Helsinki – Riga FC 2:2 (kon.) | Dinamo Tbilisi – Feyenoord 1:1 (kon.) | S. Moskva – Thun 2:1 (kon.)
Štokholm – Tiraspol 1:1 (kon.) | Borisov – FK Sarajevo 0:0 (kon.) | FK Sūduva – Tel Aviv 2:1 (kon.)
Bnei Yehuda – Neftçi Baku 2:1 (kon.) | Zorja Luhansk – CSKA Sofia 1:0 (kon.) | Yeni Malatyaspor – Partizan 1:0 (kon.)
Mladá Boleslav – FCSB 0:1 (kon.) | Limassol – Austria 3:1 (kon.) | Salihorsk – Turín 1:1 (kon.)
Zrinjski Mostar – Malmö 1:0 (kon.) | New Saints – Razgrad 0:4 (kon.) | Trabzonspor – Sparta Praha 2:1 (kon.)
Be'er Sheva – Norrköping 3:1 (kon.) | Valletta – Astana 0:4 (kon.) | AEK Atény – Universitatea Craiova 1:1 (kon.)
Plzeň – Antverpy 2:1 (po pr.) | Frankfurt – Vaduz 1:0 (kon.) | Eindhoven – Haugesund 0:0 (kon.)
Gent – Larnaca 3:0 (kon.) | Alkmaar – Mariupol 4:0 (kon.) | Štrasburg – Lokomotiv Plovdiv 1:0 (kon.)
Aris Soluň – Molde 3:1 (po pr.) | Aberdeen – Rijeka 0:2 (kon.) | Rangers – Midtjylland 3:1 (kon.)
Wolverhampton – Pjunik 4:0 (kon.) | Braga – Brøndby 3:1 (kon.) | Espanyol – Luzern 3:0 (kon.)
AIK Štokholm
1:1 (0:0)
Sheriff Tiraspol
cz Štvrtok 15.08.2019, 19:00 • Solna Arena, Solna • Európska liga (predkolá) • 3. predkolo

Šeriff Tiraspol vybojoval ve Švédsku remízu, jenže gól naděje, který vstřelil čtyři minuty před koncem zápasu Gabrijel Boban, přišel příliš pozdě. AIK Stockholm už závěrečnému tlaku hostů odolal a po agregátu 3-2 slaví postup. Konec. AIK Stockholm 1 FC Šeriff Tiraspol 1. (20:52:01)

90+4

90+2
    Tiraspol rozehrál rohový kop a dokázal míč procedit do sítě, jenže gólu předcházel faul na brankáře. Drama!
    Závěr zápasu přinesl velké drama, Stockholm ale může slavit

90+1
    Gabrijel Boban se mohl postarat o úžasný comeback, když se na levé straně šestnáctky krásně otočil s míčem a poté vypálil těsně nad!

90+1
    Nad rámec dnešního zápasu byly nastaveny 4 minuty.

90
    Střídání v týmu AIK Stockholm: ze hřiště odchází Tarik Elyounoussi, přichází Panajotis Dimitriadis.

90
    Střídání v týmu FC Šeriff Tiraspol: ze hřiště odchází Mateo Mužek, přichází Jarosław Jach.

88
    Fotbalisté Šeriffu vycítili šanci a mohli se ujmout vedení, které by znamenalo prodloužení, jenže Oscar Linnér vytáhl skvělý zákrok a přízemní střelu mířící k pravé tyči vyrazil! Moc nechybělo.
    86. Gabrijel BOBAN - 1:1

86
    Šeriff Tiraspol právě vstřelil branku!
    GABRIJEL BOBAN využil nechtěného přiťuknutí protihráče a po dlouhém kolmém pasu napřáhl na levé straně šestnáctky k přízemní střele, která mezi nohama domácího brankáře zamířila ke vzdálenější pravé tyči! Přece jen gól hostí – 1:1.

85
    Tiraspol mohl alespoň vyrovnat, jenže hosté po kolmé přihrávce za obranu napálili pouze brankáře, a i kdyby skórovali, vyrovnávací branka by neplatila kvůli ofsajdu.

84
    Po přestávce už není zápas tolik pohledný, jako byl během prvního poločasu, jenže karty jsou rozdány.

82
    Domácí AIK podniklo rychlý protiútok a na levé straně šestnáctky už se schylovalo k nebezpečné přihrávce před bránu, hostující fotbalisté ji ale dobře vystihli.

