Prešov – Poprad 0:2 (kon.) | Šarišské Michaľany – Košice 0:2 (kon.) | Krásno nad Kysucou – Trnava 0:4 (kon.)
Belá – Sereď 0:10 (kon.)
OFK Šarišské Michaľany
0:2 (0:1)
FC Košice
Streda 11.09.2019, 16:00 • Za Torysou • Slovenský pohár - Slovnaft cup • 3. kolo

Košičania postupujú do 4. kola vďaka gólom Leška a Ristovskiho, Šarišské Michaľany nedokázali vyše polčasovú výhodu po vylúčení Radovanovića pretaviť ani do čestného zásahu. (17:54:39)

90
    Plynú posledné sekundy, uvidíme, či sa za takéhoto stavu bude nadstavovať viac, ako jedna minúta.

89
    Striedanie v tíme FC Košice: z ihriska odchádza Kamil Karaš, prichádza Ervín Matta.

88
    Aj toto košická defenzíva zvládla, je prakticky dobojované.

87
    Ešte pozor. Štandardka pre Šarišské Michaľany z ľavej strany.

87
    Dnešné stretnutie sleduje 500 divákov.

86
    Hostia držia loptu na vlastnom území a nikam sa neponáhľajú.

85
    Giertl predviedol päť minút pred koncom dôležitý zákrok. Košice naďalej vedú o dva góly a sú čoraz bližšie k postupu.

85
    Štatistiky na konci 84. minúty:

Strely na bránu – 1:5.
    Fauly – 7:14.

83
    Striedanie v tíme OFK Šarišské Michaľany: z ihriska odchádza Ivan Petruk, prichádza Adam Neščivera.
    Striedanie v tíme OFK Šarišské Michaľany: z ihriska odchádza Tomáš Mikluš, prichádza Marek Boňko.

83
    Šarišania sa držia na polovici súpera, zároveň je to ale ďaleko od jeho pokutového územia.

82
    Ubehla ďalšia minúta a Michaľany bezo streleckého pokusu na bránu Giertla.

80
    Košice blízko k postupu, no stále je pred nami ešte záverečná desaťminútovka. Zdramatizujú ju domáci?

79
    Čo k tomu dodať? Rohový kop sa domácim vôbec nevydaril.

78
    Razom ale šli dopredu Šarišské Michaľany, získali pre seba tretí roh v zápase.

76
    Favorit ale tretí gól nepridal, aspoň ale drží loptu na kopačkách.

76
    Po striedaniach a rozohraní priameho kopu získali Košice dva rohové kopy.

74
    Striedanie v tíme FC Košice: z ihriska odchádza Nikola Ristovski, prichádza Sergej Pilipčuk.

74
    Štandardka pre Košice z kraja šestnástky. Možnosť na skórovanie aj z takejto pozície tu je.

73
    Hosťujúci hráč získal loptu v stredovom kruhu a ihneď zakladá akciu cez os ihriska.

71
    Dvadsať minút do konca, nádej pre OFK tam stále je. Domáci ale musia viac otvoriť hru, čím sa môže zvýšiť šanca na tretí gól súpera.

70
    Štatistiky na konci 70. minúty:

Rohové kopy – 2:3.
    Fauly – 6:14.

69
    Striedanie v tíme FC Košice: z ihriska odchádza Boris Gáll, prichádza Maksym Rizie.

68
    Hostia môžu útočiť, loptu držia na kopačkách na ofenzívnej polovici.

67
    Kostić s tretím zákrokom dňa. Ak by toto skončilo v bráne, bolo by definitívne rozhodnuté.

66
    Zakončenie od domáceho futbalistu smerovalo mimo bránu.

64
    Žltú kartu dostáva Aleksandar Radovanović (OFK Šarišské Michaľany).

64
    Ani táto štandardka sa gólom neskončí. Hostia prečkali tento center do šestnástky.

63
    Zblokovaný center domáceho hráča, uvidíme rohový kop.

62
    S čím prídu Šarišské Michaľany? Polhodina do konca, domáci by mali aspoň sčasti zúžitkovať presilovku o jedného hráča.

59
    Tím FC Košice dal gól!
    Na konci minúty druholigista skóruje, hoci hrá v početnej nevýhode! Končí sa nám úvodná hodina hry a Košice vedú o dva góly vďaka trefe NIKOLU RISTOVSKIHO!

58
    Pri lopte sú hostia, ktorí sa budú snažiť nájsť recept na súperovu defenzívu.

57
    Striedanie v tíme OFK Šarišské Michaľany: z ihriska odchádza Miloš Pulščák, prichádza Michal Krajňak.

56
    Kostić musel po štandardke zasahovať, aj vďaka nemu sú Šarišské Michaľany stále v hre. Pavúk nastrelil brvno, mohlo byť rozhodnuté.

55
    Hostia sa vrhli do útoku po osi hracieho poľa, získavajú roh.

54
    Žltú kartu dostáva Pavol Cicman (OFK Šarišské Michaľany).

53
    Dve nepresné koncovky od hosťujúceho FC, druholigista by si svoj náskok rád poistil.

52
    Ten sa im ale veľmi nevydaril, akcia sa končí ešte ďaleko pred šestnástkou.

51
    Košičania držia loptu na vlastnej polovici a zakladajú postupný atak.

49
    Rovnako sa nepresnosťou končí aj akcia na strane domácich, Giertl môže vykopávať.

48
    Ofenzívny hráč hostí premrhal možnosť na odcentrovanie lopty, tá skončila za bránkovou čiarou a domáci gólman ju pošle do poľa.

Začal sa druhý polčas.

