Barys – S.Moskva 3:0 (kon.) | Jekaterinburg – Omsk 3:2 (po pr.) | Ufa – Red Star Kunlun 3:2 (kon.)
Novgorod – Nižnekamsk 3:0 (kon.) | D. Moskva – Vladivostok 4:2 (kon.) | Soči – Petrohrad 0:1 (kon.)
HC Torpedo Nižnij Novgorod
3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Neftechimik Nižnekamsk
cz Utorok 17.09.2019, 18:00 • Nagornyj Arena, Nižnij Novgorod • KHL

To už je z mé strany vše. Přeji příjemný zbytek večera! (20:25:48)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 29:35 (12:9, 6:14, 11:12)
    Zblokované střely – 17:16
    Vyhraná vhazování – 28:43
    Trestné minuty – 4:6
    Hity – 11:17

Hokejisté Nižného Novgorodu si poradili s Nižněkamskem, který přehráli 3:0. Domácí položili základy úspěchu už v první třetině, kterou vyhráli 2:0 po gólech Charlese Genowaye a Georgije Mišarina. Ve druhé části se hosté zlepšili, ale ze své střelecké převahy nedokázali vytěžit alespoň snížení. V úvodu závěrečná dvacetiminutovky pak využil přesilovku Paul Szczechura a poté už Torpedo v klidu dovedlo utkání do vítězného konce.

59:35
    Ani na čestný úspěch hostí to nevypadá. Zijat Pajgin si najel na přihrávku na osu hřiště, ale vypálil jen do protihráče.

59:01
    Začala poslední minuta třetí třetiny a s největší pravděpodobností i celého utkání.

58:18
    Teď už se hraje hlavně o nulu pro Andreje Tichomirova. Střela Sergejeva na jeho branku neprošla.

58:07
    Domácí jsou v plném počtu. Do konce scházejí necelé dvě minuty.

57:38
    Domácí vyhazují a Neftěchimiku už kriticky utíká čas.

57:17
    Andrej Belevič odvádí v oslabení skvělou práci. Puk drží v útočném pásmu.

56:06
    Asi poslední šance pro Neftěchimik. Na trestnou lavici zamířil Michail Orlov a hosté si vyžádali time-out.

55:30
    Domácí navíc hrozí nebezpečnými útoky. Nyní moc nescházelo a vyšla jim rychlá kombinace.

55:01
    Pět minut do konce a hostům se stále nepodařilo vstřelit ani gól. Na tři už mají hodně málo času.

54:00
    Žafjarov přihrával na levý kruh Varfolomejevovi, který puk promáchl a nemohl tak střílet.

52:49
    Nahození Baranceva tečoval před brankou Szczechura. Puk ale drží ve výstroji Šaryčenkov.

52:39
    Pro nahození Chisamutdinova od modré si sáhl lapačkou Tichomirov. Následuje reklamní přestávka.

51:23
    Konečně se hosté trochu probouzejí. Se střelou Zacharčuka z levé strany si poradil Tichomirov, byť se mu snažil clonit Porjadin.

51:01
    Dobře to hosté sehráli. Šaripzjanov dostal puk na osu, ale místo střely ještě nahrál na levý kruh Andrejovi Sergejevovi. Ten branku netrefuje!

Martin Augustin

Góly a asistencie: 5. Ch. Genoway (Schroeder, Žafiarov), 13. Mišarin (Belevič), 42. Szczechura (Aliajev, Varfolomejev)

HC Torpedo Nižnij Novgorod: Tichomirov (Lindbäck) – Orlov, Barancev (C), Mišarin, Ch. Genoway, Aliajev, Volčenkov, Zborovskij – Varfolomejev, Schroeder, Žafiarov – Šenfeld, Belevič, Bočarov – Varnakov (A), Q. Howden, Urakov (A) – Gončaruk, Szczechura, Smolin.
    Neftechimik Nižnekamsk: Šaryčenkov (Abdulchakov) – R. Murphy (A), Pajgin, An. Sergejev (A), Šaripzjanov, S. Zacharčuk (C), Aťušov, Bryncev – Poriadin, Z. Mitchell, White – Chairullin, P. Kulikov, Černikov – Grošev, Chafizov, Bikmullin – Šarifjanov, Rybakov, Rychel – Chisamutdinov.

Rozhodca: Rogačjov, Fraňo – Berseňov, Judin