Manchester United – Leeds 4:0 (kon.) | Lanžhot – Líšeň 0:1 (kon.)
Manchester United
4:0 (2:0)
Leeds United
cz Streda 17.07.2019, 13:00 • Optus Stadium (Austrálie) • Prípravný zápas

Máme za sebou přípravné utkání mezi Manchesterem United a Leeds United, který ovládli Rudí ďáblové výsledkem 4:0. O první branku se postaral už v sedmé minutě teprve sedmnáctiletý Mason Greenwood, jenž vytěžil z výborné práce Wan-Bissaky. Na rozdíl dvou gólů zvýšil ve 27. minutě Marcus Rashford, ten si skvěle pohrál s obráncem a sám před Cassilou nezaváhal. Další góly padaly až ve druhé půli, do které trenér Solskjaer poslal úplně odlišnou jedenáctku. Už po pěti minutách zvýšil na rozdíl tří branek po rohovém kopu Phil Jones a konečnou podobu výsledku dal v 69. minutě po faulu na Chonga z penalty Anthony Martial. Po vítězství nad Perthem si tak Manchester připisuje výhru i ve druhém přátelském zápase, Leeds po dvou výhrách poprvé okusil hořkost porážky.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (15:13:27)

90+4

90+3
    V závěrečných vteřinách zápasu ještě obdržel žlutou kartu Ashley Young. Naprosto zbytečný faul zřejmě z frustrace z předchozího souboje.

90+2
    Proti centru výborně vystartoval Cassila, jenž na hranici penalty také skryl balón ve svých rukavicích.

90+1
    Přízemní centr Linagarda se podařilo zblokovat Phillipsovi. Manchester bude mít zřejmě poslední šanci na skórování z rohového kopu.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty.

89
    Anglický bek už je na hřišti připraven v posledních minutách udržet čisté konto Rudých ďáblů.

88
    Právě Ashley Young se ocitl na zemi po souboji s Boguszem mim balón. Po chvilkovém ošetření musí pravý bek odejít za postranní čáru.

87
    Z ojedinělé akce se alespoň o čestný úspěch chtěl postarat Bogusz, avšak narážečka s Roofem mu nevyšla. Young následně nastřelil druhého jmenovaného a vybojoval aut.

86
    Phil Jones se netradičně objevil na hrotu a ve vápně upadl přes Phillipse, jenž ale uklouzl, o faulu tak nemohla být v žádném případě řeč.

85
    Rudí ďáblové kombinují na polovině soupeře a nevypadá to, že by na tom v závěrečných minutách ještě něco mělo měnit.

84
    Až příliš pomalou přihrávku poslal Lingard nabíhajícímu Dalotovi, jemuž skluzem zatarasil cestu směrem dopředu Douglas.

83
    Jesse Lingard vypálil velmi nebezpečně z hranice šestnáctky. Bohužel pro United těsně minul pravou tyčku.

82
    Ashley Young se pořádně zlobí, že mu byl odpískán útočný faul, avšak drobné strčení do Berardiho bylo jasně viditelné.

81
    Chong nabíhal za obránce s nadějí, že třeba míč ve vzduchu mine, to se ovšem nestalo, Hosannah odhlavičkoval do zámezí.

80
    Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. O vítězi již není pochyb, Manchester vede o čtyři branky a naprosto ovládá děj zápasu.