Nové Zámky – Trenčín 2:4 (kon.) | Poprad – Nitra 5:0 (kon.) | Detva – Michalovce 0:4 (kon.)
Košice – Zvolen 4:2 (kon.) | Miškovec – Lipt. Mikuláš 3:0 (kon.) | HC Slovan – B. Bystrica 1:3 (kon.)
HK Poprad
5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
HK Nitra
Nedeľa 22.09.2019, 17:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 5. kolo

V tretej tretine si Poprad dokázal s prehľadom podržať svoje vedenie a napokon na konečných 5:0 uzavrel Takáč. Popradčania dnes odohrali naozaj kvalitný zápas, súpera zdolali jednoznačným výsledkom a o dobrom výkone defenzívy svedčí aj nula v kolonke inkasovaných gólov. (19:20:09)

59:43
    Mezeiova strela od modrej čiary Vošvrdovi vypadla z lapačky, k dorážke sa však hostia nedostali.

59:07
    Popradu sa podarilo získať puk a oslobodiť sa.

58:44
    V závere tretej tretiny ešte prichádza k vylúčeniu. Peter Kundrik inkasuje dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou.

58:30
    Mlynarovič potiahol puk do útočnej tretiny, následne však oň prišiel, NItrania ešte možno pôjdu dopredu.

57:55
    Kollárovi puk pred bránkoviskom preskočil cez hokejku a nedokázal už vystreliť.

57:10
    Puk sa od mantinelu v útočnom pásme odrazil na hokejku Scheidla, ktorý chcel zakončovať spomedzi kruhov, ale triafal iba plexisklo.

56:33
    Hrušík si dokázal nájsť streleckú pozíciu v medzikruží, odkiaľ okamžite pálil, no netrafil priestor bránky.

55:27
    Karterudovi v ceste zavadzal hlavný rozhodca a naozaj si nerozumeli. Čo je však podstatnejšie, Poprad získal útočné pásmo.

54:52
    Krížna prihrávka od mantinelu z hokejky Šimuna bola jednou z hokejok tečovaná až na ochrannú sieť.

54:11
    Poprad dal gól!
    Kamzíci si dnes tento zápas rozhodne užívajú a pridávajú piaty gól. SAMUEL TAKÁČ prekorčuľoval po ľavom krídle, vystrelil spoza hráča a jeho strela prepadla cez Šimbochovu lapačku do brány.
    Asistencia: Marek Zagrapan.

54:04
    Puk na chvíľu zmizol z dohľadu a hráči sa začali čudovať, čo sa deje. Napokon ho zo svojej výstroje vytriasol Ťavoda.

53:38
    Nahodenie puku z hokejky Hrušíka smerovalo po mantineli. Chcel k nemu prísť Čaládi a čiastočne sa mu to aj podarilo.

53:02
    Šimon Nemec si spracoval prihrávku na modrej čiare a zakončoval. Jeho pokus skončil priamo vo Vošvrdovej lapačke.

52:11
    Zdá sa, že Nitrania sú stále viac a viac bezradnejší. Hrajú ťažko, do útočného pásma sa dostávajú len sporadicky a nedarí sa im prekvapiť domácu defenzívu.

51:14
    Prihrávka v útočnom pásme nevyšla Scheidlovi, ktorý sa snažil hľadať Kerbashiana. Ten však bol v odlišných miestach.

50:20
    Puk sa dostal do stredného pásma, Nitrania ho len nahodili dopredu a odišli striedať. Striedali takisto aj domáci hráči.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 1. Erving (Zagrapan), 18. Bjalončík (P. Svitana, Magovac), 24. Leclerc (Ťavoda), 28. Takáč, 55. Takáč (Zagrapan)

HK Poprad: Vošvrda (Halo) – Kozák, Ťavoda, Erving, Kramár, Ulrych, Magovac, Fabian (C) – Karterud, Bjalončík, P. Svitana (A) – Takáč, Zagrapan, Leclerc – Štrauch, Mlynarovič (A), Kundrik – Matúš Paločko, Matej Paločko, R. Svitana
    HK Nitra: Hanuljak (24. Šimboch) – Mezei (C), Rais, Pupák (A), Olsen, Sloboda, Versteeg, Nemec, Pätoprstý – Lušňák, Kollár, Rác – Scheidl, Kerbashian, Šimun – Csányi, Fetkovič, Fominych – Čaládi (A), Minárik, Hrušík

Rozhodca: Lokšík, Juhász – Bogdaň, Kis-Király

Diváci: 1 264