81
    Jurij Kendyš se jako správný kapitán snaží, jeho rána zpoza šestnáctky ale zamířila vysoko nad domácí bránu.

79
    Střídání v týmu FC Šeriff Tiraspol: ze hřiště odchází Robert Tambe, přichází Benjamin Balima.

79
    AIK vybojovalo na pravé straně hřiště rohový kop a poté přišla rozehrávka nakrátko. Po zpětné přihrávce přišla rána zpoza šestnáctky, byla ovšem zablokována.

77
    Hosté by museli vstřelit tři góly a žádný už neinkasovat, aby mohli pomýšlet na postup. AIK ovšem vede 1:0.

76
    Šeriff Tiraspol už zřejmě rezignoval, v současné chvíli už jsou totiž jeho šance na postup prakticky beznadějné.

74
    Jeden z hostujících hráčů zůstal ležet na hrací ploše a oba týmy využily prodlevu ve hře k občerstvení hráčů.

73
    Dnešní utkání sleduje 13122 diváků.

72
    Vzápětí z podobného místa zakončoval Jurij Kendyš, jeho přízemní střela ale skončila pouze na boční síti.

71
    Robert Tambe si naběhl na diagonální pas a na pravé straně šestnáctky se dostal k přízemní střele, jenže se musel vracet za míč a jeho pokus minul vzdálenější tyč.

70
    V pokutovém území hostů vznikla nepřehledná situace, AIK se ale v blízkosti levé tyče ke střele nedostalo.

69
    Fotbalisté AIK Stockholmu operovali s míčem na pravé straně šestnáctky, a přestože se ke střele na bránu nedostali, vybojovali pro svůj tým alespoň rohový kop.

66
    Střídání v týmu FC Šeriff Tiraspol: ze hřiště odchází Matej Palčič, přichází Artem Hordijenko.

65
    Na lavičce hostujícího Tiraspolu jsme mohli sledovat pohyb jednoho z hráčů. Chystá se další střídání.

64
    Fotbalisté Šeriffu Tiraspol centr po rohovém kopu snadno odvrátili a definitivně se dokázali ubránit.

63
    Další příležitost měl Tarik Elyounoussi, když se u levé tyče opřel do vysokého míče a přízemní střelou rozvlnil boční síť. Míč byl tečován. Následuje tedy rohový kop.
    61. Nabil BAHOUI - 1:0

61
    AIK Stockholm právě vstřelil branku!
    Střídající NABIL BAHOUI si nádherně narazil míč s jedním ze svých spoluhráčů a v blízkosti pravé tyče ho poté nekompromisní ranou napálil do bližšího horního rohu brány! AIK tedy vede 1:0.

59
    Střídání v týmu AIK Stockholm: ze hřiště odchází Anton Salétros, přichází Nabil Bahoui.

59
    Fotbalisté AIK se dostali na hranici šestnáctky k prudké střele, která byla zablokována, a ruka se nekonala.

56
    Vypadalo to, že se bude střídat. Pozornost všech hráčů mířila k lavičkám, nakonec se tak ale nestalo.

55
    Šeriff Tiraspol na pravé straně hřiště rozehrál za pískotu domácích fanoušků rohový kop a následný centr byl na přední tyči odvrácen. Žádná šance.

53
    S úvodem druhého poločasu zápasu ještě dodáváme informaci, že ani jeden z týmů zatím nesáhl ke střídání.

52
    Jurij Kendyš v prvním poločase orazítkoval hlavičkou o zem břevno a nyní se pokusil vypálit zpoza šestnáctky, střela mu ale vůbec nesedla a zamířila hodně mimo.

50
    Oscar Linnér nedokázal udržet míč po přízemní střele zpoza šestnáctky a Robert Tambe ho poté dorazil do sítě, gól ovšem nebyl uznán! Ofsajd.

49
    Tarik Elyounoussi zatáhl v blízkosti středového kruhu za záchranou brzdu a za taktický faul viděl žlutou kartu.

48
    Na opačné straně hřiště poté pálil zpoza šestnáctky Sebastian Larsson a jeho pokus zamířil nad bránu.

47
    Andrej Lukić vypálil zpoza šestnáctky a jeho střela byla sražena na rohový kop, který už žádnou šanci nenabídl.

46
    Fotbalisté AIK Stockholmu rozehráli druhý poločas, do kterého oba týmy vstupují za bezbrankového skóre.

46

Druhý poločas začne přibližně v 20:00.
    Úvodní poločas zápasu nabídl čtyři velké šance, gól ovšem ne

AIK Stockholm měl tři slibné příležitosti, jenže ani jednu nevyužil a vzápětí za to mohl pykat, když se dostal k hlavičce Jurij Kendyš a orazítkoval břevno. Skóre po prvním poločase. AIK Stockholm 0 FC Šeriff Tiraspol 0.

