Ostrava – Bohemians 4:2 (kon.) | Sigma Olomouc – Karviná 1:1 (kon.) | Příbram – Č. Budějovice 2:0 (kon.)
Slavia – Liberec 1:0 (kon.)
FC Baník Ostrava
4:2 (2:1)
Bohemians 1905
cz Sobota 10.08.2019, 15:00 • Městský stadion, Ostrava-Vítkovice • Česká FORTUNA:LIGA • 5. kolo

Pro tuto chvíli je to z mé strany vše. Přeji hezké odpoledne a u dalších online přenosů na shledanou. (16:57:15)

Je dobojováno a v Ostravě se mohou radovat z první domácí výhry novém ročníku. Vítězství se ovšem nerodila snadno, jelikož od 17. minuty Ostrava prohrávala po trefě Petra Hronka. Ostravané ovšem zakrátko skóre otočil a dvěma slepenými góly Nemanji Kuzmanoviće a Martina Šindeláře se ujali vedení.

Hosté ovšem nic nezabalili a ve druhé půli dokonce dokázali srovnat. Po nešikovném faulu Filla na Vodháněla se v 61. minutě kopala penalta, kterou s přehledem proměnil Kamil Vacek. Jenže nerozhodný stav vydržel jen tři minuty. Poté se podruhé v zápase trefil Nemanja Kuzmanović, na jehož gól navázal v 69. minutě čtvrtým zásahem Tomáš Smola. Baník si poté zbytek duelu pohlídal a po zásluze bere tři body do tabulky FORTUNA:LIGY.

90+2

90+2
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Nemanja Kuzmanović, přichází Jakub Pokorný.

90+1
    Další úsměvný moment obstaral Dame Diop, který ztrácel stabilitu a dobré tři vteřiny se za míčem hnal takřka po čtyřech. Poté se míče chopili hosté, kteří se dostali do zakončení, ale slabý pokus ukryl Viktor Budinský.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty nad rámec řádné hrací doby.

89
    Bartek se pěknou přešlapovačkou dostal přes svého strážce, který jej následně poslal k zemi. Sudí Zelinka ještě nechal krátkou výhodu, ale poté odpískal standardní situaci hostů z pravé strany v blízkosti velkého čtverce.

88
    Za nákopem Budinského se poté hnal Diop, avšak Köstl si situaci zkušeně pohlídal a nechal míč doputovat do autu.

87
    Hrubý poté táhl další kontr Ostravy, načež předal balón Kuzmanovićovi. Ten byla ale rychle dostoupen svým soupeřem a následná rána Jánoše mířila až na tribuny za bránou Bohemky.

87
    Hrubý posléze přesnou nabídkou našel hlavu Procházky, jehož zakončení v záklonu nemířilo mezi tři tyče a akce tak končí odkopem v podání Valeše.

86
    Granečný dobře vytvořil tlak na Barteka, který nakonec odehrál míč jen na další rohový kop Ostravy.

85
    Následný centr prodloužil na přední tyči jeden z hostů a na té zadní se přes Reitera dostal do zakončení Vaníček. Jeho hlavičku do boční sítě ovšem Budinský kontroloval.

84
    Ugwu se poté hnal za další přihrávkou a po zpracování ihned posílal míč do vápna. Procházka ovšem jeho pas srazil na rohový kop.

82
    Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Jan Vodháněl, přichází Jakub Nečas.

81
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Dyjan Carlos de Azevedo, přichází Denis Granečný.

81
    Jenže Kuzmanović svou polostřelu či polocentr nasměroval nad bránu Valeše a za mohutného potlesku následně dochází k dalšímu střídaní Ostravy.

80
    Baník následně po faulu zřejmě na Hrubého bude rozehrávat přímá kop z těsně blízkosti rohu velkého vápna.

79
    De Azevedo nyní pobavil diváky svou ekvilibristikou. Dlouhý nákop Budinského si zpracoval na prsa a poté pěti nebo šesti hlavičkami potáhl útok Ostravy, než míč předal svému kolegovi.

78
    Ugwu následně posílal před bránu dva nebezpečné centry. Ten druhý výborně přečetl Procházka, který uklidil míč do bezpečí.

Radomír Fukala

Góly: 24. Kuzmanović (Fillo), 30. Šindelář, 64. Kuzmanović (de Azevedo), 69. Smola (Fleišman) – 17. Hronek (Vodháněl), 61. Vacek (pen.)

Karty:   60. Fillo (OVA) – 30. Valeš (BOH), 42. Hronek (BOH)

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 8:1. Rohy: 8:1.
    FC Baník Ostrava: Budinský – Fillo, Šindelář, Procházka, Fleišman (C) – Reiter, Jánoš, R. Hrubý, de Azevedo (81. Granečný) – Kuzmanović (90+2. J. Pokorný), Smola (75. Diop).
    Náhradníci: Laštůvka – Granečný, Holzer, Jirásek, Diop, Baroš, J. Pokorný.

Bohemians 1905: Valeš – Hůlka, Köstl, Pokorný – Bartek, Vacek, Jindřišek (C) (70. Ugwu), Podaný – Hronek (46. Vaníček), Keita, Vodháněl (82. Nečas).
    Náhradníci: Fryšták – Schumacher, Záviška, Nečas, Šmíd, Vaníček, Ugwu.

Rozhodca: Zelinka – Mokrusch, Pečenka