Orlando City – Columbus 1:0 (kon.) | Montreal – Toronto 0:2 (kon.) | Minnesota – Dallas 1:0 (kon.)
Chicago Fire – Cincinnati 1:2 (kon.) | Real Salt Lake – Philadelphia 4:0 (kon.) | Vancouver – Kansas City 0:3 (kon.)
Portland – Colorado Rapids 2:2 (kon.) | Seattle – Atlanta United 2:1 (kon.)
Montreal Impact
0:2 (0:0)
Toronto FC
cz Nedeľa 14.07.2019, 01:40 • Olympijský stadion v Montrealu • MLS

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Přeji vám krásné brzké nedělní ráno při sledování textového přenosu z MLS. Dnes budeme sledovat utkání dvou kanadských celků, a to konkrétně Montrealu Impact a Toronta FC. Zápas začíná v 1:30, přeji vám příjemnou zábavu!

TORONTO FC

Jedná se o souboj týmů, které hrají ve Východní konferenci. Toronto je na tom trochu hůře, neboť se nachází na osmém místě, teda těsně za případným postupem do vyřazovacích bojů. Momentálně ztrácí na sedmé New England jeden bod a z devatenácti duelů získalo 23 bodů. Naposledy prohrálo 2:0 na půdě Galaxy, ale týden předtím uhrálo cennou remízu na hřišti DC United, o kterou přišlo až v samotném závěru. Nejlepším střelcem týmu je španělský záložník Alejandro Pozuelo se sedmi brankami.

MONTREAL IMPACT

Montrealu se zatím daří a nachází se na čtvrté příčce ve Východní konferenci. V jednadvaceti zápasech uhrál Montreal 30 bodů a stejný počet získala třetí Atlanta. Postup do play off by tak kanadskému celku utéct nemusel. Montreal ale v posledních třech zápasech zažívá nejhorší období v sezoně, jelikož v nich vydoloval jen jeden bod. Nejprve prohrál v Atlantě 2:1 a o pár dnů později také doma s Minnesotou 2:3. Nejlepším střelcem mužstva je sedmigólový Alžířan Saphir Taider.

Montreal Impact: Bush – Lovitz, Cabrera, Raitala – Sagna, Piette, Shome, Azira – Okwonkwo, Jackson-Hamel, Taider
    Náhradníci: Diop – Diallo, Camacho, Browne, Novillo, Urruti, Bayiha

Toronto FC: Westberg – Auro, Bradley, Mavinga, Morrow – González – Altidore, Delgado, DeLeon, Shaffelburg – Pozuelo
    Náhradníci: Bono – Morgan, Zavaleta, Endoh, Laryea, Fraser, Mullins

Rozhodčí: Unkel – Dunn, White.

1

2
    Úvodní minutu trávilo na míči Toronto. Kombinovalo na polovině domácích, ale k úvodní střele se nedostalo.

3
    Hra se přenesla na druhou stranu a Montreal bude mít výhodu autového vhazování na polovině soupeře.

3
    Taiderova přihrávka na spoluhráče ale byla nepřesná a míč se dokutálel do zámezí. Následně se bude odkopávat od brány Toronta.

4
    První velkou šanci měl na noze Jozy Altidore. Našel si kolmou přihrávku spoluhráče a levačkou v dobré pozici vypálil těsně vedle přední tyče.
    4. Altidore pálil těsně vedle bližší tyče

5
    Následoval rohový kop hostů, který ale nebyl rozehrán ideálně. Teď už se hraje na polovině hřiště.

6
    Přízemní přihrávka z pravé strany Montrealu propadla do náruče hostujícího brankáře. Westberg může vykopávat.

6
    Azira nedokázal zkrotit přihrávku a balón propadl do autu. Hrát budou zase hosté.

7
    Útočná akce Toronta se ale nedostala do finální fáze a balón propadl až k moci Evana Bushe, který stráží bránu Montrealu.

8
    Okwonkwo se dostal k míči jako slepý k houslím a zjevil se těsně před bránou Westberga. Hostující brankář vytáhl reflexivní zákrok a zabránil tak prvnímu gólu v jeho síti.

9
    V posledních dvou minutách má více ze hry Montreal.

10
    Na malou chvíli se k balónu dostali hosté, ale už zase hraje Montreal. Výborné presování se nyní vyplatilo.

11
    Delgadova přihrávka středem nebyla úplně dokonalá. Myšlenka to však od středního záložníka byla výborná.

12
    Toronto se nyní udrželo na míči a snaží se něco vymyslet po stranách hřiště. Chce více do hry zapojit krajní hráče.

