Ružomberok – Žilina 2:3 (kon.) | Michalovce – Senica 3:0 (kon.) | Trenčín – Dunajská Streda 2:1 (kon.)
Slovan Bratislava – Zlaté Moravce 4:0 (kon.) | Nitra – Sereď 3:2 (kon.)
FC Nitra
3:2 (1:0)
ŠKF Sereď
Sobota 10.08.2019, 19:00 • FC Nitra, a.s. • Niké liga • 4. kolo

Druhý polčas ešte v Nitre ponúkol poriadnu gólovú kanonádu! Nitra sa postupune dostala do vedenia 3:0 a zdalo sa byť o všetko rozhodnuté. Sereď však ešte svoje zbrane nezložila a dokázala sa dostať na rozdiel jedného gólu. Záver zápasu však predsa len domáci zvládli a pripíšu si tak prvé tri body do tabuľka v novej sezóne Fortuna ligy.

S týmto konštatovaním sa už teda lúčim, ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok sobotného večera. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj. Dovidenia a dočítania pri ďalších športových prenosoch. (20:56:25)

90+5

90+4
    Stále sa v Nitre ešte hrá, ale už to nemá skoro žiadny význam.

90+3
    Žltú kartu dostáva Michal Faško (FC Nitra).

90+3
    Nitra ešte získala priamy kop z hranice pokutového územia. Ten však už nič zaujímavého neponúkol a už to vyzerá, že tri body z tohto stretnutia ostanú doma.

90+2
    Druhú žltú a následne červenú kartu dostáva Tidiane Djiby Ba (ŠKF iClinic Sereď). Hostia tak dohrajú záver tohto stretnutia v oslabení a to im zrejme už berie nádej na vyrovnanie.

90+1
    V druhom polčase sa ešte nadstavujú 4 minúty!

90
    Hostia to skúšajú dlhým nákopom, ale vo vzdušom priestore kraľujú domáci futbalisti. Čakáme už na údaj o nadstavenom čase.

89
    Striedanie v tíme FC Nitra: z ihriska odchádza Samuel Šefčík, prichádza Lukáš Fabiš.

88
    Záver riadneho hracieho času sa blíži, v Nite sa však bude určite ešte predlžovať. Bolo tam viacej prerušení v druhom polčase, možno to bude aj väčšia porcia minút.

87
    Žltú kartu dostáva Marek Fábry (FC Nitra).

86
    Znova jeden z domácich futbalistov ostal ležať na trávniku, konkrétne je to Fábry, ktorý musi byť ošetrený za čiarou. Sereď potrebuje, aby hra čo najskôr plynula ďalej.

85
    Hostia za pomoci postupných prihrávok postupujú bližšie k súperovej bráne, ale teraz ťažko hľadajú recept na pokorenie domácej defenzívy.

84
    Sereď už pomaly sústreďuje všetky svoje sily do ofenzívy, čas sa rýchlo kráto a Nitra stále drží svoje tesné víťazstvo 3:2!

83
    Hra sa na malú chvíľu prerušila, na ihrisku ostal ležať domáci Faško. Nitra chystá ešte jedno posledné striedanie.

82
    Pred bránu domácich smeroval zblokovaný center, ako prvý je však pri ňom brankár Šípoš, ktorý využije všetok možný čas, ktorým môže hru rozkúskovať zdržiavaním.

81
    Razom to v Nitre stíchlo, domáci si poriadne skomplikovali cestu za troma bodmi. Domáci o víťazstvo budú musieť ešte tvrdo bojovať.

80
    Desať minút ostáva do konca riadneho hracieho času. Napokon je z toho v Nitre poriadna porcia presných zásahov, kto vie, možno sa ešte ďalšieho aj dočkáme.

Miroslav Revaj

Hľadáme spravodajcu pre tím FC Nitra. Viac informácií tu.

Hľadáme spravodajcu pre tím ŠKF Sereď. Viac informácií tu.

Góly: 30. Chobot (Šefčík), 49. Ristovski (Gatarić), 67. Ristovski (pen.) – 75. Špehar (Iván), 78. Jureškin

Karty:   87. Fábry (NIT), 90+3. Faško (NIT) – 25. Ventúra (SER), 57. Michalík (SER), 66. Ba (SER)   90+2. Ba (SER)

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 1:1. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 17:11.
    FC Nitra: Šípoš – Kuník, Podhorin, Farkaš (C), Magda – Vrábel (59. Dubeň), Faško – Šefčík (89. Fabiš), Gatarić, Chobot – Ristovski (79. Fábry).
    Náhradníci: Kuciak – Fábry, Fabiš, Guláš, Dubeň, Šurnovský, Štefanec.

ŠKF Sereď: Iliev – Sus, Michalík (C) (73. Slaninka), Ba, Hučko – Lukáčik (51. Matheus), Ventúra – Nascimento (62. Jureškin), Pankarićan, Iván – Špehar.
    Náhradníci: Penksa – Jureškin, Morong, Tureček, Adekuoroye, Matheus, Slaninka.

Rozhodca: Dušan Sedlák – Branislav Hancko, Anton Perát – Ivan Kružliak