Kayserispor – Alanyaspor 1:1 (kon.) | Bursaspor – Akhisarspor 0:0 (kon.) | Besiktas – Ankaragücü 4:1 (kon.)
Besiktas Istanbul
4:1 (1:0)
MKE Ankaragücü
cz Nedeľa 28.04.2019, 18:00 • Vodafone Park (kapacita 41.188 diváků) • Turecká Superliga

Domácí celek vyhrává naprosto zaslouženě tento zápas. Vedle střelců k tomu přispěl také gólman Loris Karius, který sice jednu branku inkasoval, ale podal dobrý výkon a předvedl výborné zákroky. (19:58:49)

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 5:8. Střely mimo: 2:3. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 15:17.

90+6

90+6
    To už běží poslední minuta.

90+5
    Domácí Atiba Hutchinson to zkoušel individuálně, ale propracovat se ke střele nedokázal.

90+3
    Polovina nastavení je pryč, na výraznější situaci zatím čekáme.

90+2
    Ankaragücü se snaží držet hru co nejdál od své branky, což se nyní nepodařilo. Caner Erkin pálil mimo.

90+1
    Hraje se spíše na polovině hrací plochy, domácí celek se pokouší vstřelit pátou branku.

90+1
    Celkem šest minut uvidíme navíc.

90
    Dostáváme se do poslední minuty hry ve druhém poločase, vzhledem k několika využitím videa uvidíme pravděpodobně více minut.

88
    Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Burak Yılmaz, přichází Adriano.

87
    Hraje se spíše na polovině hrací plochy, právě tam probíhají souboje o míč.

86
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene, mnoho šancí momentálně k vidění není.

83
    Probíhají už závěrečné minuty tohoto zápasu, ve kterém diváci na stadionu viděli celkem pět branek a další množství dobrých zákroků brankářů. Zejména Loris Karius v brance domácích měl hodně práce.

82
    Střídání v týmu MKE Ankaragücü: ze hřiště odchází Hadi Sacko, přichází İlhan Parlak.
    81. Adem LJAJIĆ - 4:1

81
    Besiktas Istanbul právě vstřelil branku!
    Přeslobováno a domácí vedou znovu o tři branky. Elegantním zakončením se prosazuje ADEM LJAJIĆ, který obloučkem nadstřelil brankáře.

80
    Deset minut hry zbývá do konce zápasu, domácí Istanbul vede o dvě branky a stále má zápas pod kontrolou.

79
    Žlutou kartu dostává Tiago Pinto (MKE Ankaragücü).

Jan Prošek

Góly: 8. Yılmaz (Yalcın), 54. D. Vida, 62. Yılmaz (pen.), 81. Ljajić – 79. Sacko (pen.)

Karty:   70. Erkin (BES) – 66. Kitsiou (ANK), 68. Sacko (ANK), 79. Pinto (ANK)   52. Isimat-Mirin (BES)

Nepremenená penalta: 75. Canteros (ANK), brankár Karius zneškodnil

Besiktas Istanbul: Karius – Gönül, Isimat-Mirin, D. Vida, Erkin – Toköz, Hutchinson – Lens (76. Quaresma), Ljajić, Yalcın (63. Kagawa) – Yılmaz (88. Adriano).
    Náhradníci: Yuvakuran – Adriano, Kagawa, Larin, Oktay, Özyakup, Pektemek, Quaresma, Roco, Uysal.

MKE Ankaragücü: Bayındır – Kitsiou, Kulušić (65. Kubalas), Pazdan, Pinto – Ağçay (62. Moulin), Moke, Canteros – Sacko (82. Parlak), Orgill, Boyd.
    Náhradníci: Çelikay – Akan, Karayel, Kubalas, Moulin, Parlak, Sadajev, Sak, Scarione, Uykur.