Kosovo – Česko 2:1 (kon.) | Anglicko – Bulharsko 4:0 (kon.) | Litva – Ukrajina 0:3 (kon.)
Island – Moldavsko 3:0 (kon.) | Srbsko – Portugalsko 2:4 (kon.) | Francúzsko – Albánsko 4:1 (kon.)
Turecko – Andorra 1:0 (kon.)
Turecko
1:0 (0:0)
Andorra
cz Sobota 07.09.2019, 20:45 • Beşiktaş Park, Istanbul • Kvalifikácia ME • Skupina H

Je za námi utkání, v němž jsme málem byli svědky obrovské senzace. Andorra totiž na hřišti jasného favorita z Turecka dlouho držela bezbrankovou remízu, gólman Josep Gómes přišel o čistý štít až v 89. minutě. Stalo se tak po centru z rohového kopu, do kterého se hlavičkou opřel střídající Ozan Tufan a trefil se k levé tyči. Turci tedy nakonec neztratili důležité body v souboji o Euro, na kontě jich mají dvanáct, stejně jako Francie a Island. Andorra zůstává na nule.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (22:49:49)

90+7

90+6
    Poslední šanci na vyrovnání měli hosté po standardce, pro balón si ovšem s velkým přehledem vyskočil Mert Günok. Je to jasné, Turecko vyhraje.

90+5
    Stoperská dvojice Merih Demiral – Çağlar Söyüncü pochopitelně nikam nespěchá. Na presink se zmohl pouze Jordi Aláez, jemuž se ale nijak nepodařilo obranu rozhodit.

90+4
    Andořané se snaží s výsledkem ještě něco udělat, avšak když celý zápas bráníte, je těžké najednou přepnout na útočný mód, zvlášť proti tak kvalitnímu soupeři.

90+3
    Ammosféra na stadiónu se z minuty na minutu obrovsky proměnila. Místo posmutnělých výrazů v obličejích fanoušků nyní můžeme vidět obrovskou euforii a povzbuzování v závěrečné fázi zápasu.

90+2
    Domácí fotbalisté zahrozili i po následujícím rohu, zakončení Demirela ale tentokráte dokázal vytěsnit Gómes.

90+1
    Za vzájemnou potyčku obdrželli žlutou kartu Yusuf Yazıcı a Jordi Aláez.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby šest minut.
    89. Ozan TUFAN - 1:0

89
    Turecko právě vstřelilo branku!
    Turci to dokázali, minutu před uplynutím řádně hrací doby s největší pravděpoboností rozhodují o svém vítězství! Na centr Yazıcıho od rohového praporku si naskočil nebráněný OZAN TUFAN, jenž hlavičku umístil nechytatelně k levé tyči.

88
    Emre Kilinc souboji uvnitř pokutového území hodně přidal, což hlavní rozhodčí dobře viděl a pokutový kop správně neodpískal.

87
    Emre Belözoğlu se ze středu pole dostal až do vápna, jenže tam znovu narazil na obrannou hráz andorrských bojovníků.

86
    Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Márcio Vieira, přichází Emili García.

85
    Velmi nepovedený centr Karamana, míč přeletěl ve vápně připraveného Tosuna i Yazıcıho.

84
    Pomalu, ale jistě se blíží konec zápasu a ukazatel skóre i nadále ukazuje dvě velké nuly. Tlak Turků se stupňuje každou vteřinou víc a víc.

83
    Pro vysoký pas z levé strany si vyběhl Mert Günok, který také bez problémů stáhl kulatý nesmysl do své moci.

82
    Ve složité situaci si Marc Vales poradil znamenitě. V nerovném souboji nastřelil do nohy Tufana a vybojoval autové vhazování.

81
    V krátkém časovém sledu musel Gómes předvést druhý zákrok, s hlavičkou Tosuna ale příliš starostí neměl.

Milan Huppert

Góly: 89. Tufan (Yazıcı)

Karty:   71. Belözoğlu (TUR), 78. Söyüncü (TUR), 90+1. Yazıcı (TUR) – 20. Vales (ANR), 47. V. Rodríguez (ANR), 50. San Nicolás (ANR), 90+1. Aláez (ANR)

Držení míče: 74 % : 26 %.
    Střely na branku: 10:0. Střely mimo: 9:2. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 15:19.
    Turecko: Günok – Celik, Demiral, Söyüncü, Meraş (61. Tufan) – Kahveci, Belözoğlu (C) – Yazıcı, Çalhanoğlu (80. Kilinc), Yalcın (46. Karaman) – Tosun.
    Náhradníci: Bolat, Cakır – Tufan, Karaca, Toköz, Ünal, Karaman, Malli, Türüç, Kilinc, K. Ayhan.

Andorra: J. Gómes – San Nicolás, Llovera, Lima (C), Cervós – V. Rodríguez (63. Marc García), Rebés, Vales, Clemente (79. Aláez) – C. Martínez, M. Vieira (86. E. García).
    Náhradníci: E. García, A. Martínez, Aarón Sánchez, Ju. Sánchez, Aláez, Sebastián Gómez, Marc García, Jordi Rubio.

Rozhodca: Robertson – Carr, Potter