Chrudim – Vlašim 2:1 (kon.) | Sokolov – Znojmo 2:2 (kon.) | Třinec – Žižkov 4:0 (kon.)
Vítkovice – Brno 2:4 (kon.)
MFK Vítkovice
2:4 (1:3)
FC Zbrojovka Brno
cz Sobota 11.05.2019, 17:00 • Městský stadion, Ostrava-Vítkovice • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA (CZ) • 28. kolo

Pro tuto chvíli je to z mé strany vše. Přeji hezký večer a u dalších online přenosů na shledanou. (18:58:53)

Je dobojováno a hosté v dnešním duelu udělali velmi důležitý krok k baráži. Za tímto cílem si šli hned od úvodních okamžiků a odměnou jim byl gól Petera Štepanovského hned v 3. minutě. Na ten ovšem odpověděli domácí hned o dvě minuty později. Rána Martina Motyčky z pravé strany vápna zaplula přesně k zadní tyči. O další dvě minuty však již Brno znovu vedlo. To se prosadil opět Peter Štepanovský, jenž podruhé v rozmezí čtyř minut překonal Květoně. Na další gól si diváci museli počkat do 23. minuty. Po Magerově chytré přihrávce z přímého kopu skóroval nikým nehlídaný Šimon Šumbera. V první půli ještě velké šance zahodili Šumbera s Motyčkou a gól Kaloče nebyl uznán kvůli ofsajdu.

Ze začátku druhé půle bylo Brno znovu aktivnějším celkem, ale své šance již proměnit nedokázalo. Poté se však karta obrátila a Vítkovice zatlačily svého soka. Ze svého tlaku vytěžily kontaktní gól, o který se krásnou ranou postaral střídající Jiří Januška. Jenže místo vyrovnání přišel v poslední minutě čtvrtý gól Zbrojovky. Výhru Moravanů pečetil přesnou střelou Ondřej Vintr a hosté tak po zásluze slaví zisk tří bodů.

90+3

90+2
    Další nebezpečný kontr se ještě hnal na Flodera. Jenže Pašek se při přihrávce od svého kolegy nacházel znovu v ofsajdovém postavení.

90+1
    Vintr si po vstřelené brance připisuje také žlutou kartu, když se provinil proti pravidlům faulem v prostoru u střídaček.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

90
    Brno právě vstřelilo branku!
    Vypadá to, že je rozhodnuto! Po akci na pravé straně se míč dostal až na střed vápna, kde se nacházel osamocený ONDŘEJ VINTR, jenž se tváří v tvář Květonovi nemýlil a uklidil míč chladnokrevně k tyči.

89
    Hra se nyní odbývá na polovině Vítkovic, což hostům bohatě vyhovuje. Zbrojovka navíc bude vhazovat.

88
    Vítkovice s Paškem v čele nemohou pokračovat v útoku. Domácí útočník byl totiž lapen v ofsajdu a hrát budou opět hosté.

87
    Hostující hráč již je ale na nohou a velmi rychle upaluje na půlící čáru, aby se mohl zapojit zpět do hry.

86
    Cverna nyní zastavil Štepanovského čistým skluzem, ale hostující hráč i přesto zůstává ležet na trávníku a sudí k němu povolává lékaře Brna.

85
    Eismann skvěle zachytil Paškovu přihrávku do strany a utíkal s míčem do protiútoku. Na své polovině však brněnského beka odzbrojili domácí obránci.

83
    Zbrojovka poté ale míč získala a vyvezla ho na polovinu MFK v rychlém brejku. Střela Sukupa však letěla nad bránu a Květon celou situaci jen kontroloval.

82
    Nyní se nám role obrátily. Tentokrát je to Brno, kdo se úporně brání náporu soupeře, který se ale zatím znovu nedostal do blízkosti brněnské šestnáctky.

81
    Vítkovice následně čelily zajímavé standardce Brna, avšak centr hostů hravě zneškodnila domácí obrana.

79
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Tak na závěr nás ještě čeká drama. Hosté jakoby trochu přestali hrát, čehož domácí dokonale využívají. JIŘÍ JANUŠKA dostal opravdu hodně času a prostoru ve středu pole, čehož využil k nádherné ráně z pětadvaceti metrů, která zapadla přesně k levé tyči.

78
    Střídání v týmu MFK Vítkovice: ze hřiště odchází David Mikula, přichází Ondřej Chvěja.

78
    Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Ondřej Pachlopník, přichází Dominik Kříž.

Radomír Fukala

Góly: 5. Motyčka, 79. Januška – 3. Štepanovský, 7. Štepanovský, 23. Šumbera, 90. O. Vintr

Karty:   12. Pašek (VIT), 42. Celba (VIT) – 90+1. O. Vintr (BNO)

MFK Vítkovice: Květon – Celba, Mikula (C) (78. Chvěja), V. Cverna, Surzyn – Vasiljev, Holiš (27. Kaloč), Praus, Bzirský – Motyčka (68. Januška) – Pašek.
    Náhradníci: Simkanič – Chvěja, Kaloč, Januška.

FC Zbrojovka Brno: Floder – Sukup, Vraštil, Kryštůfek, Eismann – Štepanovský, Bariš, Pachlopník (78. Kříž), Šumbera (53. O. Vintr) – Růsek, Magera (C) (69. Zikl).
    Náhradníci: Halouska – Kotula, Přichystal, Kříž, Pavlík, Zikl, O. Vintr.

Rozhodca: Franěk – Vlasjuk, Horák