Dijon – Lens 3:1 (kon.)
Dijon FCO
3:1 (1:1)
Racing Lens
cz Nedeľa 02.06.2019, 21:15 • Stade Gaston Gérard, Dijon • Ligue 1 Uber Eats • Baráž

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 4:3. Rohy: 1:6. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 10:15. (23:18:04)

Tři nastavené minuty jsou minulostí a odvetný zápas baráže o nejvyšší francouzskou soutěž končí. Dijon přehrál na domácí půdě Lens 3:1 a zajistil si účast mezi elitou i pro příští rok.

První minuty příliš fotbalové krásy nenabídly. Až po půlhodině hry přihrával Wesley Lautoa parádně na rozběhnutého Naíma Slitího a ten proměnil samostatnou akci střelou ke vzdálenější tyči. Následně se ke slovu dostalo i Lens, hostující celek přitlačil soupeře a byl odměněn vyrovnáním. Belegarde nacentroval do vápna, kde hlavičkoval nechytatelně pro Allaina Duverne.

Po změně stran drželo více míč Lens. Po obrovské chybě se ale do vedení vrátil Dijon, když minelu v rozehrávce využil Kaba, který vyzval ke skórování Wesleyho Saïda. Poslední slovo měl poté v nastaveném čase Naím Slití, který završil dnešní duel.

90+4

90+3
    Steven Fortes byl po srážce s brankářem, ale už se znovu pokračuje ve hře.

90+2
    Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
    90+1. Naím SLITÍ - 3:1

90+1
    Dijon právě vstřelil branku!
    Dijon bude hrát Ligue 1 i v příští sezoně! Po dlouhém nákopu na útočnou polovinu trávníku se vydal za balonem NAÍM SLITÍ. Proti útočníkovi se vydal i brankář Lens, ale místo míče trefil jen vlastního obránce a poté už mohl tuniský útočník završit zápas.

90+1
    A další faul Walida Meslouba. Domácí ale balon příliš dlouho na útočné polovině neudrželi. I Mendy ale rozehrávku uspěchal a míč skončil až u Allaina.

90
    Doucouré vysouval na pravé straně Gilleta, ten prostrkával balon na střídajícího Meslouba, ale ten si při zpracování pomohl rukou.

89
    Mesloub zastavil akci Saïda jen za cenu nedovoleného zákroku. Domácím následná rozehrávka trvala o poznání déle.

88
    Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Sory Kaba, přichází Mehdi Abeid.

87
    Od Allaina putoval balon do středu trávníku k nohám Amalfitana. Také Kaba šel do tvrdého souboje, ale udržel míč pro Slitího.

85
    Kyei upadl po souboji s Haddadím, ale rozhodčí nechal hru pokračovat. Následně byl na trávníku také Jeannot, ale ani nyní se nepískalo.

84
    Walid Mesloub posílal míč za obranu na Gomise. Než se ale útočník hostujícího celku zorientoval, tak se před něj dostal Yambéré.

83
    Zhruba deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Kaba se už už viděl v úniku, ale po přihrávce Jeannota je mu pískán ofsajd.

82
    Rohový kop Dijonu byl nebezpečný. Coulibaly sice prohrál hlavičkový souboj, ale poté se míč odrazil do pohybu Slitímu. Ten ale pálil jen nad branku.

81
    Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Mounir Chouiar, přichází Grejonh Kyei.

80
    Centr sice domácím nevyšel podle představ. Po obranné hlavičce se ale dostali hráči Dijonu k rohovému kopu.

79
    Slití zválcoval na pravém kraji Fortese, následně se ale píská faul až na Saïda. Dijon bude rozehrávat z nebezpečné pozice před vápnem.

Vít Schück

Góly: 30. Slití (Lautoa), 73. Saïd (Kaba), 90+1. Slití – 41. Duverne (Bellegarde)

Karty:   54. Doucouré (LNS)

Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 4:3. Rohy: 1:6. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 10:15.
    Dijon FCO: Allain – Alphonse, Yambéré, Coulibaly, Haddadí – Balmont (69. Jeannot), Lautoa (C) (46. Marié), Amalfitano – Saïd, Kaba (88. Abeid), Slití.
    Náhradníci: Rúnarsson – Bouka Moutou, Sammaritano, Abeid, Marié, Chafik, Jeannot.

Racing Lens: Vachoux – Duverne, Tahrat, Fortes – Chouiar (81. Kyei), Doucouré, G. Gillet (C), Mendy – Gomis, Bellegarde (46. Mesloub), Ambrose (67. Banza).
    Náhradníci: Belon – Banza, Sagnan, S. Diarra, Mesloub, Centonze, Kyei.

Rozhodca: Buquet – Debart, Pacelli