Zlín – Mladá Boleslav 3:1 (kon.)
FC Zlín
3:1 (1:0)
FK Mladá Boleslav
cz Piatok 17.05.2019, 18:00 • Stadion Letná, Zlín • FORTUNA:LIGA - Skupina o Evropskou ligu • Finále

A je konec. Zlín vstoupil do tohoto zápasu lépe, když ve 40. minutě vstřelil úvodní gól z penalty Tomáš Poznar. Hned ve 46. minutě přišel bleskový zlínský gól po spolupráci Čanturišviliho a Petra Jiráčka, který zvýšil na 2:0. Mladá Boleslav sice v 53. minutě snížila zásluhou Murise Mešanoviće, Zlín však přidal třetí a definitivní úder o dvanáct minut později, kdy se podruhé v zápase prosadil Tomáš Poznar. Zlín tak vyhrál 3:1 a do odvety v Mladé Boleslavi půjde ve značně výhodnější pozici. To je ode mne vše, děkuji za pozornost a někdy zase na počtenou. (19:54:38)

90+4

90+3
    Jakub Jugas (MBL) dostal k zemi Tomáše Poznara, který se rozbíral do brejku. Od sudího Zelinky za to uviděl žlutou kartu.

90+2
    Poslední, taktické střídání Zlína. Adnana Džafiće nahrazuje Róbert Matejov.

90+1
    Pravděpodobně to však bude ještě více. Na hřišti totiž leží otřesený Poznar.

90+1
    Sudí Zelinka přidává k tomuto zápasu ještě čtyři minuty.

90
    Poslední minutu základní hrací doby začíná Zlín v útoku.

89
    Jakub Jugas chtěl přihrát jednom ze svých spoluhráčů, nikdo se mu však nenabízel, tak přihrál míč zpět Šedovi a svému týmu pořádně vyčinil.

88
    Druhé střídání Zlína. Čanturišviliho nahrazuje útočník Pavel Vyhnal.

86
    Odražený míč ze standardní situace se dostal k Čanturišvilimu, který vyslal tvrdou střelu. Ta se jen těsně nevlezla mezi tři tyče.

86
    Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Marek Matějovský, přichází Ladislav Takács.

85
    Ševci nejprve kombinovali v blízkosti rohového praporku, následně se Džafić nechal zfalouvat Petrem Marešem.

84
    Nikolaj Komličenko nehraje ideální zápas. Nyní na půli fauloval Podia a připravil tak svůj tým o možnost útoku.

82
    Páteční utkání sleduje na zlínské Letné 3194 diváků.

82
    V následném brejku získal Čanturišvili rohový kop, ze kterého ale Zlín nedokázal zahrozit.

81
    Petr Mareš centroval míč do vápna, zde ale opět narazil na stožár jménem Matej Rakovan, který si stáhnul míč pro sebe.

80
    Roh pro Mladou Boleslav.

79
    Druhé střídání Zlína. Kapitána Jiráčka, který dnes dokonce vstřelil gól, nahrazuje Lukáš Bartošák.

78
    Martin Cedidla získal míč, pár metrů s ním odsprintoval a odcentroval do útoku. Tak pro svůj tým získal mnoho cenných chvil.

Jan Kobylík

Góly: 41. Poznar (pen.), 46. Jiráček, 65. Poznar (Podio) – 53. Mesanović (Křapka)

Karty:   27. Čanturišvili (ZLN) – 61. Mesanović (MBL), 90+3. Jugas (MBL)

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 5:3. Rohy: 6:5. Fauly: 9:18.
    FC Zlín: Rakovan – Li. Holík, Cedidla, P. Buchta, Gajić – Džafić (90+2. Matejov), Hlinka, Podio, Jiráček (C) (79. Bartošák), Čanturišvili (88. Vyhnal) – Poznar.
    Náhradníci: S. Dostál – Bartošák, Slaměna, Nečas, Jakubov, Vyhnal, Matejov.

FK Mladá Boleslav: Šeda – Křapka, Hájek, Jugas, Fulnek – Bucha (59. Wiesner), Hubínek, Matějovský (C) (86. Takács), Přikryl (73. Mareš) – Mesanović, Komličenko.
    Náhradníci: Stejskal – Tatajev, Mareš, Takács, Wiesner, Ladra, Mašek.

Rozhodca: Zelinka – Paták, Hock