St. Louis – San Jose 4:5 (po pr.)
St. Louis Blues
4:5 (0:2, 4:1, 0:1 - 0:1) Stav série: 1:2
San Jose Sharks
cz Štvrtok 16.05.2019, 02:00 • Enterprise Center, St. Louis • Play-off NHL • Finále Z. konferencie

Žraloci se tak dnešní výhrou ujímají vedení v sérii 2:1. Další duel na ledě St. Louis je na programu v noci z pátku na sobotu. (10:22:55)

Tomáš Hertl (SJS) 0+0, 2 střely, čas na ledě 24:29

1.Erik Karlsson (SJS) 2+0
    2.David Perron (STL) 2+0
    3.Joe Thornton (SJS) 2+1

Dnešní utkání je u konce! San Jose nakonec zvládlo duel na ledě svého soupeře a vítězí 5:4. Hostující celek vstoupil do zápasu mnohem lépe. San Jose se ujalo vedení ve čtrnácté minutě, kdy se skrytou střelou prosadil Erik Karlsson! O tři minuty později navíc navýšil vedení Joe Thornton! Druhá třetina se však mnohem lépe vydařila St. Louis! Na Steenovo snížení ještě dokázal odpovědět Joe Thornton, nicméně St. Louis do konce třetiny přidalo tři branky a otočilo vývoj utkání na 4:3! Postupně se trefili Tarasenko a dvakrát Perron! Žraloci si přesto vynutili prodloužení, když se prosadil Couture! V prodloužení pak San Jose rozhodlo, když se trefil Erik Karlsson, ale jeho zásahu předcházela Meierova přihrávka rukou. Hráči St. Louis tak pochopitelně cítí křivdu.

65:23 Erik KARLSSON - 4:5

65:23
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Tak přece jen je konec! ERIK KARLSSON se stává hrdinou Žraloků! Meier v pádu poslal puk na Nyquista, který mohl zakončit, ale ještě posunul puk na na Erika Karlssona, který pod betonem poslal puk do branky. Domácí hokejisté se ještě hádají s rozhodčím. Timo Meier totiž jednoznačně hodil kotouč rukou před branku, odkud poté zakončoval Eriksson! Asistence: Gustav Nyquist, Timo Meier.

64:38
    Jones vyrazil střelu od modré pouze před sebe, kde bylo několik vlčáků, ale nikdo se k puku nedostal a poté už zaúřadovala obrana hostů.

64:11
    Barbašev dotíral na Jonese a ten raději puk pokryl.

63:43
    Erik Karlsson vyhodil puk do středního pásma, kde ho rukou zpracoval Parayko.

63:24
    Pavelski protečoval puk do pásma, ale tam se ho ujali domácí.

62:52
    Meier tečoval puk před brankou, ale ten nakonec doskákal hodně vedle branky.

62:14
    Donskoi měl na holi rozhodnutí, ale jeho kličku skvěle zablokoval jeden z obránců a následná dorážka Coutura byla také zablokována!

61:51
    Labanc nahodil puk na branku, kde se k němu nikdo nedostal.

61:26
    Hraje se ze strany na stranu a každá akce končí střelou na branku.

61:01
    Kane se sice dostal k puku, ale ke střele už ne.

60:45
    Steen se dostal ke střele z pravé strany, ale branku netrefil.

60:01

Čeká nás prodloužení! Po výborné druhé třetině domácích přišla studená sprcha. Žraloci zlepšili svou hru a Jones zničil dvě tutovky Blues a udržel hosty ve hře. Tuhle příležitost využil Logan Couture, který 61 sekund před koncem vyrovnal a dnešní zápas ještě nekončí.

Střely ve třetí třetině 12:12.

Tomáš Kubečka

Vojtěch Görög

Góly a asistencie: 22. Steen (Barbašev), 25. Tarasenko (B. Schenn, Parayko), 37. Perron (Parayko, Edmundson), 39. Perron (Maroon, Parayko) – 14. E. Karlsson, 17. J. Thornton (Vlasic, Labanc), 22. J. Thornton (Labanc, Dillon), 59. Couture (Pavelski, J. Thornton), 66. E. Karlsson (Nyquist, Meier)

St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Pietrangelo, Edmundson, Parayko, Bouwmeester, Bortuzzo, Dunn – Tarasenko, B. Schenn, Schwartz – Perron, R. O'Reilly, Blais – Thomas, Bozak, Maroon – Steen, Sundqvist, Barbašev.
    San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – Burns, Vlasic, E. Karlsson, Dillon, Braun, J. Ryan – Nyquist, Couture, Meier – Pavelski, Hertl, E. Kane – Labanc, J. Thornton, M. Karlsson – Haley, Goodrow, Donskoi.