Kolín nad Rýnom – Mönchengladbach 0:1 (kon.) | Augsburg – Frankfurt 2:1 (kon.) | Dortmund – Leverkusen 4:0 (kon.)
Mainz – Hertha 2:1 (kon.) | Union Berlín – Brémy 1:2 (kon.) | Lipsko – Bayern 1:1 (kon.)
Borussia Dortmund
4:0 (1:0)
Bayer Leverkusen
cz Sobota 14.09.2019, 15:30 • Signal Iduna Park, Dortmund • Nemecká Bundesliga • 4. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Bundesliga má na programu 4. kolo a my budeme sledovat duel mezi Dortmundem a Leverkusenem. Mírným favoritem je domácí celek, ale uvidíme, jak tento šlágr nakonec dopadne.

Borussia Dortmund vstoupila do sezony skvěle, ale v posledním kole na dobré výkony nenavázala. V prvním kole hrál Dortmund doma s Augsburgem a vyhrál vysoko 5:1. Ve druhém kole zajížděl do Kolína nad Rýnem a znovu vyhrál, tentokrát 3:1. V zatím posledním kole hrál na hřišti nováčka z Berlína, kde prohrál překvapivě s Unionem 1:3.

Bayer Leverkusen je na tom o trochu lépe, jelikož hosté mají o bod více, jak Dortmund, na svém kontě jich mají po třech kolech sedm. V prvním kole porazil Leverkusen 3:2 Padeborn, ve druhém vyhrál 3:1 na hřišti Dusseldorfu a v posledním kole remizoval doma 0:0 s Hoffenheimem.

Poslední vzájemné zápasy

Dortmund – Leverkusen 3:2
    Leverkusen – Dortmund 2:4
    Dortmund – Leverkusen 4:0
    Leverkusen – Dortmund 1:1
    Dortmund – Leverkusen 6:2

Borussia Dortmund: Bürki – Hakimí, Akanji, Hummels, Guerreiro – Delaney, Witsel – Sancho, Reus (C), Brandt – Alcácer.
    Náhradníci: Hitz – Schmelzer, Weigl, Bruun Larsen, Zagadou, M. Götze, Dahoud, T. Hazard.

Bayer Leverkusen: Hrádecký – L. Bender, Tah, S. Bender, Wendell – Aránguiz – Bellarabi, Havertz, Baumgartlinger, Amiri – Volland.
    Náhradníci: R. Özcan – P. Retsos, Diaby, Bailey, Paulinho, Dragović, Sinkgraven, Alario, Weiser.

Rozhodčí: Siebert – Koslowski, Seidel.

1

1
    Úvodní výkop obstarali domácí fotbalisté.

2
    Zatím sledujeme klasické úvodní oťukávání, žádná divočina to pochopitelně není.

3
    Hosté to zkusili po levé straně, ale Karim Bellarabi byl zdvojen a o míč okamžitě obrán, dobrá práce domácích.

5
    Oba celky zatím hrají hlavně na své polovině, směrem dopředu jsme ještě nic neviděli.

7
    Dortmund dobře držel míč na polovině Leverkusenu, ale Thomas Delaney nakonec pokazil přihrávku.

8
    Karim Bellarabi dostal dobrou přihrávku do vápna, poslal míč před branku, ale vše bylo zbytečné, hostující záložník byl v ofsajdu.

10
    Hráči Leverkusenu drží míč na své polovině a nikam nepospíchají. Domácí jejich rozehrávku ani příliš nenapadají.

11
    Nakonec z toho byla dlouhá přihrávka na Bellarabiho, ale ten tentokrát míč na hrací ploše nezachytil.

12
    Nyní jsme viděli několik faulů a u míče jsou hráči ve žlutých dresech, tedy Dortmund.

14
    Raphaël Guerreiro se pustil mezi trojici protihráčů, nakonec se míč odrazil do zámezí, ale podle rozhodčího od domácího borce, takže hrát bude Bayer.

15
    Kombinační akci hostů zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd, ve kterém byl zatím dobře hlídaný Kevin Volland.

16
    Po dobrém centru se do zakončení tlačil Axel Witsel, ale skvěle před ním zakročil pozorný Lukáš Hrádecký.

17
    Reus poslal do vápna skvělý míč, který nakonec doputoval až do branky, ale Hradecký si poradil. Hostující brankář měl obrovské štěstí, že nikdo z hráčů míč netečoval, protože chybělo opravdu jen pár centimetrů.

19
    Leverkusen nyní docela dlouho kombinoval na své polovině a domácí fanoušci na to reagují hlasitým pískotem.

20
    Nakonec se hosté dopředu vydali, ale byla z toho pouze další nepřesná přihrávka a míč skončil v zámezí. Od své branky bude rozehrávat Roman Bürki.

