Košice – Trenčín 3:2 (kon.) | Nitra – Lipt. Mikuláš 6:0 (kon.) | Poprad – Budapešť 6:5 (po pr.)
Detva – Zvolen 5:6 (kon.) | Miškovec – Michalovce 4:1 (kon.) | HC Slovan – Nové Zámky 6:7 (kon.)
HC Košice
3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
HK DUKLA Trenčín
Utorok 17.09.2019, 17:30 • Steel Aréna, Košice • Tipos Extraliga (SR) • 3. kolo

Skončilo sa stretnutie 3. kola Tipsport ligy, v ktorom si sily merali dve tradičné hokejové bašty HC Košice a Dukla Trenčín. Po výsledku 3:2 si tri body zo zápasu odnášajú domáci.

Pomer striel v dnešnom zápase: 34:28

S týmto konštatovaním a prianím pekného zvyšku večera sa už s vami pre dnešok lúčim. Stretnutím vás sprevádzal Lukáš Pancurák. (19:58:52)

59:58
    Zakázané uvoľnenie Dukly, Valent sa musí vrátiť. Je definitívne rozhodnuté.

59:15
    Hostia to skúšajú bez brankára.

59:01
    Záverečná minúta. Valent sa pýta von z brány.

58:30
    Radjenovič prihral Sádeckému, ten s pukom vykorčuľovať nemohol. Hostia tak prichádzajú o mimoriadne dôležité sekundy.

58:03
    Čas sa kráti, prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny. Hrá sa v pásme Trenčína.

56:30
    Bokroš vyváža puk do útočného pásma Trenčína. Práve tam teraz potrebuje Dukla hrať.

55:10
    Mohlo byť rozhodnuté! Martin Belluš dostával puk pred odkrytú časť bránky, preto zakončoval rýchlo. Trafil však len žrď.

54:37
    Znova Haščákova rana, prakticky z identickej pozície. Tentokrát jeho puk Valent vyrážal rukou.

54:03
    Zakončoval Haščák, Bartovič puk takmer nešťastne skopol do trenčianskej bránky. Našťastie pre hostí tam Valent nechal svoju ľavú nohu.

53:50
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Marek Valach – 2 min., napadnutie).

53:00
    Trenčín dal gól!
    Dôležitý moment, Dukla sa dostáva po druhýkrát počas tohto večera do zápasu! Sedem minút pred koncom skóruje ADAM LAPŠANSKÝ. Asistencia: Josef Mikyska.

52:47
    Kochovi sa na ľavej strane otvoril priestor, preto to mladý košický obrana skúsil výpadom. Zakončil ho ale len nepresným pokusom, Valent zasahovať nemusel.

51:56
    Oceliari sa napokon predsa len presunuli pred Michala Valenta, ktorý teraz azda ani sám nevie, ako ten puk zastavil. Košická presilovka ostane nevyužitá.

50:30
    Košičania majú k dispozícii presilovku o jedného muža, ale odohrávajú ju prevažne v strednom pásme, kam Dukla puk výborne vytláča.

49:57
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Marcel Haščák – 2 min., hrubosť).

49:57
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Tomáš Starosta – 2 min., hrubosť).

49:57
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Marek Valach – 2 min., hrubosť).

Lukáš Pancurák

Góly a asistencie: 2. Repe (Bezúch, Skokan), 10. Skokan (Suja, Slovák), 21. Chovan (Majdan) – 17. Valach (Bartovič, Radjenovič), 53. Lapšanský (Mikyska)

HC Košice: Košarišťan (Škorvánek) — Slovák, Koch (A), Čížek (A), Repe, Růžička, Zeleňák, Bučko — Majdan, Chovan, Haščák — Klhůfek, Skokan (C), Bezúch — Rapáč, Bortňák, Belluš — Milý, Suja, Jokeľ
    HK DUKLA Trenčín: Valent (Tomek) — Bokroš, Štach, Rajnoha, Starosta (A), Sládok, Kajínek, Stacha — Alderson, Mikyska, Lapšanský — Bartovič (C), Radjenovič, Valach — Chromiak, Coughler, Sojčík (A) — Sádecký, Švec, Hlinka

Rozhodca: Orolin, Baluška — Vyšný, Jedlička