Slovensko – Česko sk 1:3 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
2:3 (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0, 0:1) Stav série: 2:3
HC Oceláři Třinec
cz Piatok 26.04.2019, 17:00 • Home Credit Arena, Liberec • Generali play off Tipsport extraligy (CZ) • Finále

To už je ode mě z města pod Ještědem vše, přeji hezký večer! (21:16:51)

Neskutečná bitva končí výhrou Ocelářů, kteří si domů odvážejí mečbol!

O vítězství se oba celky rvaly dlouhých 87 minut. V prvním prodloužení měli více příležitostí Liberečtí, v tom dalším se karta obrátila. Rozhodnutí přišlo z hole Ondřeje Kovařčíka, jenž v čase 86:11 dorazil do sítě bratrovu střelu a rozpoutal tak obrovskou červenobílou radost! Svěřenci Filipa Pešána nyní musejí nutně uspět na ledě soupeře, chtějí-li si vynutit sedmý zápas.

Střely na branku – 39:32.

86:11
    86:11 Ondřej KOVAŘČÍK - 2:3
    Zdroj: Hokejka TV

86:11
    Třinec právě vstřelil branku!
    Slezané vítězí! Tomáš Hanousek vystřelil pouze do nohy prvního blokujícího hráče a s Tygry v ten moment bylo zle. Třinečtí totiž vyrazili do akce tři na dva. Na sebe ji vzal Michal Kovařčík, jehož rána zpoza kruhů skončila na plexiskle za bránou. Gumový nesmysl se nicméně odrazil přímo před dezorientovaného Romana Willa a pohotový ONDŘEJ KOVAŘČÍK dokončil práci svého bratra a dopravil puk do sítě! Asistence: Michal Kovařčík.

84:56
    Havlínovi sjela střela, liberecký obránce se však k puku dostal ještě jednou. Domácí se drží před brankou a tribuny je ženou za gólem.

84:25
    Oceláři mají převahu. Ethan Werek byl jako první u volného kotouče v rohu útočného pásma, před branku se mu ho ale poslat nepodařilo.

83:44
    Tygři přečkali pořádně těžké časy. Nyní už se mohli vydat kupředu, jenže jim schází klid na hokejkách a nedokáží si kloudně přihrát.

82:54
    Další infarktový moment! Tentokrát se k dorážce dostal na druhém kruhu Martin Gernát, jehož rána lízla boční síť a skončila na zadním hrazení.

81:53
    Neskutečné! Aron Chmielewski dorážel z pravého kruhu prakticky do prázdné svatyně, avšak Lukáš Derner s Petrem Kolmannem mu skočili do střely a společně zabránili jasnému gólu!

81:20
    Vladimír Svačina přihrával do předbrankového prostoru. Puku se chopil Petr Kolmann a zamezil všem možným hrozbám. Domácí posléze otočili hru.

80:48
    Marek Kvapil vyslal vpřed Libora Hudáčka, který si najel za levý kruh. Pak už musel střílet, avšak branku se mu trefit nepodařilo.

80:21
    Patrik Husák vyhodil puk s přispěním plexiskla mimo ledovou plochu. Vhazovat se bude v prostředním pásmu.

80:01
    Začalo druhé prodloužení.

Další část prodloužení začne přibližně v 20:59.

První prodloužení nerozhodlo! Lépe do něj vstoupili Slezané, leč žádnou jasnou šanci si vytvořit nedokázali. Když se probrali Liberečtí, byli nebezpečnější. Skóre je nicméně stále 2:2, neskutečně napínavá bitva pokračuje. Pokud fandíte některému z týmů, skočte si o přestávce pro něco na nervy. Za osmnáct minut jdeme znovu na věc.

Střely na branku po 1. prodloužení:
    Liberec 39:28 Třinec.

80:00
    Prodloužení skončilo.

79:38
    Tomáš Filippi zaúřadoval ve středním pásmu a vysokým obloučkem nahodil kotouč do útočného. Zdá se, že první část prodloužení už nic nenabídne...

Ondřej Belák

Góly a asistencie: 5. Lenc (Ševc, Havlín), 38. Birner – 23. Hrňa (Dravecký), 53. Werek (Martin Růžička), 87. O. Kovařčík (M. Kovařčík)

Bílí Tygři Liberec: Will (Schwarz) – Kolmann, Derner, T. Hanousek, Šmíd (A), Havlín, Ševc, Doherty – Lenc, Filippi, Birner – Valský, L. Hudáček, M. Kvapil – M. Zachar, P. Jelínek (C), L. Krenželok – Ordoš, Redenbach, J. Vlach.
    HC Oceláři Třinec: Hrubec (Kantor) – Roth, Gernát, D. Musil, Galvinš, M. Doudera, Husák, M. Adámek – Martin Růžička (A), P. Vrána, Chmielewski – Hrňa, Marcinko (A), Dravecký – Svačina, Cienciala, Adamský (C) – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Werek.

Rozhodca: Hodek, Kika – Lhotský, Hynek

Diváci: 7 500 (vyprodáno)