13
    Centr ze strany lapil do svých rukavic brankář Bush. Poté se zapojil do rozehrávky.

14
    Taider se dostal k úniku po levé straně a dostal od protihráčů hromadu prostoru. Centrem hledal na zadní tyči Okwonkwa, ale neuspěl.

15
    Střelecký pokus Okwonkwa z hranice vápna mezi tři tyče nenamířil. Domácí křídelník si to teď velmi vyčítá.

16
    Mavinga zastavil rychlonohého hráče domácích a dokázal odkopnout míč do bezpečí do autu.

17
    Taider si naběhl na střed na přesnou Azirovu pobídku a levačkou mířil na zadní tyč. Tu však zhruba o dva metry netrefil.

18
    Sudí viděl na středovém kruhu faul, kterého ze dopustil hostující hráč. Faulovaným mužem byl Piette.

18
    Centr z pravé strany v podání domácích byl příliš krátký, přesto musel Westberg vystartovat z brány a ránu vyboxovat.

19
    Na půli soupeře se zase dostalo Toronto a snaží se něco vytvořit. Zatím největší šanci zápasu měl v úvodu hostující Altidore.

20
    Sledujeme pasáž hry, ve které se nic moc zajímavého neděje.

21
    Altidore si zpracovával míč těsně před šestnáctkou a zřejmě si pomohl rukou. Sudí totiž zapískal a nařídil odkop ve prospěch Montrealu.

22
    Jackson-Hamel si naběhl na přihrávku Taidera a vedl si míč na střed na svou pravou nohu. Tou také vypálil, ale trefil prvního obránce, jenž stál před ním.

23
    K míči se dostali hosté a snaží se rozháranou hru zase trochu uklidnit.

23
    DeLeon zbytečně zatáhl zezadu protihráče, ale tento prohřešek se obešel bez karetního trestu.

24
    Montreal se na balónu příliš dlouho neohřál. Teď už kombinují hostující hráči.

25
    Žlutou kartu dostává Chris Mavinga (Toronto FC).

26
    Při rozehrávce se dostal Bush pod tlak, a tak nakopl míč daleko dopředu. Téměř až k brankáři soupeře.

27
    Na hře se v těchto minutách nic moc nemění. Na nějakou větší šanci už delší dobu čekáme.

27
    A rozhodně k ní neměl daleko Altidore. Pozuelo mu nezjištnou přihrávkou nabídl míč, ale domácí bek byl u balónu dříve a odkopl míč na rohový kop.

28
    Po rohovém kopu se před bránou Montrealu vytvořil závar, který však Bush dokázal vyřešit tím, že vyběhl z brány a sebral míč.

29
    Sagna fantastickým obranným manévrem sebral míč z nohy hostujícího hráče. Poté provedl nákop, kterým však nikoho z hráčů v modrých dresech neoslovil.

30
    Před bránou Montrealu se zjevil Delgado, ale nakonec se k zakončení nedostal. O chvíli později vyslal přízemní ránu přímo doprostřed domácí brány Shaffelburg. Bush odolal.

31
    Delgadovi se centr nepovedl, přesto hosté zůstávají u míče. V posledních minutách mají více ze hry.

32
    Azira si to mířil vpřed, ale než dokázal cokoliv vymyslet, tak se hráči Toronta vrátili do obranných pozic.

33
    Piette nic zbytečného nevymýšlel a jakmile mohl, tak vypálil z velké dálky. Horní tyč minul o kousek, nechybělo moc.

34
    Shome byl nešetrně faulován, ale hlavní rozhodčí ponechal výhodu. Tu však Montreal nevyužil a o míč záhy přišel.

35
    Lovitzův centr byl velmi nepřesný. Brankář Westberg neměl problém s tím, aby jej sebral do rukavic.

36
    DeLeon dostal prostor na pravé straně, ale stejně byl nakonec zdvojen. Jeho následný centr nebyl přesný a mířil přímo na gólmana.

37
    Auro našel v ideální pozici DeLeona, jemuž ale střela vůbec nesedla. Letěla tak do desáté řady tribuny za bránou.

38
    Toronto se opět pokouší o poklidnou rozehrávku až od vlastní brány.

40
    Stále se hraje převážně u středového kruhu. Ani jedno mužstvo nechce udělat před poločasem chybu.

41
    Domácí si přihrávají, ale dopředu se příliš nehrnou. Tento zápas je více než opatrný z obou stran.

42
    Altidore si vyčkal na dlouhou přihrávku, ale se zakončením se trochu ukvapil. Jeho pokus vůbec přesný nebyl.

43
    Morrow připravil přihrávku Bradleymu, jehož rána z velké dálky mířila o hodně čísel vedle levé tyče. Na pořadu dne bude odkop od brány Bushe.

