Santa Clara – Feirense 4:4 (kon.) | Portimonense – Marítimo 3:2 (kon.) | Boavista – Braga 4:2 (kon.)
Lisabon – Tondela 1:1 (kon.)
Sporting Lisabon
1:1 (1:0)
CD Tondela
cz Sobota 11.05.2019, 21:30 • Estádio José Alvalade, Lisabon (kapacita: 50.466 diváků) • Primeira Liga • 33. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše. Přeju vám krásný zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (23:37:09)

Máme za sebou utkání 33. kola portugalské Primeiry Ligy, v němž Sporting remizoval na domácím hřišti s Tondelou 1:1. Třetí celek tabulky poslal už v šesté minutě do vedení Bruno Fernandes, který proměnil nařízenou penaltu. V 37. minutě ale viděl za hloupý zákrok červenou kartu Ristovski, čímž výrazně narušil hru svého mužstva. Tondela převahu o jednoho muže dokázala využít v 67. minutě, kdy se po prodlouženém rohovém kopu prosadil Tómané.

Vyrovnaný stav vydržel až do závěrečného hvizdi a to hlavně díky skvěle chytajícímu Ramosovi, jenž předvedl hned několik skvělých zákroků. Sporting si definitivně pojistil třetí místo, Tondela poskočila na nesestupovou příčku, avšak o jejím setrvání v nejvyšší soutěži rozhodně právě duel s tabulkovým sousedem, Chaves.

90+5

90+4
    Které se jí ale vzdaluje po naprosto zbytečném útočném faulu Pitého.

90+3
    Tómané nastřelil Gudelje a vybojoval rohový kop, Tondela v závěru bojuje o vítězství.

90+2
    Přímý kop pěkně zakroutil k pravé tyči António Xavier, avšak Renan Ribeiro jakoby se nechtěl nechat zahanbit skvěle chytajícím kolegou a rovněž předvedl výborný zákrok.

90+1
    Žlutou kartu dostává Sergio Peña (CD Tondela).

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby čtyři minuty.
    89. Zásah Ramose proti hlavičce Phellypeho

89
    Cláudio Ramos je v dnešním zápase neskutečný! Po rohovém kopu hlavičkoval Luiz Phellype, hostující brankář pravou rukou reflexivně vytáhl míč nad břevno!

88
    Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Luiz Phellype, přichází Abdoulay Diaby.