Vítkovice – Třinec 4:3 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
4:3 (0:1, 1:0, 3:2)
HC Oceláři Třinec
cz Utorok 17.09.2019, 17:30 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga (ČR) • 33. kolo

Z Ostravy je to nyní už opravdu vše, fandíte-li vítkovickým, užijte si oslavy a já se budu těšit už v pátek na počtenou. (20:15:39)

Dnešní předehrávané kolo už zná svého vítěze. Přestože by si do poloviny zápasu nikdo na domácí hráče nevsadil, dokázali ve třetí třetině zabojovat, utkání otočit a získat důležité body se soupeřem aspirujícím na mistrovský titul. Vítkovičtí nevstoupili do utkání nejlépe, Oceláři vsítili první branku a vysoce je přestříleli. Domácím se podařilo srovnat ve druhé části Lakatošem a zároveň srovnat počet střel na branku. Do třetí části vstoupili hosté výborně, už po čtyřiadvaceti vteřinách hry strhl vedení na svou stranu Vrána. Osm minut před třetí sirénou překonal Svobodu znovu Marcinko a zdálo se, že je dobojováno. Po dalších třech minutách ale snižoval Kurovský na rozdíl jediné branky, domácí trenéři sáhli ke hře bez gólmana a Bukartsovi se podařilo srovnat stav. Ve chvíli, kdy se fanoušci pomalu připravovali na prodloužení se faulu dopustil Gernát, vítkovičtí devět vteřin před koncem třetí třetiny využili přesilovku Dejem a Ostravar aréna vybuchla obrovitánským nadšením.

Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vítkovice strhávají vedení na svou stranu, když využívají přesilovku. Bukarts dokázal vybojovat vhazování, puk pak poslal k RASTISLAVU DEJOVI, který čistě propálil Bartošáka – 4:3. Asistence. Roberts Bukarts.

59:39
    Za hru vysokou holí odjíždí za katr hostující Gernát.

58:14
    Vítkovice znovu před Bartošákem, Mallet poslal puk přes brankoviště.
    57:59 Roberts BUKARTS - 3:3

57:59
    Neuvěřitelné!! Vítkovičtí srovnávají, ROBERTS BUKARTS si najel před kruhy, napálil puk do zadního mantinelu, ten se odrazil znovu k němu a vítkovický útočník jej umisťuje do branky . 3:3. Bez asistence.

57:46
    Oceláři vyhazují puk do bezpečí.

57:36
    Svoboda zůstává na střídačce!!

57:36
    Hosté posílají puk na zakázané uvolnění, domácí trenéři si vybírají oddechový čas.

57:13
    Vítkovice v pásmu, Schleissovu střelu vytěsnil Bartošák vyrážečkou.

56:44
    Puk míří do útočného pásma Třince, Krenželok má ale dost času pro něj dojet.

56:22
    Hra na opačné straně, puk končí na Svobodovi, po komerční přestávce se bude vhazovat po jeho levici.

56:00
    Domácí znovu utočí, ale Bartošák je ve střehu.
    55:33 Daniel KUROVSKÝ - 2:3

Monika Baloghová

Góly a asistencie: 29. Lakatoš (Roberts Bukarts, Šidlík), 56. Kurovský (Schleiss, Vopelka), 58. Roberts Bukarts, 60. Dej (Roberts Bukarts) – 14. Marcinko (Hrňa, Gernát), 41. P. Vrána (Chmielewski, Stránský), 53. Marcinko (Gernát, Hrňa)

HC Vítkovice Ridera: Mi. Svoboda (Dolejš) – Gregorc, Trška, Šidlík, D. Krenželok, Výtisk (C), Kvasnička, Černý – Roberts Bukarts, Š. Stránský (A), Lakatoš – Kurovský, Vopelka, Schleiss – Dej (A), E. Němec, Mallet – Baláž, Werbik, Guman.
    HC Oceláři Třinec: Bartošák (Kváča) – Galvinš, D. Musil, Dravecký (A), M. Doudera, Gernát, Haman, Hrachovský – Chmielewski, P. Vrána, Stránský (A) – Novotný, Marcinko (C), Hrňa – Adamský, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Hrehorčák, Hladonik, Kofroň.

Rozhodca: Pešina, Hejduk – Hlavatý, Tošenovjan

Diváci: 5 699