Anderlecht – Liége 2:1 (kon.) | Gent – Brugge 0:1 (kon.) | Mouscron – Waregem 3:0 (kon.)
KAA Gent
0:1 (0:1)
Club Brugge KV
cz Nedeľa 05.05.2019, 18:00 • Ghelamco Arena, Gent • Belgická Jupiler Pro League • O titul

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (20:02:49)

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 9:5. Rohy: 7:5.

Je dobojováno! Souboj o belgický titul ještě zdaleka nekončí. Bruggy před zápasem s vedoucím Genkem vybojovaly tři body na hřišti šestého Genku a tři kola před koncem soutěže znovu stáhli své manko na šest bodů. Dnešní utkání nebylo pro hosty vůbec jednoduché, Gent měl v jeho průběhu hned několik šancí, ale když už míč do sítě dostal, tak se jednalo o ofsajd. Jediný platný gól zápasu tak padl ve třiatřicáté minutě zásluhou hostujícího záložníka Ritse.

90+5

90+5
    Ještě jeden rohový kop pro domácí tým. Do vápna přispěchal i gólman Kaminski, nicméně muži v modrém se ke střele nedostali.

90+4
    Hostům se daří držet balón hodně daleko od vlastního pokutového území. Šance Gentu na vyrovnání se každou vteřinou přibližují nule.

90+3
    Střídání v týmu Club Bruggy KV: ze hřiště odchází Wesley, přichází Jelle Vossen.

90+3
    Arnaut Groeneveld přihrál ve vápně nepřesně, ovšem jeho spoluhráči balón znovu získali, takže mohou pokračovat v obléhání pokutového území.

90+2
    Dompé hezky odcentroval z levé strany. Míč letěl přesně na Sörlotha, ale ten ho hlavou přesunul do Horvathovy náruče.

90+1
    Nad rámec druhé půle je přidáno dalších pět minut.

89
    Střídání v týmu Club Bruggy KV: ze hřiště odchází Emmanuel Bonaventure Dennis, přichází Marvelous Nakamba.

87
    Hostující celek dostal povolení střídat. Ze hry měl jít Wesley, ovšem celý proces byl po dobré minutě dohadů odložen.

86
    Vanaken centr zprava posunul jen kousek za sebe, kde jeden z domácích hlavičkoval mimo tři tyče.

85
    Rohový kop pro Gent...

84
    David si vyměnil míč s Dompém na levém kraji hřiště. Společně vybojovali alespoň autové vhazování pro Asareho.

82
    Alexander Sörloth byl po své přihrávce důrazně dohrán Vormerem. O faul se ale nejednalo a hra může plynout dál.
    80. Arnaud Souquet (GNT)

80
    Ve druhé půli se skutečně roztrhl pytel s neuznanými góly! Souquet s přehledem dorazil střelu do břevna, ovšem ještě předtím byl máván ofsajd snad pětice hráčů Gentu. Ofsajdová past vyšla Bruggám na jedničku.

79
    Další faul od hostů. Pronikajícího Sörlotha ve skluzu sestřelil autor zatím jediného platného gólu Mats Rits.