45

45
    Sebastian Larsson má bohaté zkušenosti z Premier League a vzal to na sebe, jeho přízemní rána ale trefila zeď a rozhodčí hned poté ukončil první poločas zápasu.

44
    Andrej Lukić se postavil do cesty jednomu z protihráčů a za faul v blízkosti šestnáctky nyní viděl žlutou kartu.

43
    Po příležitosti hostujícího celku opět tempo trochu opadlo a hra se odehrává převážně ve středu hřiště.

40
    Liridon Latifi skvěle zasekl míč na levé straně šestnáctky a udělal si prostor pro přízemní střelu, na přední tyči ji ale snadno lapil brankář Oscar Linnér.

39
    AIK Stockholm na pravém křídle vybojoval rohový kop a následný centr Zvonimir Mikulić bez problému stáhl.

38
    Jujir Kendyš fauloval v blízkosti středového kruhu a poté viděl žlutou kartu, což nesl hodně nelibě.

37
    Tempo zápasu trochu opadlo a Tiraspol se začal dostávat častěji k míči. V současné chvíli je hra vyrovnaná. Do konce poločasu už moc času nezbývá.

34
    Nechybělo mnoho a AIK Stockholm mohl před pár okamžiky pykat za své neproměněné příležitosti.
    33. Jurij Kendyš už se radoval, jeho hlava ale skončila na tyči!

33
    Jurij Kendyš mohl z ničeho nic skórovat a poslat Tiraspol do vedení, když si na vzdálenější levé tyči naběhl na krásný centr z pravé strany a parádní hlavičkou o zem orazítkoval břevno!

32
    Robert Tambe vypálil na ose hřiště zpoza šestnáctky a jeho tečovaná střela se snesla na horní síť brány.

31
    Ze zápasu uplynulo úvodních třicet minut a stále marně čekáme na úvodní gól. AIK Stockholm má však vývoj utkání pevně pod kontrolou a je výrazně lepší.

29
    Standardní situace nic kloudného nepřinesla a dopředu se poté vydal Henok Goitom. Vzápětí ovšem fauloval.

27
    Mateo Mužek se vůbec nemůže divit, že viděl žlutou kartu poté, co dal nohu úmyslně za sebe, aby podrazil jednoho z domácích fotbalistů AIK. Zasloužený trest.
    24. Tarik Elyounoussi měl na kopačce úvodní gól střetnutí!

24
    Tarik Elyounoussi si uprostřed šestnáctky naběhl na přízemní centr z rohového kopu a přízemní střelou napálil míč jen doprostřed brány, kde ho Zvonimir Mikulić skvělým zákrokem vyrazil mimo!

23
    Henok Goitom se ocitl uprostřed šestnáctky ve velké šanci a už se chystal míč napálit pod břevno, jenže jeden z hostů mu dokázal míč odkopnout. Stále 0:0.

19
    Enoch Kofi Adu se dostal na ose hřiště ke střele a jeho přízemní pokus zpoza šestnáctky mířil k pravé tyči, Zvonimir Mikulić tam byl ale včas a snadno zasáhl.

18
    Robert Tambe se ocitl na pravé straně šestnáctky ve slibné šanci, jeho přízemní střela ale minula vzdálenější levou tyč domácí brány. Fanoušci AIK si nyní oddechli.

17
    Robert Lundstrom to vzal nyní na sebe a ze střední vzdálenosti napřáhl k ráně, která minula levý horní roh.

16
    Do šestnáctky domácího týmu přilétl ojedinělý, za to však nebezpečný centr, AIK Stockholm si ale poradil.

14
    AIK Stockholm vstřelil v prvním zápase dva brzké góly, když se prosadil ve 12. a 14. minutě, a dnes mohl předvést to samé, hosty ale drží nad vodou brankář.
    12. Fantastický volej v podání domácího Rasmuse Lindkvista!

