Breda – Zwolle 0:0 (kon.) | Den Haag – Willem II 6:2 (kon.) | Excelsior – Alkmaar 4:2 (kon.)
Emmen – Groningen 1:0 (kon.) | Graafschap – Amsterdam 1:4 (kon.) | Eindhoven – Heracles 3:1 (kon.)
Sittard – Feyenoord 1:4 (kon.) | Utrecht – Heerenveen 3:1 (kon.) | Venlo – Arnhem 1:3 (kon.)
PSV Eindhoven
3:1 (1:1)
Heracles Almelo
cz Streda 15.05.2019, 19:30Holandská Eredivisie • 33. kolo

Já se pro dnešek loučím a přeji hezký zbytek dne. (21:27:33)

Máme tak za sebou duel 33.kola Eredivisie mezi PSV Eindhoven a Heracles Almelo. Hosté se sice dostali do vedení hned v první minutě duelu, ale to bylo z jejich strany téměř vše. Domácí byli po zbytek utkání lepším týmem a zaslouženě ze zápasu berou tři body.

Držení míče: 70 % : 30 %.
    Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 9:2. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 7:8.

90+3

90+1
    Rozhodčí nastavuje tři minuty!

90
    Peterson opět pálí velice nebezpečně, ale pouze do středu branky!
    90. Donyell MALEN - 3:1

90
    PSV právě vstřelilo branku!

DONYELL MALEN dostal perfektní přihrávku za obranu od de Jonga a dokázal prostřelit brankáře! Asistence: Luuk de Jong

88
    Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Daniel Schwaab, přichází Trent Sainsbury.

87
    Hostující Peterson je po svém příchodu velmi aktivní. Tentokrát však střílel slabě a Zoet míč v pohodě chytá.

86
    Centr Malena proletěl pokutovým územím hostů, tam ještě fauloval de Jong a hrát tak bude Heracles.

85
    Centr Petersona pouze proletěl pokutovým územím PSV.

84
    Hosté si nerozuměli při bránění, Jorrit Hendrix ale pálí hodně vysoko nad branku Brouwera.

82
    Hosté se snaží o útok, rozhodčí však pískají ofsajd.

80
    Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Gastón Pereiro, přichází Cody Mathès Gakpo.

79
    Hosté ve druhé půli nejsou vůbec nebezpeční, za polovinou byli s míčem u kopaček snad čtyřikrát a ani jednou se nedostali do koncovky.

77
    Gastón Pereiro pálí ze třiceti metrů sice ostře, ale také nepřesně.

75
    Střídající Peterson se hned ukázal zajímavým únikem, hosté však zakončují slabou střelou vedle branky.

74
    Střídání v týmu Heracles Almelo: ze hřiště odchází Joey Konings, přichází Kristoffer Peterson.

73
    Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Érick Gutiérrez, přichází Jorrit Hendrix.

72
    Tohle byla velmi dobrá akce hráčů v modrém! Bohužel pro ně se skvělým skluzem blýskl Daniel Schwaab a útočnou akci zastavil.

72
    Domácí zvolili dlouhé vhazování, stopeři Almela však jsou na svém místě.

70
    Sledujeme poměrně nudnou pasáž hry, míč se pohybuje kolem středového kruhu ze strany na stranu.

68
    A i přes rozehrávku na krátko z toho byla dobrá šance, kterou však Brouwer chytá!

67
    Van den Buijs již míč na hřišti nestihl a PSV bude opět rozehrávat rohový kop.

66
    To se však nepodařilo ani zdaleko a u míče jsou domácí.

65
    Hosté teď vhazují u pokutového území PSV a vůbec poprvé mohou zahrozit ve druhé půli.

64
    Tento míč za obranu Heraclesu je příliš dlouhý i na Bergwijna.

63
    A další centr domácích po kterém končí míč nad brankou!

62
    Domácí se po rohovém kopu dostávají k výborné hlavičce, ta však míří pouze do prostřed branky!

61
    Střídání v týmu Heracles Almelo: ze hřiště odchází Jesper Drost, přichází Lerin Duarte.

61
    Střídání v týmu Heracles Almelo: ze hřiště odchází Silvester van der Water, přichází Brandley Kuwas.

59
    Domácí to zkoušejí dlouhým míčem, který však k ničemu nevede.

58
    Po nepříjemném šlapáku zůstává na zemi ležet van der Water a je ošetřován.

57
    A sám jej i nepříjemnou hlavičkou zakončil, Brouwer však chytá.

56
    Domácí pokračují v aktivní hře a de Jong získal rohový kop.

53
    Malen centruje před branku, trefil však jen obránce.

52
    Nyní se hraje pouze na jednu branku, hosté jsou zataženi na své polovině a čekají, s čím přijdou domácí.

50
    Domácí branka povzbudila a jsou i nadále útočí, hosté však nyní již opět pozorně brání.
    48. Nick VIERGEVER - 2:1

