Veľká Británia – Dánsko 0:9 (kon.) | Taliansko – Lotyšsko 0:3 (kon.) | Nemecko – Francúzsko 4:1 (kon.)
Švajčiarsko – Rakúsko 4:0 (kon.)
Veľká Británia
0:9 (0:3, 0:5, 0:1)
Dánsko
Utorok 14.05.2019, 16:15Majstrovstvá sveta • Skupina A

Dánsko síce na magickú desiatku nedosiahlo, ale zúfať určite nemusí, pretože si z chuti zastrieľalo a získalo tri povinné body proti outsiderovi z Británie. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer. (18:34:17)

59:29
    Dánsko sa síce veľmi snaží dosiahnuť desiaty gól, ale podľa všetkého sa tak dnes nestane.

58:58
    Po prudkom nahodení do bránkoviska Britov puk nebezpečne poskakoval, za Jacksona Whistlea sa ale nedostal.

58:31
    Nicholas Jensen zakončoval z vrcholu kruhov, jeho pokus si našiel v lapačke brankár Jackson Whistle.

58:07
    Zakázané uvoľnenie Veľkej Británie.

57:46
    Briti sa snažia o jeden gól, v útočnom pásme sa držia iba pri mantineloch. Dáni tiež nevedia presnejšie prihrať.

56:42
    Dánsko sa momentálne nevie dostať do útočného pásma, Veľká Británia výborne stráži modrú čiaru.

56:00
    Pred poslednými minútami je otázka jasná. Dokáže Dánsko streliť aj desiaty gól?

55:15
    Veľká Británia vytlačila hru z vlastnej tretiny do útočnej, tam sa k puku znova dostali hokejisti Dánska.

54:36
    Oliver Larsen vystrelil od modrej čiary, jeho tečovaný pokus skončil na ochrannej sieti.

53:45
    Dánsko hrá v plnom počte.
    53:19

53:19
    Niekoľkokrát sa Briti dostali do zakončenia, po neuznanom góle trochu ožili. Sebastian Dahm však odolal.

52:54
    Veľká Británia dala gól, ktorý ale neplatí. Robert Dowd poslal prudkú strelu z kruhu. Tečoval Matthew Myers a ten vysokou hokejkou usmernil za Dahma. Rozhodcovia rozpažili, ešte to ale Briti skúsili na rozhodcov s úsmevmi asi niečo v štýle, však uznajte nám aspoň jeden. To sa ale stať nemôže.
    51:53 Morten Poulsen (DEN) - 0:9

51:53
    Dánsko dalo gól!
    Po zhruba deviatich minútach sa začala presilovka Veľkej Británie, no hneď ušiel MORTEN POULSEN a v samostatnom nájazde zaknihoval hattrick v oslabení.

51:45
    Nejaký čas sa hrať nebude, pretože Markus Lauridsen prišpendlil na plexisklo jedného z hráčov súpera a to nevydržalo. Toto sa už dvakrát na MS v Steel Arene stalo, nehralo sa vtedy zo desať minút.

51:45
    Vylúčenie v tíme Dánsko (Lars Eller – 2 min., posunutie hokejky).

Matej Kubove

Góly a asistencie: 9. Jesper Jensen (Eller, M. Lauridsen), 10. Bau Hansen (Boedker, Regin), 13. Poulsen (Olesen), 22. Bruggisser (Boedker), 24. Eller (Jensen Aabo, Regin), 25. Nicklas Jensen (Eller, M. Lauridsen), 31. Nicklas Jensen (Storm, Eller), 36. Poulsen (Jesper Jensen, Olesen), 52. Poulsen

Veľká Británia: Bowns (22. Whistle) – Lee, Richardson (A), O'Connor, D. Phillips, Ehrhardt, Mosey, Swindlehurst – Lachowicz, Davies, J. Phillips (C) – Farmer, Perlini, Shields – Lake, Hammond, Dowd (A) – Kirk, Myers, Betteridge – Ferrara.
    Dánsko: Dahm (Galbraith) – Jensen Aabo, M. Lauridsen, O. Lauridsen, Bruggisser, Nicholas Jensen, O. Larsen, Lassen – Nicklas Jensen (A), Eller, Storm – Boedker (C), Regin (A), Madsen – Meyer, Jesper Jensen, Bau Hansen – Olesen, Jakobsen, Poulsen.