44
    Westberg přečetl dlouhou přihrávku a byl u míče jako první. S následnou rozehrávkou vůbec nespěchal.

45
    Začala probíhat závěrečná minuta první půle. Toronto se nyní usadilo na míči, ale také u nich je to dopředu spíše bída.

45+1
    Sudí protáhne první poločas o jednu minutu.

45+1
    Mavinga si pomohl faulem a už si musí dát pozor. Žlutou kartu má a teď nebyl daleko od další.

45+2

První poločas nám právě skončil a nestalo se v něm nic zásadního, co by mělo stát za řeč. Utkání je to z obou stran velmi opatrné a šancí bylo velmi málo. Hned v úvodu se zjevil v dobré pozici Altidore, ale zamířil vedle. To stejné se dá říct o pokusu na druhé straně, který dokázal Westberg vychytat. Druhý poločas začne zhruba za patnáct minut a my doufáme, že nám nabídne lepší podívanou.

46

46
    Střídání v týmu Toronto FC: ze hřiště odchází Nick DeLeon, přichází Tsubasa Endoh.

47
    Druhý poločas začalo na míči Toronto. Opět ale jen u středového kruhu.

48
    Pozuelo se aktivně nabízí k rozehrávce, ale zůstal nevyslyšen. Toronto pokračuje kombinací se svými obránci.

49
    Shaffelburg přihrál velmi špatně a poté míč propadl do autu. Vhazování bude mít k dispozici Montreal.

50
    Toronto se probojovalo ke standardní situaci, ale centr do vápna skončil na hlavě prvního bránícího hráče.

51
    Altidore čekal za obranou na propadlý balón, ale dva protihráči jej ihned odzbrojili a zkušený útočník se ke střele nedostal.

52
    Mavinga měl nějaké zdravotní potíže, ale ve hře bude pokračovat. Za okamžik se vrátí na hrací plochu.

53
    Okwonkwo si navedl míč na levou nohu, ale střela byla velmi nepovedená. Bránu minul o pěkný kus.

55
    Westberg musel vyběhnout z brány, jelikož obránci byli daleko. Odkopl míč do autu, ale se štěstím. Při odkopu ještě mírně podklouzl.

56
    Montreal nebyl na míči příliš dlouho. Vlastní chybou o něj přišel a hosté budou vhazovat aut.

57
    Jozy Altidore se na chvíli uvolnil na zadní tyči, ale centr na něj byl moc přetažený. Hlavou ho jen lízl, ale pořádně nezakončil.

58
    Na hřišti dochází k ošetření domácího hráče a gestikulace směrem ke střídačce je jasná. Bude se střídat.

60
    Střídání v týmu Montreal Impact: ze hřiště odchází Samuel Piette, přichází Clément Bayiha.

60
    Žlutou kartu dostává Daniel Lovitz (Montreal Impact).

61
    Shaffelburg pronikl po levé straně a dostal se k centru. Míč ale příliš přetáhl, a ten zamířil až do zámezí.

61
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Hosté se dostávají do vedení! Delgado hlavou prodloužil míč na ALEJANDRA POZUELA, který se dostal se spoluhráči do přečíslení. Celou situaci vzal na sebe a parádní střelou k zadní tyči poprvé v utkání rozvlnil síť. 0:1. Asistence: Marco Delgado.
    61. Alejandro POZUELO - 0:1

62
    Střídání v týmu Montreal Impact: ze hřiště odchází Orji Okwonkwo, přichází Omar Browne.

64
    Mavinga předvedl další ostrý skluz a je s podivem, že stále zůstává na hřišti. To už je jeho třetí ostrý faul v dnešním zápase.

65
    V Montrealu začalo hustě pršet a utkání je přerušeno. Uvidíme, za jak dlouho se opět začne.

Dnešní utkání sleduje 19 619 diváků.

Na trávník přicházejí obě mužstva. Za malý okamžik by se mělo pokračovat ve hře.

66
    Počasí se už umoudřilo, takže můžeme pokračovat ve hře.

66
    Westberg si poradil se skákavým balónem a rychle jej odpálil na pravou stranu.

67
    Na podmáčeném terénu se teď hraje velmi těžce pro oba týmy. Montreal však chce přebrat iniciativu a tlačí se dopředu.

67
    Centr z pravé strany v podání Sagny propadl až do malého vápna, odkud došlo k zakončení. Obranný zákrok zaváněl šlapákem, ale hlavní rozhodčí penaltu nenařídil.