21
    Úvodní dvacet minutek branku nepřineslo. Zatím je to velká taktická chyba a ani jeden celek nechce udělat zbytečnou chybu, což je pochopitelné.
    Momentka z utkání, ve kterém je zatím domácí kapitán Marco Reus hodně aktivní.

23
    Dortmund je směrem dopředu mnohem přímočařejší než Leverkusen, ale zatím to k ničemu nevedlo. Hosté skvěle brání.

24
    Na druhé straně to vzal na sebe Karim Bellarabi, který napřáhl z dálky, ale jeho přízemní střela nebyla příliš přesná.

26
    Velký pozor si zatím domácí dávají na Kaie Havertze, který je hodně těsně bráněn a nemá vůbec prostor něco kloudného vymyslet.

27
    První velká šance tohoto utkání! Reus se dostal ve vápně k míči, ale skvěle ho vychytal Lukáš Hrádecký, který si následně poradil i s dorážkou, když se velmi rychle přemístil a rukou míč vyrazil!

28
    Na druhé straně z toho byla zblokována střela a následuje roh pro Leverkusen.

28
    Z rohu ale nic nebylo. U míče jsou domácí, kteří pospíchají dopředu.

28
    Dortmund právě vstřelil branku!
    A domácí jdou po další akci do vedení 1:0! Hakimi poslal do vápna skvělý míč, PACO ALCÁCER se odpoutal od obránce a pohotové ho z jedničky uklidil za bezmocného brankáře!

30
    Hosté se pochopitelně hned vydali dopředu, snažili se odpovědět, ale byla z toho jen další nepřesná přihrávka.

32
    A málem to bylo 2:0! Nejdříve velkou šanci zlikvidoval Hradecký, poté nejspíše Achraf Hakimí poslal míč z hranice malého vápna do břevna!

34
    Dortmund je nyní jasně lepším týmem, stále se tlačí dopředu a hráči Leverkusenu vůbec neví, co mají hrát.

36
    Žlutou kartu dostává Nadiem Amiri (Bayer Leverkusen).

37
    Aktivní Reus poslal do vápna další zajímavý míč, ale žádný z jeho spoluhráčů se tentokrát do zakončení nedostal.

39
    Hosté se v posledních minutách k ničemu nedostali a mohou být rádi, že prohrávají pouze o jednu branku.

41
    Do konce prvního poločasu zbývá zhruba pět minutek, tak uvidíme, zda se ještě něčeho zajímavého dočkáme.

43
    Nyní jsme viděli zakončení na každé straně, ale ani jedno nemělo gólové parametry a stav utkání se nemění.

44
    Rohový kop pro Dortmund.

45
    Ale ani z tohoto rohu nic nebylo a vypadá to, že v prvním poločase se už nic nestane.

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

45+1

První poločas je za námi. Začátek duelu byl opatrný a vyrovnaný, ale postupem času začali domácí mít více ze hry a nakonec se i dostali do vedení, když se trefil Alcácer, takže Dortmund vede v poločase nad Leverkusenem 1:0. Druhý poločas ale slibuje hodně zajímavou bitvu a máme se na co těšit.

Druhý poločas začne přibližně v 16:31 hodin.

Hráči se vrací zpět na trávník, takže druhý poločas začne za malý okamžik.

46

46
    Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Nadiem Amiri, přichází Leon Bailey.

47
    Druhý poločas začal velmi zostra, oba celky se hned tlačí dopředu.

48
    Skvělým obranným a hlavně obětavým zákrokem se prezentoval Achraf Hakimí, který zastavil hodně zajímavý projektil.

49
    Po další akci zakončoval Karim Bellarabi, ale jeho slibná rána byla zblokována, rohový kop pro Leverkusen.

50
    Z prvního rohu ve druhém poločase noc nebylo a u míče jsou nyní domácí fotbalisté.

50
    A domácí si počínali mnohem lépe, protože po krásné kombinaci zvyšuje domácí MARCO REUS na 2:0! Jadon Sancho poslal míč do vápna, Paco Alcácer ho skvěle pustil a domácí kapitán ho následně uklidil do branky, nádherná kombinace!

52
    Žlutou kartu dostává Wendell (Bayer Leverkusen).

54
    Domácí kontrolují své vedení a vypadá to, že míří ze třemi body, protože zápas mají rozehraný opravdu skvěle.

56
    Aktivní Paco Alcácer se hnal za míčem za obranu, ale skvěle zareagoval Hradecký, který vyběhl ze své branky a míč odkopl do bezpečí.

