Rostov – Samara 1:0 (kon.)
FK Rostov
1:0 (1:0)
FC Krídla Sovietov Samara
cz Pondelok 12.08.2019, 19:00 • Stadion Olimp - 2, Rostov • Ruská Premier Liga • 5. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Ruská liga má na programu poslední zápas pátého kola, ve kterém vyzve Rostov celek Samary. Mírným favoritem je domácí mužstvo, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.

FK ROSTOV si zatím nevede vůbec špatně. Domácí celek má po čtyřech kolech na svém kontě 8 bodů a při skóre 9:7 se nachází na slušném pátém místě. Pokud by dnes Rostov vyhrál, tak se posune na třetí místo tabulky a na vedoucí Zenit by ztrácel dva body.

FK KŘÍDLA SOVĚTŮ SAMARA je na tom o něco hůře. Hostující celek zatím vybojoval pouze tři body a méně jich má na svém kontě jen poslední Orenburg a předposlední Soči. Hostům se tedy příliš nedaří a dnes by potřeboval nutně bodovat.

Poslední vzájemné zápasy

Samara – Rostov 1:0
    Rostov – Samara 0:1
    Samara – Rostov 0:0
    Rostov – Samara 2:1
    Samara – Rostov 0:1

FK Rostov: Pesjakov – Kozlov, Čisťakov, R. Sigurdsson, J. Černov – Normann, I. Popov – Ionov, Jeremenko, Bajramjan – Šomurodov.
    Náhradníci: Frolkin, Baburin – Glebov, B. Sigurdarson, Saplinov, Wilusz, Hadžikadunić, Logašov, Zujev, A. Dolgov, Ščadin.

FK Křídla Sovětů Samara: Ryžikov – Aňukov, Karpov, N. Černov, D. Kombarov – Gaţcan, Gînsari – Kabutov, Timofejev, Kanunnikov – Sobolev.
    Náhradníci: Ovsjannikov, Konjuchov – Smirnov, Zinkovskij, Mijailović, Anton, Golenkov, Polujachtov, Radonjić, Čičerin, A. Těrechov.

Rozhodčí: Kazartsev – Bolotenkov, Murashov.

Hráči obou celků jsou na trávníku, takže duel začne za malý okamžik.

Vše je připraveno, jdeme na to.

1

1
    Úvodní výkop obstarali hráči domácího celku, který je dnes velkým favoritem.

1
    Šest hráčů Rostova okamžitě sprintovalo do vápna soupeře, ale z dlouhého nákopu nic nebylo, hostující zadáci to zvládli.

2
    Domácí se hned usadili na polovině soupeře a snaží se něco vymyslet.

3
    Ani další centr nic nepřinesl. Rostov začal velkým náporem a Samara se v úvodu duelu pouze brání.

5
    Úvodnímu náporu zřejmě Samara s vypětím všech sil odolala. Hosté nyní drží míč na své polovině a nikam se netlačí.

7
    Domácí na polovině hřiště vybojovali míč, ale podle rozhodčího to bylo s faulem, takže u kulatého nesmyslu i nadále zůstávají hráči Samary.

8
    Po zajímavém centru se dralo do zakončení několik hostujících hráčů, ale ani jeden se k míči nedostal.

10
    Na druhé straně měl práci Sergej Ryžikov, ale s centrovaným míčem si poradil na jedničku.

12
    Ve vápně se dostal k míči domácí Alexej Ionov, který zakončil, ale s jeho pokusem si skvěle poradil Sergej Ryžikov!
    12. Ionov brankáře nepřekonal

13
    Z následného rohu nic nebylo, takže pokračujeme stále za stavu 0:0.

15
    Domácí se znovu hnali dopředu, ale tentokrát Roman Jeremenko nezvládl zpracování míče a celou akci tedy zastavil.

17
    I nadále je aktivnějším týmem ten domácí, který se tlačí dopředu, ale do zakončení se dostává pouze sporadicky.

18
    Po slabé hlavičce míč sebral Sergej Ryžikov, který zatím příliš práce neměl.

21
    Po dlouhé době se dopředu vydali i hosté, ale jejich akce trvala jen několik málo vteřin. Na tahu je znovu Rostov.

22
    A z dálky to tentokrát vyzkoušel Ivelin Popov, ale jeho skákavé střele chyběla přesnost.

24
    Obraz hry je stále stejný. Domácí se tlačí dopředu, ale v zakončení se jim příliš nedaří a stále tedy čekáme na první branku.

25
    Po dlouhé době se dopředu vydali i hosté, ale jejich snažení zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.

27
    Rohový kop pro domácí celek.

28
    Po rohu ale míč znovu sebral dnes zatím velice dobře chytající Sergej Ryžikov.

30
    Nyní poslal do vápna hostů další zajímavý míč Ragnar Sigurdsson, ale ani tentokrát z toho zakončení nebylo.

32
    Nyní to vzal na sebe aktivní Eldor Šomurodov, ale ani on nedokázal trefit hostující branku. Rozehrávat tak bude Sergej Ryžikov.

34
    Rostov právě vstřelil branku!
    Nyní se už ale domácí dočkali a jdou zcela zaslouženě do vedení 1:0! Po krásné kombinaci přišla přihrávka do vápna, kde byl dobře postavený ELDOR ŠOMURODOV a ten poslal míč do poloprázdné branky. Velice povedená akce domácích.
    34. Eldor ŠOMURODOV - 1:0

36
    A domácí jsou samozřejmě při chuti a znovu se tlačí dopředu. Nyní už to bude mít Samara velice složité.

38
    Ale po zisku míče zahrávali hosté rohový kop. Po něm se do vápna dostal Dmitrij Kabutov, terý z dobré pozice poslal míč vysoko nad branku.

