Košice – Trenčín 3:2 (kon.) | Nitra – Lipt. Mikuláš 6:0 (kon.) | Poprad – Budapešť 6:5 (po pr.)
Detva – Zvolen 5:6 (kon.) | Miškovec – Michalovce 4:1 (kon.) | HC Slovan – Nové Zámky 6:7 (kon.)
HK Poprad
6:5 (2:0, 2:1, 1:4 - 1:0)
MAC Budapešť
Utorok 17.09.2019, 18:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 3. kolo

Poprad teda rozhodol o zisku ďalšieho bodu do tabuľky. Ešte pred treťou tretinou bol výsledok pre Poprad veľmi priaznivý, napokon z toho bola dráma a rozhodlo až predĺženie. (20:29:15)

60:32
    Poprad dal gól!
    Kamzíci skórujú a rozhodujú o tomto zápase. Kozák po pravom krídle prehodil puk Svitanovi, ktorý sa neulakomil a naservíroval to na ľavý kruh JORGENOVI KARTERUDOVI a jeho strelu už Halász nezachytil.
    Asistencie: Patrik Svitana, Lukáš Kozák.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Posledná dvadsaťminútovka suverénne patrila maďarským hráčom. Tí dokázali vyrovnať nepriaznivý stav 4:1 na 4:4. Postupne sa presadili Orbán, Bodó a McNally. Takáč opäť poslal Poprad do vedenia, no následne vyrovnal na 5:5 Sofron. Uvidíme teda predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:27
    Takáč si na ľavom kruhu ešte chcel stiahnuť Carlisleho, ale veľmi sa mu to nepodarilo, k zakončeniu sa už nedostal.

59:00
    Od modrej ešte v záverečných sekundách presilovky pálil Macaulay, jeho strela však smerovala mimo priestoru bránky.

58:10
    Patrik Svitana sám korčuľoval na brankára Halásza, stiahol si ho na bekhend, ale potom trafil iba priamo do jeho betónov.

57:03
    Zároveň je na dve minúty vylúčený Petr Ulrych, ktorý dostáva menší trest za podrazenie.

57:03
    Budapešť dáva gól!
    A je opäť vyrovnané. Na ľavom kruhu bol s pukom McNally, ktorý mal vynikajúci prehľad v hre a dokázal vyššie medzi kruhmi nájsť uvoľneného ISTVÁNA SOFRONA a ten už zakončoval do odkrytej časti brány.
    Asistencia: Patrick McNally.

56:02
    Samuel Takáč mohol zaknihovať svoj hetrik v tomto stretnutí, keď dokázal vo vlastnom oslabení preniknúť po krídle, naznačil strelu príklepom, ale potom zasunul iba na betóny.

55:41
    Presilovku budú hrať hostia. Matúš Paločko dostáva dve minúty za podrazenie.

55:33
    V tretej tretine sa s gólmi roztrhlo vrece! Poprad je späť vo vedení. SAMUEL TAKÁČ sa od zadného mantinelu odpútal, natlačil sa pred bránku popri žrdi a zblízka prekonal Halásza.
    Asistencie: Petr Ulrych, Marek Zagrapan.

55:14
    Poprad dostáva v zápase druhý gól vo vlastnej presilovke. Veľmi laxne pristúpili domáci hokejisti ku PATRICKOVI McNALLYMU, ktorý si pokryl puk na kruhu, prekorčuľoval popred bránku a bekhendom si vychutnal Vošvrdu.
    Asistencie: Tomáš Klempa, Josh Pitt.

54:35
    Presilová hra pre tím HK Poprad. Brankár Tomas Halász dostáva dve minúty za podrazenie, odsedí si to za neho Bodó.

54:08
    Ulrychovu nedôraznú koncovku zachytil na hokejku Barát a okamžite sa mu podarilo dostať preč aspoň do stredného pásma.

53:42
    Kundrik sa prepracoval do zakončenia spoza ľavého kruhu. Odtiaľ jeho strelecký pokus smeroval priamo do Halászovej lapačky.

53:16
    Popradčania prestriedali svoje formácie a hostia s pukom bezpečne zašli za svoju vlastnú bránku, aby mohli tiež dostriedať.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 2. Takáč (Leclerc), 12. Matúš Paločko (Takáč, Erving), 38. Bjalončík (Matej Paločko, Kramár), 40. Matúš Paločko (Bjalončík, Matej Paločko), 56. Takáč (Ulrych, Zagrapan), 61. Karterud (Svitana, Kozák) – 33. Terbócs (Majoross), 43. Bl. Orbán, 46. Bodó (Macaulay), 56. McNally (Klempa, Pitt), 58. Sofron (McNally)

HK Poprad: Vošvrda (Halo) – Kozák, Fabian (C), Erving, Ulrych, Kramár, Ťavoda, Romaňák – Karterud, Paukovček, P. Svitana (A) – Takáč, Zagrapan, Leclerc – Štrauch, Mlynarovič (A), Kundrík – Matúš Paločko, Bjalončík, Matej Paločko
    MAC Budapešť: Halász (Bálizs) – Macaulay (A), Pozsgai (C), Carlisle, McNally, Bl. Orbán, Garát, Kreisz, Fejes – Terbócs, Pitt, Klempa – Bodó, Langkow (A), Br. Orbán – Sofron, Stretch, K. Nagy – Szigeti, Majoross, Schlekmann

Rozhodca: Kalina, Štefik – Beniač, Durmis