Boston Bruins
2:3 (2:2, 0:0, 0:0 - 0:1) Stav série: 1:1
St. Louis Blues
Štvrtok 30.05.2019, 02:21 • TD Garden, Boston • Play-off NHL • Finále

St. Louis Blues bolo aktívnejšie počas väčšiny zápasu, takže táto výhra je zaslúžená. Vôbec prvýkrát sa stalo, že by "Bluesmani" vyhrali vo finále play-off NHL. Obranca Carl Gunnarsson sa postaral o svoj prvý zásah v play-off. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekné ráno. (05:12:23)

63:51 Carl Gunnarsson (STL) - 2:3

63:51
    St. Louis dal gól!
    V avizovanom vylúčení na domácej strane vystrelil obranca CARL GUNNARSSON a bomba do protipohybu Raska ukončila tento zápas.

63:27
    Brandon Carlo spravil chybu na svojej modrej čiare. Jaden Schwartz sa dlho dostával k strele, až sa postaral o nahodenie, ktoré neprešlo na Raska.

62:43
    Boston sa chcel dostať do rýchleho prechodu vpred, lenže väčšina hráčov išla striedať, čiže z toho nebolo nič.

62:05
    Alex Pietrangelo neprestrelil hráča pred sebou, odrazený puk nasmeroval v obrovskej šanci iba do Raska útočník Sammy Blais.

61:36
    Nahodenie na zadný mantinel prinieslo niekoľko súbojov za bránou Raska, puk sa pohybuje v okolí svätyne domácich.

60:58
    Brandon Carlo síce zablokoval strelu pred vlastnou bránou, puk však ostal ležať na ľade. Nakoniec ho domáci dostali preč.

60:33
    Predĺženie začali aktívnejšie hráči Bostonu, ktorí sa snažia držať v útočnom pásme. Zatiaľ je to všetko pri mantineloch.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Po pätnásťminútovej prestávke uvidíme predĺženie. Hrať sa bude dovtedy, kým nepadne gól. Tretia tretina taktiež nepriniesla gól, aj keď šance naň mali oba tímy veľmi veľké. Znova začneme hrať zhruba o 5:05.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:38
    Tyler Bozak to skúsil aj napriek tomu, že v bránkovisku bolo veľa hráčov. Jeho pokus neprešiel, skončil na ochrannej sieti. Torey Krug sa o to postaral chrbtom.

59:14
    Okamžite po buly pálil David Pastrňák. Fantastickú strelu k žrdi výborne zlikvidoval Jordan Binnington.

59:10
    Patrice Bergeron obdržal prihrávku od Marchanda medzi kruhy, Jordan Binnington si na hranici svojho bránkoviska znova dokázal poradiť.

58:50
    Teraz je to hra hore-dole v skvelom tempe. Brad Marchand zakončoval zľava, Jordan Binnington si dal pri bližšej žrdi pozor.

58:02
    Sammy Blais len poslal puk dopredu, aby mohli hostia prestriedať. Boston ho však nedostal do bezpečia, a tak poslal bombu Carl Gunnarsson. Prekonaného Raska zastavila žrď.

Matej Kubove

Góly a asistencie: 5. Coyle (DeBrusk, Pastrňák), 11. Nordström (Kuraly) – 10. Bortuzzo (Bozak, Gunnarsson), 15. Tarasenko (Schwartz), 64. Gunnarsson (R. O'Reilly, Sundqvist)

Boston Bruins: T. Rask (Halák) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, Clifton, Grzelcyk – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – Backes, Krejčí (A), DeBrusk – Heinen, Coyle, Ma. Johansson – Acciari, Kuraly, Nordström.
    St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Pietrangelo (C), Edmundson, Parayko, Bouwmeester, Bortuzzo, Gunnarsson – Tarasenko (A), B. Schenn, Schwartz – Perron, R. O'Reilly, Blais – Fabbri, Bozak, Maroon – Steen (A), Sundqvist, Barbašev.

Rozhodca: C. Rooney, G. Dwyer – D. Amell, S. Cherney – K. Sutherland, G. Devorski

Diváci: Beznádejne vypredané