48
    A domácí již v utkání vedou! Přetažený míč na za zadní tyč vrátil před branku Rosario a NICK VIERGEVER byl v souboji důrazný a míč protlačil až do branky! Asistence: Pablo Paulino Rosario

47
    Perfektní práci teď na levé straně odvedl Donyell Malen, de Jonga však obránci zablokovali na roh.

46
    Domácí vstupují do druhého poločasu dlouhou kombinací, nic více než aut však nezískali.

46

Oba týmy se již vracejí na trávník a druhý poločas bude za pár okamžiků zahájen.

Máme za sebou úvodní poločas zápasu mezi PSV a Heraclesem. Ten začal toto utkání skvěle a hned v první minutě se ujal vedení díky gólu Joey Koningse. Domácí měli v poločase optickou převahu, přesto se sami nedokázali prosadit a skóre tak musel srovnat vlastní brankou Wout Droste .

Druhý poločas začne přibližně v 20:35.

45+4
    Nakonec se nastavovaly téměř čtyři minuty, přesto první poločas končí za nerozhodného stavu.

45+3
    Adrián Dalmau sice byl trefen loktem, nicméně souboj zakončil komickými čtyřmi kotouly vzad....

45+2
    Hostující Drost se ještě zkoušel prosadit, ale proti dvojici obránců neměl nárok.

45+2
    Domácí kombinují na polovině hřiště a čekají již na závěrečný hvizd rozhodčího.

45+1
    Rozhodčí nastavuje dvě miinuty.

44
    Jeden z hostujících hráčů je podruhé v krátké době ošetřován což nelibě nesou fanoušci, kteří jej mohutně vypískali.

43
    Pablo Paulino Rosario musel zatáhnout za záchranou brzdu. Faulem hasí rodící se brejk Almela a vidí žlutou kartu.

42
    De Jong se hnal za míčem, jenomže u toho byl dříve hostující obránce, který jej pak omylem poslal loktem k zemi. Pískáno však není.

40
    Hosté se po delší době dostali na polovinu domácích s míčem. Centr z levé strany však končí pouze v rukavicích Zoeta.

38
    Brouwer se příliš nepohodl se svým obráncem, který mu pouze kryl míč před de Jongem. Nakonec však brankář hostů byl u míče včas.

37
    Brouwer se musel pořádně natáhnout při střele domácích, aby míč vyrazil pouze k Malenovi, ten jej okamžitě poslal opět před branku, kde však jeho spoluhráči nebyli k zastižení!

36
    Hosty gól otřásl a dopředu se nedostávají vůbec, pouze odevzdávají míč domácím hráčům.

35
    Gastón Pereiro se vydal mezi trojici hráčů, dlouho odolával, ale nakonec o míč přeci jen přišel.

34
    Střílený centr Malena ukrývá do rukavice Brouwer.
    32. Wout DROSTE - 1:1

32
    Domácí zahráli zajímavou kombinaci, na jejím konci se k míčí dostal Angeliño, napálil je z první před branku, kde do střely vložil nohu WOUT DROSTE a posílá míč za záda vlastního brankáře!

31
    Donyell Malen pálí po zemi z dvaceti metrů, Brouwer se natáhl a míč vyráží na rohový kop.
    30. Šance Rosario

30
    Pablo Paulino Rosario si naskočil na rohový kop a poslal míč k levé tyči, tam však stojí připravený obránce a vykopává míč mířící do branky!

29
    Domácí jsou po víkendovém kole opravdu rezignovaní. Před poloprázdným stadionem těžko hledají motivaci a hrají v téměř tréninkovém tempu.

27
    Hosté zatím zlobí především dlouhými míči na Drosta, ten se snaží prosadit sprintersky. Tentokrát však nad jeho síly byl opět Nick Viergever .

26
    Hosté se dostali do zajímavého brejku a domácí měli co dělat, aby míč dokázali odehrát.

25
    Domácí se pokoušejí o rychlý kontr, Angeliño však míč poslal až do autu.

25
    Padací list na svou branku však Zoet v pohodě chytá.

24
    Jesper Drost se dostal za záda obránců, Nick Viergever však perfektním skluzem dokázal míč v pravý čas vypíchnout na rohový kop.

