Başakşehir – Sivasspor 1:1 (kon.) | Antalyaspor – Kayserispor 2:2 (kon.) | Gaziantep – Besiktas 3:2 (kon.)
Antalyaspor
2:2 (1:1)
Kayserispor
cz Sobota 14.09.2019, 19:00 • Antalya Arena • Turecká Superliga • 4. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Poslední vzájemná utkání
    Antalyaspor 0-0 Kayserispor
    Kayserispor 2:0 Antalyaspor
    Antalyaspor 2-1 Kayserispor
    Antalyaspor 0-2 Kayserispor
    Kayserispor 3-1 Antalyaspor

Ve 4. kole turecké Superligy se utkají týmy Antalyaspor a Kayserispor. Oba celky vkročily do nové sezóny poněkud vlažně a určitě by chtěly své prozatimní trápení ukončit co nejdříve. V dnešním utkání domácí Antalyaspor se po třech kolech nachází na 10. pozici se ziskem čtyř bodů. Jejich dnešní soupeř Kayserispor je na tom ještě o něco hůře, když v úvodních třech duelech dokázal uhrát pouze jednu remízu a krčí se s jedním bodem na 15. pozici.

Antalyaspor: Boffin – Sangaré, Ângelo, B. Öztürk, Čelůstka – Charles, Akyol – S. Özkan, Mukairu, Chahechouhe – Blanco.
    Náhradníci: Kaplan – Cissokho, Alpsoy, Balcı, Çamdal, Chico, Özmert, Fredy, Gelson, E. Albayrak.

Kayserispor: Lung – Subaşı, Poulain, H. H. Acar, Miguel Lopes – Dja Djedjé, B. Mensah, B. Rienstra, Basaçikoglu – Ntep, Adebayor.
    Náhradníci: Çipe, Arikan – Aktas, Alkurt, Civelek, Gülen, Kula, Atila Turan, Adryan, Demir.

Rozhodčí: Aydinus.

1

2
    První šanci měli domácí v podobě rohového kopu. Gólem však tato situace neskončila.

2
    Antalyaspor právě vstřelil branku!
    Autorem branky je GUSTAVO BLANCO, který se prosadil v předbrankovém prostoru a uklidil míč za záda bezmocného brankáře hostí. 1:0
    2. Gustavo BLANCO - 1:0

5
    Rohový kop domácím nic nepřinesl, a tak vyráží do útoku hosté.

6
    Domácí jsou na začátku utkání dominantním celkem a není divu, že se prosadili jako první.

7
    Domácí se ocitli po chybné rozehrávce hostů v další příležitosti. Tu však domácí neproměnili, ale budou zahrávat další roh.

9
    Domácí zůstávají na polovině soupeře a jsou velice aktivní. Hosté budou muset zlepšit úplně všechno, jestli se chtějí vůbec dostat do zápasu.

10
    Střela Charlese minula zařízení bez cizího přičinění. Rozehrává tak Lung Jr.

11
    Domácí nyní nerozehráli ideálně, ale Ozturk všechno vyřešil a útočit tak mohou opět domácí.

12
    Domácím se ale útočná akce nepovedla a u míče jsou tak hosté.

13
    Obrovská šance domácích! Trochu netradičně se v pokutovém území objevil Nazim Sangaré, který byl úplně sám, ale jeho projektil letěl pouze vedle pravé tyče hostující svatyně.

15
    Hosté se pokusili o útočnou akci, ale Sangaré byl nyní nachystaný na svém místě, teda před svým gólmanem a odvrátil nebezpečí.

17
    Nyní se nepříjemně srazili dva hráči. Charles už si přivolal gestem ruky ošetření a chvíli se hrát nebude.

19
    Centr hostí nenašel svého adresáta, ale domácí ihned ztratili míč, a tak mohou hosté svůj nepovedený centr napravit.

21
    Domácí se dostávali do další slibné pozici. Dneska aktivní Sangaré potáhl míč po křídle a dokázal ocentrovat. Domácí obrana byla pozorná, ale uvidíme roh domácích.

22
    Rohový kop se domácím nepovedl, a tak mají prostor hosté.

25
    Poslední dvě až tři minuty se veškeré dění odehrává kolem půlící čáry. Ani jeden z týmů není schopen se propracovat skrz soupeřovu obranu.

27
    Hosté opět narazili do pevné obrany Antalyasporu, ale míč jim na kopačkách prozatím zůstal.

29
    Hosté se začínají v posledních minutách osmělovat kupředu, ale zatím jim chybí lepší finální přihrávka do výhodné pozice.