40
    Za povedenou přihrávkou se hnal aktivní Eldor Šomurodov, ale vše skvěle přečetl Sergej Ryžikov, který vyběhl a míč sebral!

42
    Jeden z hostující hráčů zblokoval střelu, domácí reklamovali ruku a chtěli penaltu, ale rozhodčí byl blízko a pokutový kop neodpískal.

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

45+1

První poločas je za námi. Domácí Rostov byl jasně lepší, vytvořil si několik slibných šancí, ale prosadit se dokázal pouze jednou. Po krásné akci se trefil Eldor Šomurodov a Rostov tedy vede nad Samarou jen 1:0. Druhý poločas bude ještě zajímavý.

Druhý poločas začne přibližně v 20:03 hodin.

46

47
    Ani jeden celek v poločase nestřídal, takže pokračujeme ve stejném složení, jako na začátku tohoto duelu.

49
    Hosté nyní dobré dvě minutky kombinovali na polovině soupeře, ale do zakončení se žádný z hráčů nedostal.

50
    Rohový kop pro Samaru.

51
    Ale ani z rohového kopu nic nebylo a Rostov tedy stále vede o jednu branku.

53
    Hosté vstoupili do druhého poločasu velice aktivně a svého soupeře ještě nepustili ze své poloviny.

55
    Nyní jeden z hostující hráčů upadl ve vápně Rostova, ale rozhodčí byl blízko a pokutový kop neodpískal.

56
    Střídání v týmu FK Rostov: ze hřiště odchází Choren Bajramjan, přichází Alexandr Zujev.

57
    Domácí se ve druhém poločase vůbec nemohou dostat do utkání a domácí trenér je u postranní lajny hodně nervózní.

59
    Znovu dobrá pasáž hráčů Samary, kteří zamkli svého soupeře, ale nakonec z toho byl jen další nepřesný centr.

60
    Hosté zahrávali rohový kop, ale hlavičkový souboj vyhrál Ragnar Sigurdsson, který poslal míč ze svého vápna.

62
    Je před námi posledních zhruba třicet minutek a vzhledem k tomu, že je to stále 1:0, tak je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.

64
    Po náporu hostujícího celku se hra vyrovnala a nyní se hraje hlavně uprostřed hrací plochy. Bez šancí.

65
    Žlutou kartu dostává Dmitrij Čisťakov (FK Rostov).

67
    Žlutou kartu dostává Alexej Kozlov (FK Rostov).

69
    Domácí hráč se hnal dopředu, nakonec po souboji upadl, ale rozhodčí faul neodpískal.

71
    Dvacet minutek mají hosté na to, aby něco udělali s nepříznivým výsledkem.

72
    Střídání v týmu FK Rostov: ze hřiště odchází Alexej Ionov, přichází Danil Glebov.

73
    Ale v posledních minutách je k vidění pouze dost nepřesností a na další šanci stále čekáme. Ke třem bodům mají tedy mnohem blíže domácí, kteří stále vedou 1:0.

75
    Střídání v týmu FK Křídla Sovětů Samara: ze hřiště odchází Alexandr Aňukov, přichází Anton Zinkovskij.

76
    Střídání v týmu FK Křídla Sovětů Samara: ze hřiště odchází Radu Gînsari, přichází Dejan Radonjić.

78
    Na sebe to nyní vzal domácí Eldor Šomurodov, ale rána mu vůbec nesedla a branku o několik metrů minul.

80
    Rohový kop pro domácí.

81
    Ale ani z tohoto rohu nic nebylo. Hosté se ubránili, jsou u míče a tlačí se dopředu, tak uvidíme, co vymyslí.

83
    Hosté nakonec zahrávali zajímavou standardní situaci, ale ani z té nedokázali ohrozit branku, kterou střeží Sergej Pesjakov.

85
    Hostům se ale v závěru utkání příliš nedaří, hlavně tedy směrem dopředu a na bodový zisk to dnes tedy nevypadá.

87
    Nyní je tu ale hodně zajímavá standardní situace pro hosty, z rohu velkého vápna.

88
    Jeden z hráčů se dostal k hlavičce, ale míč skončil vysoko nad brankou.

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

90
    Střídání v týmu FK Rostov: ze hřiště odchází Jevgenij Černov, přichází Arsenij Logašov.

90+1
    Žlutou kartu dostává Sergej Pesjakov (FK Rostov).

90+2
    Málem bylo vyrovnáno! Hostující hráč poslal míč přesně pod břevno, ale Sergej Pesjakov ho fantastickým zákrokem vyrazil na roh!
    90+2. Pesjakov předvedl výborný zákrok

90+3

Je dobojováno. Duel, ve kterém byl o něco lepší domácí celek, rozhodla nakonec jedna jediná trefa. V prvním poločase se prosadil Eldor Šomurodov a Rostov tedy porazil Samaru těsně 1:0. Hosté ve druhém poločase přidali, ale branku nedali a odjíždí tedy bez bodu.

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 8:5. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 15:9.

To je z mé strany vše, hezký večer. (20:54:31)