23
    Dobrý centr mířil na de Jonga, na poslední chvíli jej však zahrál na rohový kop Joey Konings .

22
    Míč však je velice vysoký a končí za brankovou čarou.

22
    Nick Viergever stáhl k zemi unikajícího soupeře a bude následovat standartní situace hostů.

21
    Domácí to zkouší dlouhým míče, Brouwer ve spolupráci s obránci však nemá problém.

19
    Domácí zastavují rychlý brejk hostů faulem na polovině hřiště.

19
    Domácí se dožadují pokutového kopu po ruce hostujícího stopera, hra však prozatím pokračuje dál.

17
    Domácí útočili středem hřiště, zvolili však jednu kličku navíc a k míči se dostali hráči Almela.

15
    Adrián Dalmau nepříjemně dohrál Angeliña a je prvním, kdo v tomto utkání vidí žlutou kartu.

14
    A po něm se Malen zjevil zcela sám před Brouwerem, hostující gólman však vytáhl skvělý zákrok! Nakonec je celá snaha domácích zbytečná, je máván ofsajd.

14
    Angeliño je faulován van der Waterem a domácí budou zahrávat zajímavý přímý kop.

12
    Domácí drží míč na svých kopačkách a kombinují na polovině hřiště, prostor v obraně Heraclesu ale nemohou najít.

11
    Érick Gutiérrez se i přes faul protáhl do pokutového území po pravé straně, tam přihrál spoluhráči který již o míč přišel.

10
    Domácí poslali do vápna nepřijemný střílený centr z pravé strany, obránci byli opět na svém místě a míč odkopávají.

8
    Domácí jsou rychlou brankou hodně zaskočeni a nedokáží si vytvořit souvislý tlak. Jsou to spíš oni sami kdo se musí mít na pozoru.

7
    Hosté vhazují několikrát za sebou a daří se jim tak držet míč na polovině soupeře, což je pro ně momentálně maximum.

6
    Obrana hostů je připravena a blokuje střelu.

6
    Do pokutového území teď mířily dva centry, po druhé míč obrana blokuje na rohový kop.

4
    Domácí tentokrát útočí po levě straně, ale zradila je finální přihrávka.

2
    Domácí ihned po inkasované brance zkouší odpověděď, dlouhý míč na de Jonga končí za brankovou čarou.
    1. Joey KONINGS - 0:1

1
    Heracles právě vstřelil branku!
    Tak to je šok! Domácí byli hned po rozehrávce nedůslední ve středu hřiště. Tam se k míči dostal hostující van der Water, poslal míč mezi obránce kde si naběhl JOEY KONINGS, který otevírá skóre duelu! Asistence: Silvester van der Water

1

PSV Eindhoven: Zoet – Dumfries, Schwaab, Viergever, Angeliño – Rosario, Pereiro, É. Gutiérrez – Bergwijn, L. de Jong (C), Malen.
    Náhradníci: Room – Behich, Mauro Júnior, Gakpo, Hendrix, Ihattaren, Obispo, Ramselaar, Rigo, Sadílek, Sainsbury, Teze.

Heracles Almelo: Brouwer – Droste, Knoester, Van den Buijs, van Hintum (C) – J. Drost, Konings, Merkel – van der Water, Dalmau, dos Santos.
    Náhradníci: Blaswich, Bucker – Breukers, Czyborra, L. Duarte, Hardeveld, Kuwas, Peterson.

2.místo, 80.bodů, skóre 95:25

PSV se v letošní sezoně bude muset spokojit pouze se druhou příčkou díky porážce v posledním kole v Alkmaaru. Na první příčku se tak dostal Ajax a má lepší skóre o 14 branek, což už asi domácí těžko dotáhnout.

PSV má s 95 góly druhý nejlepší útok v soutěži. Nejlepším střelcem soutěže je Luuk de Jong s 28 góly. 17 jich dal Mexičan Lozano, 14 přidal zástupce domácí školy Bergwijn.

7.místo, 48 bodů, skóre 60:65

Heracles musí být s touto sezonou nadmíru spokojen. Provinční klub totiž zakončí sezonu mezi nejlepší osmičkou týmů, což znamená play off o postup do Evropské Ligy. V posledních kolech však tým příliš formou neoplývá, čehož výsledkem jsou tři porážky v posledních pěti duelech.

Tým doposud vstřelil šedesát branek což je lepší průměr v soutěži. Nejlepším střelcem týmu a třetím celé soutěže je Adrian Dalmau, autor 19 ligových branek. Přes deset branek se dostali také jeho spoluhráči Peterson (12) a Kuwas (10).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.