30
    Střídání v týmu Kayserispor. Odchází Paul-Georges Ntep, přichází Ziya Alkurt.

32
    Krásnou individuálni akci domácího Mukkaira zastavil až poslední obránce Kayserisporu.

33
    Sangaré nyní zastavil postup hostů, ale poté si domácí nerozuměli, a tak u míče zůstávají hosté v černých dresech.

34
    Fotbalisté Antalyasporu se vydali dopředu, ale kombinace jim nevyšla a míč tak skončil v autu.

35
    Dja Djedje si vybojoval faul, ale hosté ihned po rozehrání míč ztratili, a tak útočí domácí, konkrétně Sangaré.

36
    Žlutou kartu dostává domácí Ufuk Akyol.

38
    V posledních minutách jsou opět nebezpečnější domácí fotbalisté, ale hostující obrana se v průběhu zápasu zlepšila a teď není zdaleka tak propustná, jako na začátku utkání.

40
    Sangaré se opět vydal kupředu, ale obrana Kayserisporu jej zastavil a hosté zaveleli k útoku. Budeme svědky rohového kopu hostí.

40
    Tak to je neuvěřitelné! obrovská závar před domácí bránou nedokázali hosté využit! Rozhodčí ještě komunikuje s videorozhodčím, jestli se bude kopat penalta.

41
    Rozhodčí se jde sám podívat na video a rozsoudit tak celou situaci!

43
    Rozhodčí ukazuje na penaltový puntík a uvidíme penaltu hostů!

43
    Žlutá karta za hru rukou pro Nazima Sangarého.

44
    Kayserispor právě vstřelil branku!
    A máme vyrovnáno! Míš si na penaltový puntík postavil zkušený EMMANUEL ADEBAYOR, který zamířil přesně k pravé tyči brány, kterou střeží Boffin. Vyrovnáno 1:1
    44. Emmanuel ADEBAYOR - 1:1

45
    Rohový kop pro domácí.

45
    Rozhodčí nastavuje 4 minuty.

45+1
    Centr domácích v pohodě zpacifikoval Lung Jr.

45+3
    Krásnou akci domácích musel zastavit až Sangaré, který odvrátil míč na rohový kop.

45+3
    Útočný faul Subasiho znamená zisk míče pro domácí celek.

45+4

Skončil první poločas, který rozhodně měl co nabídnout. Ihned v úvodu se prosadil domácí útočník Gustavo Blanco a Antalyaspor tak od 2. minuty vedl 1:0. Vedení trvalo 42 minut, když se po ruce Sangarého odpískala penaltu, kterou pohodlně proměnil Emmanuel Adebayor, který vyrovnal skóre a za stavu 1:1 také oba týmy zamířily do kabin.

Druhá půle začne přibližně ve 20:10

46

47
    První dvě minuty druhé půle jsou jasně v režii domácího celku.

49
    Budeme svědky druhé penalty v zápase! Tentokrát ji budou zahrávat domácí.

50
    Domácí jdou znovu do vedení! Míč si na penaltový puntík postavil SERDAR OZCAN a uklidil míč do stejného místa, jako Adebayor v prvním poločase. 2:1
    50. Serdar ÖZKAN - 2:1

52
    Hra je po vstřeleném gólu z penalty jasně v režii domácích, kteří se snaží o vstřelení třetího gólu.

53
    Střelu z dobré pozice vyslal Mukairu, Lung Jr. byl ale připraven a v pohodě míč ukryl do svých rukavic.

53
    Střídání v týmu Kayserispor. Odchází Brice Dja Djedjé, přichází Adryan.

54

55
    Odražený míč se dostal k Charlesovi, který ale nepropálil hráz těl.

57
    Hostující fotbalisté se sice dostali až k šestnáctce domácích, ale ohrožení brány Boffina z toho nebylo.

59
    Hra je v posledních minutách rozháraná. Ani jednomu celku se nedaří dostat do střeleckého zakončení.

60
    Domácí se nyní snaží prokousat obranou hostů postupným útokem.

61
    Budeme svědky rohového kopu hostů.

63
    Centr se hostům vůbec nepovedl, a tak následovala akce domácích, kterou zakončil povedenou střelou Akyol. Míč však bohužel pro fanoušky a hráče Antalyasportu skončil asi metr od pravé tyče brány hostí.