69
    Bayiha se dral ke střele, ale nakonec neuspěl. Hra se otočila na druhou stranu, ale mezitím zase začalo hustěji pršet.

70
    Dlouhý balón propadl až do zámezí. Odkopávat bude hostující brankář Westberg.

71
    Bayiha se opět uvolnil na pravé straně, ale tentokrát už centroval. Trefil však prvního hráče, který stál před ním.

71
    Velkou šanci měl na kopačce domácí Jackson-Hamel. Útočník si naběhl za obranu a z otočky vystřelil. Westberg se ale zaskvěl a dokázal jeho tvrdou ránu vyrazit před sebe.
    71. Westberg zachránil Toronto

72
    Na útočnou polovinu se už vydalo Toronto a nyní bude vhazovat aut.

74
    Střela z poměrně velké dálky z kopačky domácího hráče skončila zhruba dva metry nad břevnem.

75
    Střídání v týmu Toronto FC: ze hřiště odchází Auro, přichází Richie Laryea.

76
    Domácí nyní drží míč, ale kombinují pouze po stranách. Do vápna Toronta se jim velmi těžce dostává.

78
    Střídání v týmu Montreal Impact: ze hřiště odchází Shamit Shome, přichází Maxmiliano Urruti.

79
    Na půlící čáře došlo k tvrdému zákroku, který však sudí ponechal ve výhodě. Nakonec se hra dostala až k bráně Toronta, ale nic vážného se nestalo.

80
    Domácí celek bude mít k dispozici rohový kop. Většina vysokých hráčů se stěhuje před bránu Toronta.

81
    Po propadlém centru se dostal k nevšednímu zakončení Urruti. Míč ale netrefil úplně ideálně, a tak si Westberg mohl oddechnout.

82
    Střídání v týmu Toronto FC: ze hřiště odchází Jacob Shaffelburg, přichází Eriq Zavaleta.

83
    Laryea potáhl míč po pravé straně, ale neměl komu přihrát. Čekal na své spoluhráče, ale nakonec ušetřil pár cenných vteřin pro hosty.

84
    Montreal se mnohem častěji dostává až před vápno Toronta, ale příliš nebezpečný není.

85
    Šanci na rozhodnutí zápasu měli hosté, a to šanci obrovskou. Morrow se zjevil před brankářem, ale překonat jej nedokázal. Následně se k míči dostal Endoh. Jeho zakončení odkopl před brankovou čárou domácí hráč.
    85. Hosté své dvě šance na rozhodnutí zahodili

87
    Toronto se nyní osmělilo a pokračuje v aktivní hře. Montrealu už moc času nezbývá.

88
    Další šanci měl Altidore. Sice byl ve velkém úhlu, ale pohotového Bushe přelstít nedokázal.

89
    Pozuelo vyslal svou levačkou technickou ránu, která se mezi tři tyče nevešla.

90
    Nad rámec řádné hrací doby se bude nastavovat 6 minut.

90+1
    Těžiště hry se přesunulo před hostující bránu. Zatím se ale domácí do žádné velké šance nedostali.

90+2
    Taider si navedl míč na levou nohu a protančil se až k hranici vápna, akce nakonec pokračovala na pravé straně, odkud přišel centr, se kterým si Westberg poradil.

90+3
    Toronto šetří další vteřiny. Vybojovalo si faul u středového kruhu a se svou rozehrávkou rozhodně nespěchá.

90+4
    Pozuelo byl faulován a hosté budou rozehrávat přímý kop z výborné pozice.

90+4
    Vítězství hostů pečetí zkušený JOZY ALTIDORE z parádně zahraného přímého kopu. Svou střelu vyslal přes zeď a od tyče se míč zakroutil do sítě. Brankář Evan Bush se natahoval marně. 0:2.
    90+4. Jozy ALTIDORE - 0:2

90+6
    Závěrečné minuty už se víceméně dohrávají.

90+6

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 10:6. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 13:11.

Skončilo nám utkání mezi Montrealem a Torontem v rámci MLS. Hosté zvítězili 2:0 a prohloubili krizi domácího týmu na tři porážky v řadě. První poločas příliš kvalitní nebyl, ale druhá půle byla o něco lepší. Přestože se utkání v 65. minutě přerušilo kvůli dešti, tak aktivita z obou stran byla na vyšší úrovni. Čtyři minuty před přerušením skóroval nejlepší střelec Toronta Pozuelo. Závěrečné minuty nabídly vzruch před oběma brankami, ale definitivní tečku za utkáním přidal ze skvěle kopnutého přímého kopu Jozy Altidore.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a těším se na vás příště. Na počtenou! (04:04:15)