V záverečnej desaťminútovke sa toho stihlo veľa udiať. Gól Leška, o minútu na to videl Radovanović druhú žltú, po ktorej musela logicky prísť karta červená. Košice budú dohrávať v desiatich, čo dáva šancu Šarišským Michaľanom možnosť vrátiť sa do zápasu.

45+1
    Prvý polčas sa skončil.

44
    So záverom polčasu tu máme v poradí štvrtý ofsajd košického FC.

43
    Žltú kartu dostáva Kamil Karaš (FC Košice).

41
    Ale pozor! Predrag Radovanović vidí šesť minút po žltej karte aj druhú kartu rovnakej farby, čo značí jediné! Pavol Greško vyťahuje z kapsy kartu červenej farby a košický útočník predčasne v tomto zápase končí!

40
    Žltú kartu dostáva Aleksandar Kostić (OFK Šarišské Michaľany).

40
    Favorit sa ale stíha ujať vedenia ešte do polčasu. Autorom gólu je DÁVID LEŠKO.

38
    Postavenie mimo hru od košického útočného trojlístka, voľný kop pre Šarišské Michaľany.

36
    Košice sa už-už pripravovali k zakončeniu, v poslednej chvíli ale domáci poslali loptu za postrannú čiaru.

35
    Žltú kartu dostáva Predrag Radovanović (FC Košice).

33
    Kostić musel zasiahnuť pri pokuse košického hráča, OFK prečkalo aj túto situáciu.

32
    Pokus hostí o založenie akcie stredom ihriska, to im ale nevyšlo podľa predstáv a o loptu prichádzajú.

30
    Žltú kartu dostáva Dávid Leško (FC Košice).

30
    Dlho čakáme na nový strelecký pokus. Po polhodine stretnutia Šarišské Michaľany remizujú s Košicami bez gólov.

28
    Ďalší ofsajd Košíc, bezgólový stav naďalej pretrváva.

27
    Centrovaný pokus po rohovom kope síce prepadol v šestnástke súpera, ale ako prvý bol pri lopte brániaci hráč, ktorý tak zažehnal možnú hrozbu.

26
    Aktivita hostí vyústila do tlaku, ktorý sa skončil ziskom rohového kopu.

24
    Výlet domáceho borca nedopadol najlepšie z jeho pohľadu. Vhadzovanie pre hostí.

22
    Celok z metropoly východu znovu fauluje, tentoraz na útočnej polovici.

21
    Hostia stratili loptu na pravom krídle, musia sa rýchlo vrátiť späť.

20
    Bola tu ďalšia štandardka domácich, no väčšie nebezpečenstvo nepriniesla.

19
    Košice ale čoraz viac a viac faulujú, čo je voda na michaľanský mlyn.

17
    Košice prečkali aj tento okamih. Posledných päť minút bolo aj pre hostí náročných. Je vidieť, že Šarišské Michaľany sa neprišli len brániť.

16
    Uvidíme štandardnú situáciu z nepríjemnej vzdialenosti pre hosťujúceho brankára.

15
    Ofenzívne snaženie hostí slávi neúspech. Akcia z pravej strany nebola úspešná.

13
    Giertl po ňom poľahky chytá strelu domáceho borca.

12
    Šarišské Michaľany taktiež získavajú roh.

11
    Domáci získali loptu a postupne sa presúvajú k bráne svojho protivníka.

10
    Hostia čoraz častejšie pália, no ich presnosť je priam tragická. Lopta končí väčšinou vedľa tyčí alebo nad brvnom.

8
    Ofsajd košického celku, je po šanci.

7
    Na konci snahy je druhá strela mimo svätyne Kostića. OŠFK okamžite pod veľkým tlakom.

6
    Favorit získava na konci šiestej minúty rohový kop.

5
    Hosťujúce FC s prvým streleckým pokusom, lopta letela mimo bránu.

4
    Treťoligista pri svojej prvej snahe nedokázal poradiť, prichádza loptu ešte pred pokutovým územím.

3
    Domáci si na loptu siahajú prakticky až po ukončení košickej akcie. Kostić bude v tejto chvíli odkopávať loptu od svojej brány.

2
    Košice od úvodu aktívnejšie a nepúšťajú súpera k lopte.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

OFK Šarišské Michaľany: Kostić – Luterančík, Kohút, Polák, Pulščák, Mikluš, Džurban, Pončák (C), A. Radovanović, Cicman, Petruk
    Náhradníci: Kolbas – Boňko, Krajňak, Jopek, Tomáš, Neščivera, Jeřábek

FC Košice: Giertl – Kis, Kavka, Tumma, Pavúk – Ristovski, Vancák (C), Karaš – Gáll, P. Radovanović, Leško
    Náhradníci: Fabini – Katunský, Matta, Albisu, Kuc, Pilipčuk, Rizie

Rozhodca: Pavol Greško – Radoslav Bobko, Dávid Béreš.

OŠFK Šarišské Michaľany

Treťoligista dvakrát vyhral na pôde súpera. Prv tomu tak bolo v Širokom po výsledku 5:2, následne v Demjate už tesnejšie – 2:1. Dnes to bude pre Šarišské Michaľany domáca premiéra v Slovnaft Cupe, no OŠFK to ľahké mať veru nebude.

FC Košice

Košičania v 2 kole Slovnaft Cupu bez problémov porazili Bardejovskú Novú Ves hladko 9:0. Dnes narazia na ďalšieho súpera, ktorého poznajú z minulej sezóny. Zrodí sa podobný suverénny výsledok?

Vážení diváci, vitajte pri sledovaní priameho textového prenosu zo zápasu 3. kola Slovnaft Cupu. V nami sledovanom dueli si zmerajú sily OŠFK Šarišské Michaľany a FC Košice.

Stretnutie sa začne o 16:00.