65
    Adebayor ztratil lacině míč uprostřed hřiště, a tak se mohou domácí vydat směrem k bráně hostů.

65
    Akce se ale domácím fotbalistům vůbec nepovedla, a tak hráči v černém otáčejí hru na opačnou stranu.

66
    Hostující Bernard Mensah to nyní přehnal se svou agresivitou, a tak mají domácí možnost v podobě standardní situace.

68
    Tak to byla paráda! Domácí si přiťukli míč efektně i efektivně narážečkou a Ozkan vypálil z nebezpečné pozice. Bohužel pro domácí ale nezamířil úplně přesně a těsně minul levou šibenici soupeřovy svatyně.

70
    Hostující stoper Poulain zahrál rukou, a tak mohou poslat míč do šestnáctky soupeře domácí.

71
    Domácí fotbalisté sice míč do šestnáctky dostali, ale tam se Charles zamotal ve vlastních kličkách, takže z toho nakonec nebezpečí pro hosty nebylo.

72
    Nyní byl k vidění ostrý střel hlavami na polovině Antalyasporu. Na hřiště přichází lékaři obou týmů.

74
    A máme opět vyrovnáno! Zahrání standardní situace si vzal na paškál Bernard Mensha, který přesným centrem našel hlavu BENOITA POULAINA, který se nemýlil a poslal míč za záda Boffina. 2:2
    74. Benoit POULAIN - 2:2

76
    Domácí fotbalisté se nyní hnali do přečíslení 5 na 4, ale Sangaré jej vyřešil velice zle, protože nastřelil hned prvního bránícího hráče před sebou.

78
    Další slibná akce v podání domácích. Tentokrát vše hasila hostující obrana na poslední chvíli a poslala míč na roh.

78
    Střídání v týmu Antalyaspor. Odchází Paul Omo Mukairu, přichází Gelson.

79
    Obrovská tutovka domácích! Po rohovém kopu zívala na jednoho z hráčů domácích úplně prázdná brána, ale skákající míč byl nad síly domácího hráče, a ten tak promáchl.

81
    Domácí budou zahrávat rohový kop.

82
    Střídání v týmu Antalyaspor. Odchází Serdar Özkan, přichází Fredy.

83
    Sangaré nebezpečně ocentroval, ale domácímu útočníkovi chyběl jeden krok, aby dokázal zakončit.

84
    Střídání v týmu Kayserispor. Odchází Bilal Basaçikoglu, přichází Aksel Aktas.

85
    Sangaré nyní spadl v pokutovém území a domácí se dožadovali penalty. Rozhodčí však rozpažil.

87
    Akci domácích nyní překazila hostující obrana, která zakládá protiútok.

89
    Střídání v týmu Antalyaspor. Odchází Ufuk Akyol, přichází Hakan Özmert.

90
    Jsme svědky dalšího ošetřování, těch už bylo v dnešním zápase několik a nejspíše se to projeví i na nastaveném čase.

90
    Rozhodčí nastavuje 6 minut.

90+2
    V úvodních dvou minutách nastavení se nic zázračného nestalo, oba týmy už spíše myslí na defenzivu a vyhlíží remízu.

90+4
    U míče jsou hosté, ti však nikam nespěchají a jde spíše o postupný útok.

90+4
    Hosté ale o míč přišli, a tak se upředu vydávají fotbalisté Antalyasporu.

90+5
    Střela Blanca nebyla přesná a rozehrávat bude Lung Jr. od své brány.

90+6
    Běží poslední minuta nastavení a míč se pohybuje kolem půlící čáry. Vypadá to, že dnešní zápas už žádný gól nepřinese.

90+7

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 9:1. Rohy: 11:3. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 14:15.

Skončilo utkání 4. kola Turecké Superligy mezi týmy Antalyaspor a Kayserispor. Utkání nabídlo velmi ofenzivní podívanou, když jsme měli možnost vidět 4 góly a spoustu dalších šancí. V prvním poločase se prosadily obě strany, konkrétně za domácí Gustavo Blanco a za hosty Emmanuel Adebayor. Druhá půle byla neméně zajímavá. Vedení na stranu Antalyasporu strhl Serdar Özkan gólem z pokutového kopu a na výsledných 2:2 zápas upravil Benoit Poulain. Týmy si tak rozdělily body shodně, ale je nutno dodat, že pro domácí je to spíše ztráta, jelikož Antalyaspor byl po většinu zápasu lepším celkem.

Z mé strany je to pro teď vše, přeji hezký zbytek víkendu! (21:07:53)