12
    Bezbrankové skóre nyní mohl změnit Rasmus Lindkvist, který se dostal uprostřed šestnáctky k odraženému míči po centru z pravé strany a krásně ho napálil bez přípravy šajtlí! Míč poté mířil ke vzdálenější pravé tyči, Zvonimir Mikulić šel ale rychle na zem a levou rukou ho vyškrábl!

11
    Ze zápasu uběhlo úvodních deset minut a zatím jsme nebyli svědky žádného gólu. Skóre je bezbrankové.

9
    Fotbalisté AIK se dostali na pravém křídle k ostrému centru, který brankář Zvonimir Mikulić raději vyboxoval.
    7. Anton Salétros nyní pořádně protáhl hostujícího brankáře

7
    Anton Salétros si rychle zpracoval míč na ose hřiště a zpoza šestnáctky napřáhl k nepříjemné táhlé přízemní střele, která mířila k pravé tyči, Zvonimir Mikulić ji ale skvělým zákrokem vyrazil!

6
    Henok Goitom vybojoval na levém křídle standardní situaci a do šestnáctky Tiraspolu přilétly v rychlém sledu dva centry, oba dva ale byly hosty odvráceny.

5
    Fotbalisté AIK měli čas na rozehrávku a dobře otočili hru, na levém křídle se ale poté daleko nedostali.

4
    Andrej Lukić do toho šlápl a snažil se prosadit podél levé postranní čáry, vzápětí ovšem fauloval. Hra stojí.

3
    Tarik Elyounoussi nyní podstoupil ve středu útočné poloviny hlavičkový souboj, během něhož byl faulován.

2
    Henok Goitom se rozeběhl podél pravé postranní čáry, jesle ale Ousmaneovi N'Diayemu bohužel nenasadil.

1
    Hlavní rozhodčí Roi Reinshreiber dal právě pokyn k zahájení zápasu, jehož výkop obstaral Šeriff Tiraspol.

1

AIK Stockholm: Linnér – Granli, Karlsson, Mets – Lundstrom, S. Larsson, Adu, Salétros, Lindkvist – Goitom (C), T. Elyounoussi.
    Náhradníci: Janošević – Dimitriadis, Bahoui, Michel, Hussein, Rashidi, Sigthórsson. Trenér: Rikard Norling.

FC Šeriff Tiraspol: Mikulić – Palčič, N'Diaye, Mužek, Cristiano – Borysiuk, Kendyš (C), Lukić – Latifi, Tambe, Boban.
    Náhradníci: Celeadnic – Jach, Balima, Belousov, Palić, Hordijenko, Cojocaru. Asistent trenéra: Victor Mihajlov.

Rozhodčí: Roi Reinshreiber (ISR). Asistenti: David Elias Biton (ISR), Dvir Shimon (ISR). Čtvrtý rozhodčí: Ziv Adler (ISR).
    Odvetné utkání mezi AIK a Šeriffem by mohlo být vyprodáno

AIK Stockholm čeká ve čtvrtek večer odveta třetího předkola UEFA Europa League a vzhledem k výsledku prvního střetnutí by si měl postup přes Šeriff Tiraspol pohlídat. Švédský klub vyhrál v Moldavsku 2:1 a doma mu stačí uhrát jakýkoliv nerozhodný výsledek. Šeriff si musí dát obrovský pozor na úvod utkání poté, co v prvním zápase inkasoval dva góly během úvodních patnácti minut a navíc v rozmezí pouhých dvou minut.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Tomáš Reiner

Góly: 61. Bahoui – 86. Boban

Karty:   49. Elyounoussi (AIK) – 27. Mužek (TRS), 38. Kendyš (TRS), 44. Lukić (TRS)

Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 6:5. Rohy: 8:5. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 16:17.
    AIK Štokholm: Linnér – Granli, Karlsson, Mets – Lundstrom, S. Larsson, Adu, Salétros (59. Bahoui), Lindkvist – Goitom (C), T. Elyounoussi (90. Dimitriadis).

Sheriff Tiraspol: Mikulić – Palčič (66. Hordijenko), N'Diaye, Mužek (90. Jach), Cristiano – Borysiuk, Kendyš (C), Lukić – Latifi, Tambe (79. Balima), Boban.

Rozhodca: Roi Reinshreiber (ISR). Asistenti: David Elias Biton (ISR), Dvir Shimon (ISR). Čtvrtý rozhodčí: Ziv Adler (ISR)

Diváci: 13122