Južná Afrika – Nemecko 0:4 (kon.) | Čína – Španielsko 0:0 (kon.) | Nigéria – Francúzsko 0:1 (kon.)
J. Kórea – Nórsko 1:2 (kon.)
Nigéria
0:1 (0:0)
Francúzsko
cz Pondelok 17.06.2019, 21:00Majstrovstvá sveta žien • Skupina A

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek večera. (23:07:10)

Fauly: 13:12

Zápas je u konce, Francouzky nakonec doslova vyválčily vítězství 1:0 a jsou tak ve skupinové fázi stoprocentní. První poločas skončil bez branek a i když měla Francie navrch, také Nigérie si občas zaútočila. Druhý poločas už se Nigerijky téměř výhradně bránily a dlouho to vypadalo, že to zvládnou, protože Francouzky se ohromně trápily v koncovce. Klíčová situace utkání se odehrála v 73. minutě, kdy Ngozi Ebereová ve vápně faulovala Viviane Asseyiovou. Penaltu posvětil VAR a Wendie Renardová jí neproměnila. Jenže do akce šel znovu VAR a tentokrát vyšlo najevo, že brankářka Chiamaka Nnadozieová opustila brankovou čáru o chvíli dříve, než byl podle pravidel měla. Napodruhé už Wendie Renardová penaltu proměnila a vstřelila vítězný gól utkání. Nigerijky, které navíc dohrávaly bez vyloučené Ngozi Ebereová už na vyrovnání síly nenašly.

90+10

90+9
    Rita Chikweluová dostala ze bezohledný faul žlutou kartu.

90+8
    Ošetření ještě potřebuje po jedné ze srážek Grace Geyorová.

90+8
    Francouzky to ale zvládly a ubránily se a to by měla být stvrzenka na jejich dnešní vítězství.

90+7
    Uchenna Kanuová skončila na trávníku a Nigérie má možná poslední šanci na vyrovnání ze standardní situace.

90+7
    Chiamaka Nnadozieová sebrala ze vzduchu centr z pravé stany a hned vyhání své spoluhráčky dopředu a chystá si dlouhý nákop.

90+6
    I další rohový kop Francie rozehrála na krátko a už jen natahuje čas u rohového praporku.

90+5
    Francouzky ani nedostaly míč do vápna, ale to jim v tuto chvíli už vůbec nevadí.
    90+4. Dianiová mohla definitivně rozhodnout.

90+4
    Kadidiatou Dianiová střílela z pravé strany a její pokus je sražen na rohový kop.

90+4
    Navíc i Nigerijky faulovaly, takže teď zase budu mít velkou práci se získáním míče zpět.

90+3
    Nigerijskám se ale zatím nedaří vytvořit si nějaký konstantní tlak.

90+2
    Chidinma Okekeová skončila na trávníku a Nigerijky mají k dispozici standardní situaci ze své poloviny hřiště.

90+1
    Nastavuje se osm minut.

90
    Střídání v týmu Nigérie: ze hřiště odchází Oparanozie Oparanozieová, přichází Uchenna Kanuová.

89
    Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Gaëtane Thineyová, přichází Grace Geyorová.

Petr Sumbal

Góly: 79. Renardová (pen.)

Karty:   27. Ebereová (NIG), 78. Nnadozieová (NIG), 90+9. Chikweluová (NIG) – 45. Gauvinová (FRA)   75. Ebereová (NIG)

Držení míče: 31 % : 69 %.
    Střely na branku: 0:4. Střely mimo: 2:13. Rohy: 2:9. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 13:12.
    Nigéria: Nnadozieová – Okekeová, Ebiová, Ohaleová, Ebereová – Ayindeová, Okobi-Okeoghene, Chikweluová – Ordegaová (84. Imoová), Oshoalaová (84. Imoová), Oparanozieová (C) (90. Kanuová).
    Náhradníci: Jonathanová, Oluehiová – Michaelová, Chukwudiová, Nwabuokuová, Okoronkwová, Ajibadeová, Ihezuová, Imoová, Kanuová, Ogebeová, Uchenduová.

Francúzsko: Bouhaddiová – Périssetová, Mbocková Bathyová, Renardová, Majriová – Henryová (C), Thineyová (89. Geyorová), Bilbaultová – Cascarinová (62. Le Sommerová), Gauvinová (63. Dianiová), Asseyiová.
    Náhradníci: Durandová, Peyraudová-Magninová – Debeverová, Karchaouiová, Torrentová, Bussagliová, Clémaronová, Tounkaraová, Dianiová, Geyorová, Laurentová, Le Sommerová.