Kanada – Francúzsko 5:2 (kon.) | Švédsko – Rakúsko 9:1 (kon.) | Fínsko – Dánsko 3:1 (kon.)
Česko – Lotyšsko 6:3 (kon.)
Fínsko
3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Dánsko
Štvrtok 16.05.2019, 20:15 • Steel Aréna, Košice, Slovensko • Majstrovstvá sveta • Skupina A

58:29
    Dáni si vyžiadali oddychový čas, Sebastian Dahm sa po ňom do brány už nevráti.

58:29
    Eetu Luostarinen si za nižšie spomínaný priestupok ide oddýchnuť na trestnú lavicu na dve minúty.

56:40
    Kevin Lankinen toho veľa pri náprahu Phillipa Bruggissera síce nevidel, napriek tomu predviedol dôležitý zákrok 200 sekúnd pred koncom.
    51:07 Harri Pesonen (FIN) - 3:1

51:07
    Fínsko dalo gól!
    V základnej skupine je to proste One-Man Show. Kaapo Kakko bol blízko k druhému dnešnému zásahu, keď z pravého kruhu po zemi prestrelil Dahma. Bol to však HARRI PESONEN, ktorý tesne pred bránou ešte škrtol hokejkou o puk.

Asistencia: Kaapo Kakko.
    49:25

49:25
    Kevin Lankinen žiada prerušenie hry, puk ho trafil do masky. Rozhodcovia tak aj učinili, fínsky gólman mierne otrasený, bude však v poriadku.

42:52
    Oliver Lauridsen nepridáva na šanciach Dánov, na trestnej lavici bude trpieť maximálne dve minúty za držanie.

38:34
    Sakari Manninen sa síce čuduje, no držanie tam bolo. Autor gólu na 2:1 už ide na trestnú lavicu na dve minúty.

37:19
    Juhani Tyrväinen s pohotovou prihrávkou pred bránu, kde už číhal Veli-Matti Savinainen. Tomu sa z minimálnej vzdialenosti podarilo trafiť iba telo Dahma, pri ktorom teraz stáli všetci svätí!

36:25
    Koncovka Anttilu hneď po buly bola Dahmom vytesnená na žŕdku!
    34:19 Sakari Manninen (FIN) - 2:1

34:19
    Teraz to tam už ale padlo. Dahm nemal puk pod kontrolou po strele Lehtonena, SAKARI MANNINEN dobiedzal až dovtedy, kým spred bránkoviska neposlal puk bekhendom do siete!

Asistencie: Toni Rajala, Mikko Lehtonen.

33:35
    Oliwer Kaski chcel napodobniť Kakkaa, keď mal v úmysle zasunúť puk do brány už spoza nej. Dahmov betón bol v tomto prípade na správnom mieste, skvelý postreh dánskeho gólmana.

30:35
    Vylúčenie v tíme Fínsko (Petteri Lindbohm – 2 min., podrazenie).
    25:49 Kaapo Kakko (FIN) - 1:1

25:49
    Kto iný by na tomto šampionáte mal spasiť Fínov, ak nie KAAPO KAKKO. Šikovný mladík prevzal puk pred modrou čiarou, zbavil sa jedného obrancu, kľučkou druhého, donútil Dahma vyjsť z brány a už spoza nej dostal puk do siete!

Asistencia: Mikko Lehtonen.
    21:49 Morten Madsen (DEN) - 0:1

21:49
    Dánsko dalo gól! Toľko smoly pri oslabení, to dávno svet nevidel. Strela od modrej trafila fínskeho hráča, potom korčuľu iného hokejistu Suomi. Keď sa aj Fínom podarilo udržať puk mimo brány po zásahu ďalšieho borca na bránkovej čiare, tak prišiel MORTEN MADSEN, ktorý už puk nekompromisne poslal do siete.

Asistencie: Nicklas Jensen, Markus Lauridsen.

20:24
    Vylúčenie v tíme Fínsko (Miika Koivisto – 2 min., hákovanie).

16:10
    Veľká skrumáž pred Dahmom, puk len tak poskakoval pred bránkoviskom. Ani Arttu Ilomäki, ani Veli-Matti Savinainen ho ale do siete neposlali!

14:28
    Vysoká hokejka v tvári Rajalu, sú z toho našťastie len dve minúty na trestnej lavici pre Olivera Lauridsena.

09:05
    Vylúčenie v tíme Fínsko (Toni Rajala – 2 min., sekanie).

08:57
    Vylúčenie v tíme Dánsko (Markus Lauridsen – 2 min., sekanie).
    06:40

06:40
    Niko Mikkola v palubnej pozícii, jeho strela z ľavého kruhu narobila Dahmovi mierne problémy. Dánsky gólman si nebol istý, kde má puk, napokon ho mal v náručí.

Viktor Kalinács

Góly a asistencie: 26. Kakko (Lehtonen), 35. Manninen (Rajala, Lehtonen), 52. Pesonen (Kakko) – 22. Madsen (Nicklas Jensen, M. Lauridsen)

Fínsko: Lankinen (Olkinuora) – Ohtamaa, Lehtonen, Jokiharju, Lindbohm, Kaski, Mikkola, Hakanpää, Koivisto – Ojamäki, Ilomäki, Rajala – Kakko, Manninen, Pesonen – Kiviranta, Luostarinen, Savinainen – Anttila, Tyrväinen, Sallinen.
    Dánsko: Dahm (Galbraith) – O. Lauridsen, M. Lauridsen, Jensen Aabo, Lassen, Nicholas Jensen, O. Larsen, Bruggisser – Boedker, Regin, P. Russell – Nicklas Jensen, Madsen, Storm – Meyer, Jesper Jensen, Bau Hansen – From, Poulsen, Jakobsen – Olesen.

Rozhodca: Bjork, Gofman – Hancock, Kaderli

Diváci: 4 812