za Holtbyho záda BROCK MCGINN. Asistence: Justin Williams, Jaccob Slavin.

90:53
    Carolina byla dlouho v útočném pásmu, nakonec její tlak přerušil až Holtby, který chytil nahození z pravé strany.

89:56
    A jednička Capitals si poradila následně i s dravým průnikem Foegela.

89:26
    Justin Williams mohl potvrdit své kouzlo v sedmých zápasech, ale Hotlby jeho ránu z pravého kruhu vyrazil.

88:15
    Greg McKegg znovu střílel, tentokrát z rychlé jízdy. Holbyho ale opět nepřekonal.

87:41
    Greg McKegg střílel z pravé strany z rychlé otočky, ale jeho střela nebyla přesná.

86:21
    Dougie Hamilton zkusil štěstí střelou od pravého hrazení, ale rozvlnil pouze boční síť.

85:02
    Na druhé straně předvedl nepřesvědčivý zákrok Holtby, protože mu puk vypadl. Mohl být rád, že nikdo nepřispěchal s rychlou dorážkou.

84:48
    Jakub Vrána mohl znovu rozhodnout, ale trefil svou střelou tyčku!

84:18
    Niskanen špatně rozehrával a byl to tentokrát pro změnu Holtby, kdo své mužstvo podržel.

Petr Sumbal

Góly a asistencie: 3. Burakovsky, 7. T. Wilson (Ovečkin, Orlov), 34. Kuzněcov (Hagelin) – 30. Aho (Pesce, Slavin), 37. T. Teräväinen (Pesce, B. McGinn), 43. J. Staal (Slavin), 92. B. McGinn (Williams, Slavin)

Washington Capitals: Holtby (Copley) – Carlson, Siegenthaler, Niskanen, Orlov, Jensen, Orpik (A) – T. Wilson, Bäckström, Ovečkin (C) – Hagelin, Kuzněcov, J. Vrána – Connolly, Eller, Burakovsky – Smith-Pelly, Dowd, Stephenson.
    Carolina Hurricanes: Mrázek (McElhinney) – D. Hamilton, Slavin, Faulk (A), Pesce, T. van Riemsdyk, de Haan – T. Teräväinen, Aho, Niederreiter – Williams (C), J. Staal (A), B. McGinn – Martinook, Wallmark, Foegele – Mäenalanen, McKegg, P. Brown.

Rozhodca: Pollock, Joannette – Shewchyk, MacPherson

Diváci: 18 506