58
    Hosté se snaží něco vymyslet, tlačí se dopředu, ale zatím se jim nedaří dostat se do nějaké dobré střelecké příležitosti.

60
    Je před námi posledních třicet minutek a vzhledem k tomu, že Leverkusen už musí hlavně útočit, tak to bude ještě hodně zajímavé.

62
    Leverkusenu nelze upřít snahu směrem dopředu, ale Dortmund dnes opravdu skvěle brání a soupeři toho příliš nedovoluje.

63
    Tak jako nyní, kdy to zkoušel Karim Bellarabi, ale byl skvěle zastaven a od své branky bude rozehrávat Roman Bürki.

64
    Do vápna se dostal talentovaný mladíček Kai Havertz, ale s jeho přízemním pokusem si pozorný Roman Bürki poradil a míč vykopl!

65
    Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Julian Brandt, přichází Thorgan Hazard.

66
    Reus si to namířil do vápna, ale v rozhodující moment si míč ukopl a ten skončil v zámezí.

68
    Po zajímavém centru se do zakončení dralo několik hráčů Leverkusenu, ale nakonec ve vápně dominoval Achraf Hakimí.

70
    Hostům se velice rychle krátí čas, je před námi posledních zhruba dvacet minutek.

71
    Po centru se k hlavičce dostal Leon Bailey, ale měl to hodně složité a v záklonu branku trefit nedokázal.

73
    Rychlou akci Leverkusenu tentokrát zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.

75
    Domácí už samozřejmě nikam nepospíchají, což je za současného stavu zcela pochopitelné.

77
    Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Karim Bellarabi, přichází Moussa Diaby.

79
    Wendell znvou dokázal odcentrovat z levé strany, ale ve vápně Dortmundu i tentokrát dominoval dnes skvěle hrající Achraf Hakimí.

79
    Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Paco Alcácer, přichází Jacob Bruun Larsen.
    Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Axel Witsel, přichází Julian Weigl.

80
    Na druhé straně se dopředu dral Paco Alcácer, ale zastavil ho pomezní rozhodčí, ofsajd.

82
    Nějakých deset minutek mají hosté na to, aby něco udělali s nepříznivým výsledkem, ale na otočku to rozhodně nevypadá.

83
    Ale hosté se nemohou dostat do zakončení. Domácí dnes skvěle brání.

83
    Je definitivně rozhodnuto, protože Dortmund jde sedm minut před koncem utkání do vedení 3:0! Po zisku míče šli domácí dopředu, na dlouho přihrávku si naběhl Sancho, který míč tlačil před branku, ale Hradecký ho dobře vyrazil, jenže se k němu dostal RAPHAËL GUERREIRO a ten ho uklidil do poloprázdné branky.

85
    Žlutou kartu dostává Kai Havertz (Bayer Leverkusen).

87
    Domácí kontrolují konec utkání a o jejich dnešním vítězství není pochyb.

89
    Nyní to domácí zkusili do otevřené obrany dlouhým nákopem, ale tento nápad se neujal.

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

90
    Další parádní branka Dortmundu, který zvyšuje už na 4:0! Opět rychlá akce, přihrávka do pravé strany, následovala okamžitě přihrávka do vápna a MARCO REUS uklízel míč do prázdné branky, nádhera.

90+1

Je dobojováno. Dortmund zvládl těžký duel a Leverkusen nakonec s přehledem porazil 4:0. Nutno dodat, že domácí celek byl lepší a vyhrál zcela zaslouženě. Dortmund dnes skvěle bránil a hosty k ničemu příliš nepustil. Navíc domácí podnikali své rychlé brejky a to rozhodlo.

Držení míče: 33 % : 67 %.
    Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 1:6. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 3:5. Fauly: 9:11.

To je z mé strany vše, hezký zbytek soboty. (17:20:57)

Jakub Kopřiva

Góly: 28. Alcácer (Hakimí), 50. Reus (Sancho), 83. Guerreiro, 90. Reus (Bruun Larsen)

Karty:   36. Amiri (LEV), 52. Wendell (LEV), 85. Havertz (LEV)

Borussia Dortmund: Bürki – Hakimí, Akanji, Hummels, Guerreiro – Delaney, Witsel (79. Weigl) – Sancho, Reus (C), Brandt (65. T. Hazard) – Alcácer (79. Bruun Larsen).

Bayer Leverkusen: Hrádecký – L. Bender, Tah, S. Bender, Wendell – Aránguiz – Bellarabi (77. Diaby), Havertz, Baumgartlinger, Amiri (46. Bailey) – Volland.

Rozhodca: Siebert – Koslowski, Seidel